Kylie Jenner
Fot. Instagram @kyliejenner
ze świata urody

Kylie Jenner sprzedała większość udziałów w Kylie Cosmetics!

Wiemy, ile zarobiła na tej transakcji. Kwota zwala z nóg!

Marta Cieplak 20 listopada 2019 15:15
Kylie Jenner
Fot. Instagram @kyliejenner

Kylie Jenner w ciągu czterech lat stworzyła kosmetyczne imperium warte 1,2 miliarda dolarów. Biznes, który miał pomóc jej wyjść z cienia sławnych sióstr, Kim Kardashian i Kendall Jenner, okazał się strzałem w dziesiątkę! Kosmetyki sygnowane przez 22-latkę mają miliony fanek, które wykupują nowe kolekcje dosłownie w kilka minut, a zyski z tych transakcji zapewniły młodej bizneswoman tytuł najmłodszej miliarderki w historii! Dlaczego więc postanowiła sprzedać większość udziałów w Kylie Cosmetics i Kylie Skin? Nie wiadomo! Na razie mówi dość enigmatycznie: „Jestem podekscytowana współpracą z Coty i mam nadzieję, że dzięki niej kosmetyki Kylie Cosmetics i Kylie Skin zyskają jeszcze więcej fanek na całym świecie”. Co to oznacza dla polskich fanek Kylie?

Kosmetyki Kylie Cosmetics będą dostępne w Polsce?

Marka Coty to gigant na rynku kosmetycznym, który jest właścicielem takich marek jak Cover Girl, Max Factor czy Sally Hansen. Firma dalej planuje rozwijać właśnie zakupione marki (mają pakiet kontrolny 51%) w ścisłej współpracy z Kylie, zajmie się ich reklamą i dystrybucją na całym świecie. Kylie ma odpowiadać za bezpośrednią promocję m.in. w mediach społecznościowych. Wygląda więc na to, że już wkrótce kosmetyki sygnowane nazwiskiem Jenner mogą pojawić się także w szerokiej dystrybucji w Polsce. A to byłaby nie lada gratka dla fanek kosmetyków do makijażu, bo do tej pory trzeba je było sprowadzać.

Ile Kylie Jenner zarobiła na sprzedaży większości udziałów w Kylie Cosmetics i Kylie Skin?

W oficjalnym komunikacie wydanym przez Coty można przeczytać, że marka zapłaciła za pakiet kontrolny 600 mln dolarów! Jak na biznes, który otworzyła cztery lata temu, to imponująca kwota! Pozostaje teraz tylko pytanie, na co Kylie wyda te pieniądze? Czy będzie to kolejna marka z segmentu beauty? Czy podobnie jak Kim zacznie projektować bieliznę lub ubrania? Czekamy z zapartym tchem, bo jak widać wszystko czego się dotknie, zamienia się w złoto! 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.