Od teraz będzie to banalnie łatwe!

Aleksandra Charzewska 17 lutego 2019 10:30

Pielęgnacja włosów to wbrew pozorom skomplikowana sprawa. Produkty powinny być dobrane specjalnie do ich rodzaju, a cały proces wykonany w odpowiedni sposób. Włosy plączące się przysparzają szczególnie dużo problemów, a ich pielęgnacja wymaga więcej czasu i cierpliwości szczególnie zimą, gdy pod czapkami, szalikami i kapturami pasma bardzo się plączą i elektryzują. Co zrobić, aby rozczesywanie włosów było proste i przyjemne? Wystarczy zastosować się do 5 kroków!  

1/5
jak czesać włosy
Copyright @Adobe Stock
1/5

1. Nie upinaj i nie splataj

Jeżeli Twoje włosy są podatne na plątanie powinnaś unikać ich upinania oraz splatania. Kołtuny najczęściej tworzą się na bardzo splątanych, grubych pasmach włosów. Na skomplikowane, plecione fryzury szczególne powinny uważać posiadaczki włosów teksturowanych – kręconych lub falowanych.

2/5
jak czesać włosy
Copyright @Adobe Stock
2/5

2. Najpierw końcówki!

Najczęstszym błędem jaki popełniamy podczas rozczesywania włosów, jest zaczynanie od góry i prowadzenie szczotki bezpośrednio do końcówek. Czesanie włosów powinno mieć inną kolejność i odbywać się stopniowo - najpierw rozczesujemy końcówki, potem przenosimy szczotkę coraz wyżej.

3/5
jak czesać włosy
Copyright @Adobe Stock
3/5

3. Nie spiszesz się!

Rozczesywanie włosów to proces, któremu szczególnie gdy masz plączące się włosy, powinnaś poświęcić sporo czasu. Zacznij od przeczesania włosów palcami, potem nałóż produkt ułatwiający rozczesywanie,  przeczesz włosy grzebieniem o dużym rozstawie zębów i dopiero użyj szczotki.

4/5
jak czesać włosy
Copyright @Adobe Stock
4/5

4. Wybierz odpowiednie produkty

Na rynku istnieje wiele kosmetyków, które przeznaczone są specjalnie do włosów plączących się. Zdecyduj się więc na odpowiedni szampon, odżywkę i produkt do rozczesywania. Pamiętaj, żeby jeszcze przed myciem dokładnie rozczesać włosy. Rozczesywanie ich gdy będą mokre będzie łatwiejsze!

5/5
jak czesać włosy
Copyright @Adobe Stock
5/5

5. Bądź łagodna

Traktuj swoje włosy z taką samą życzliwością, z jaką traktujesz swoją skórę. Nie pocieraj, nie szarp, nie rób nic na siłę. Rozczesuj je uważnie i powoli, podczas mycia nie oraz osuszania uważaj, aby ich nie szarpać. Twoje włosy na pewno Ci się odwdzięczą!

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.