Konrad Szczęsny 22 listopada 2016 17:30
1/9
Alicia Keys
Copyright @Kerry Hallihan/ELLE UK
1/9

Alicia Keys już wiosną tego roku zapowiedziała, że zamierza ograniczyć makijaż zarówno sceniczny, jak i codzienny, do minimum. W ten sposób piosenkarka i zdobywczyni 15 nagród Grammy zamierza walczyć o naturalność. Właśnie pojawiła się na okładce brytyjskiego Elle i pokazała się w wersji saute.

 

Polecamy też: Kim Kardashian i Alicia Keys bez makijażu na czerwonym dywanie! Czy gwiazdy przestaną się malować?

 

Alicia Keys w wywiadzie udzielonym ELLE UK wyznała, że bardzo długo miała poważne problemy z cerą. Wszystko za sprawą spożywania nabiału oraz picia zbyt małej ilości wody. Gdy zmieniła te przyzwyczajenia w trakcie pierwszej ciąży, kondycja jej skóry znacznie się poprawiła.

 

Decyzja Alicii Keys o tym, żeby pokazywać się publicznie bez makijażu, wywołała spore poruszenie w mediach. Artystka argumentowała to tym, że chce walczyć ze stereotypami dotyczącymi postrzegania kobiet i przymusem prezentowania się w każdej sytuacji świetnie. Cała akcja to, jak sama podkreśla, po prostu promocja naturalnego piękna.
 

W galerii możecie zobaczyć wszystkie zdjęcia z brytyjskiego wydania Elle.

 

Polecamy też: Różni je wiek, kolor skóry i doświadczenie, łączy talent. "Vanity Fair" wybrało najciekawsze kobiety Hollywood

2/9
Alicia Key
Copyright @Kerry Hallihan/ELLE UK
2/9

Alicia Keys  w sesji dla „Elle UK” pozuje z w projektach Ralph Lauren Collection, Vivienne Westwood, Paul Smith, DKNY, Christopher Kane, czy Marques’ Almeida. Autorką zdjęć jest Kerry Hallihan, która niemal na stałe współpracuje z magazynem. Na koncie ma sesje do niemieckiego, francuskiego, brytyjskiego, australijskiego i rosyjskiego wydania, jak również do Vogue (Taiwan), InStyle (US), Wonderland Magazine oraz Self Magazine.

 

Polecamy też: Te teksty przeszły do historii, choć Hillary Clinton rzadko rozmawia z magazynami dla kobiet. Gdy już to robi, efekt jest spektakularny!

 

 

 

 

3/9
Alicia Keys
Copyright @Kerry Hallihan/ELLE UK
3/9

Alicia Keys jest jedną z najbardziej nagradzanych gwiazd światowego show-biznesu. Zdobyła do tej pory 230 różnych statuetek (w tym 15 statuetek Grammy i dziewięciu Billboard Music Awards).

 

Zobacz też: Tomasz Gudzowaty i jego piękna żona po raz drugi zostali rodzicami. Znamy imię ich córki!

 

 

4/9
Alicia Key
Copyright @Kerry Hallihan/ELLE UK
4/9

Alicia Keys antymakijażową krucjatę rozpoczęła w maju tego roku. Wtedy to opublikowała na stronie internetowej Leny Dunham zatytułowanej Lenny Letter list otwarty, w którym pisała m.in.:

 

„Zanim przystąpiłam do pracy nad moim nowym albumem zrobiłam listę rzeczy, których mam dość. I okazało się najbardziej wyprowadza mnie z równowagi fakt, jak wielu kobietom wyprano mózgi. Uważają, że muszą być szczupłe, seksowne albo doskonałe. A ja ma dosyć ukrywania tego, jaka naprawdę jestem. Nie chcę ukrywać mojej twarzy, mojej duszy, moich myśli, moich potyczek z samą sobą. Nie chcę ukrywać niczego”.

 

Polecamy też: Oburzona krytyką stworzyła najpiękniejszy album matek karmiących piersią w miejscach publicznych

 

 

 

 

5/9
Alicia Key
Copyright @Kerry Hallihan/ELLE UK
5/9

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Artystka zaczęła pojawiać się publicznie bez makijażu i... wywołała tym zachwyt branży.

 

Na rozdaniu nagród MTV za rok 2016  Alicia Keys pokazała swoją prawdziwą twarz. Wtedy okazało się, że przez 14 lat swej kariery, w czasie, której odebrała m.in. 15 nagród Grammy wokalistka ukrywała pod makijażem fakt, że ma… piegi. Jedni gratulowali gwieździe odwagi, inni ją krytykowali. Za co?

 

Polecamy też: Kropla luksusu? Wybieramy dziewięć najpiękniejszych zapachów tego lata

 

 

 

6/9
Alicia Key
Copyright @Kerry Hallihan/ELLE UK
6/9

Krytyka dotyczyła tego, że wiele kobiet uważało, że łatwo się pokazać bez makijażu jeśli ma się urodę Alicii Keys, natomiast zwykłym śmiertelniczkom odrobina podkładu nie zaszkodzi… Choć wydaje się to racjonalne, trudno nie zgodzić się z protestem wokalistki dotyczącym presji świetnego wyglądu w każdej sytuacji, którym charakteryzuje się XXI wiek.

 

Polecamy też: Biżuteria, stroje, samochody, domy. Ile jest wart majątek Kim Kardashian?

 

 

 

 

7/9
Alicia Keys
Copyright @Kerry Hallihan/ELLE UK
7/9

Na początku października, w trakcie Paryskiego Tygodnia Mody, w ślady Alicii Keys poszła... Kim Kardashian! Choć wcześniej deklarowała, że mogłaby nosić makijaż przez 24 godziny 7 dni w tygodniu, wygląda na to, że nieco zmieniła poglądy.

 

Na pokazie domu mody Balenciaga miała na sobie seksowny, podkreślający figurę płaszcz i wysokie buty. Brak makijażu potwierdził jej nadworny makijażysta, Mario Dedivanovic. Na Instagramie napisał: „No makeup. Moisturized by Mario” czyli „Bez makijażu. Nawilżona przez Mario”.

 

Polecamy też: 6 liczb na 36 urodziny Kim Kardashian. Podsumowaliśmy królową świata skandali

8/9
Alicia Key
Copyright @Kerry Hallihan/ELLE UK
8/9

Nie brakuje głosów, że krucjata Alicii Keys to niezwykle ważna inicjatywa, dzięki której coraz więcej gwiazd i zwykłych kobiet odważy się na ten rewolucyjny krok.

 

Polecamy też: 11 kosmetyków tak ładnych, że… aż szkoda ich używać! Numer 5 to nasz faworyt

 

9/9
Alicia Key
Copyright @Kerry Hallihan/ELLE UK
9/9

A jak Wy oceniacie działania Alicii Keys? Czy to potrzebna inicjatywa?

 

 

 

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.