To prostsze niż myślisz. Wystarczy tylko kupić specjalną....

Marta Cieplak 30 stycznia 2022 17:30

Jackie Kennedy słynęła ze swojego nienagannego stylu, ale jej znakiem rozpoznawczym poza dużymi okularami stała się pełna objętości fryzura, którą kopiowały wówczas wszystkie Amerykanki. Na pewno wiele z nich zastanawiało się, jakim cudem pierwsza dama zawsze wyglądała tak perfekcyjnie i podejrzewały, że fryzjer jest na każde jej zawołanie. Okazuje się jednak, że to nieprawda! Jackie Kennedy znalazła po prostu sposób na to, by nawet drugiego dnia po profesjonalnym czesaniu wyglądać doskonale. Sekret byłej pierwszej damy Ameryki dopiero po latach zdradził jej wieloletni stylista fryzur. Chodziło o to, że Jackie Kennedy spała zawsze na jedwabnej poduszce lub owijała na noc włosy jedwabnym szalikiem. Dzięki temu jej włosy się nie niszczyły ani nie puszyły, a rano wystarczyło je jedynie delikatnie wyczesać i fryzura była gotowa! Jackie Kennedy nie wiedziała jednak, że taka jedwabna poszewka ma jeszcze działanie anti-aging! Jakie? Już wyjaśniamy!

ZOBACZ TAKŻE: Jest ulubioną Pierwszą Damą USA! Oto 10 niezapomnianych kreacji Jacqueline Kennedy!

Jedwabna poszewka dla urody – dlaczego warto na niej spać jak Jackie Kennedy?

Jak się okazuje, spanie na jedwabnej poduszce ma same zalety i warto zainwestować w takie poszewki, na przykład zamiast droższych kremów dwa razy w roku. Albo zamówić sobie ją w ramach prezentu na święta. Dlaczego? Oto największe plusy korzystania z jedwabnych poszewek:

1. Jedwab jest znacznie delikatniejszy dla skóry niż bawełna, dlatego po spaniu na jedwabnej poszewce nie zobaczysz tzw. zagniotków, czyli zmarszczek powstałych po odbiciu się bawełny na twarzy. Dodatkowo nie alergizuje i sprawia, że skóra lepiej oddycha. Dzięki temu na dobre zapomnisz o porannej opuchliźnie.

Dodatkowo jedwab jest znacznie mniej absorbującym materiałem niż bawełna, dlatego nałożone na skórę kosmetyki nie wsiąkają w poduszkę, ale w skórę. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Poznajcie tajemnice różowego kostiumu Jackie Kennedy! Czy rzeczywiście pochodził z kolekcji Chanel?

2. Jedwabna poduszka jest także wskazana do stosowania dla osób, które chcą wstawać rano z równie pięknymi włosami, z jakimi kładą się do łóżka. Delikatny i śliski jedwab nie niszczy włosów - w efekcie gdy wstajesz nie są poplątane ani się nie puszczą. Wiele osób zauważa też, że może myć włosy rzadziej, bo w nocy ich głowa tak się nie poci jak na bawełnianej poszewce. Dzięki temu włosy są dłużej „świeże”.

3. Jedwab jest przyjemnie chłodny, więc łatwiej się na takiej jedwabnej poduszce zasypia. Sen jest spokojniejszy, po prostu komfortowy. Mówi się też, że ma działanie kojące i uspokajające.

W naszej galerii znajdziesz polecane przez nas poduszki i poszewki z najwyższej jakości jedwabiu! Dzięki nim będziecie spać (i wyglądać) jak Jackie Kennedy!  

1/5
Jackie Kennedy fryzura
Copyright @Getty Images
1/5

Jackie Kennedy zachwycała fryzurą. A oto sekret jej perfekcyjnego looku, czyli jedwabne poduszki!

2/5
jedwabna poduszka/poszewska
Copyright @materiały prasowe
2/5

Wykonana ręcznie poszewka na poduszkę w kolorze Rose Gold, ALMANIA, 189,90 zł/Sklepanwen.pl

3/5
jedwabna poduszka sephora
Copyright @materiały prasowe
3/5

Jedwabna poszewka na poduszkę w kolorze Carmel Slipsilk, SLIP, 435 zł/Sephora.pl

4/5
jedwabna poduszka slaap
Copyright @materiały prasowe
4/5

Jedwabna oszewka na poduszkę, SLAAP, 249 zł.

5/5
jedwabna poduszka dariia day
Copyright @materiały prasowe
5/5

Jedwabna poduszka w kolorze Francuski beż (pokrycie i wypełnienie 100% jedwab), DARIIA DAY, 716 zł. 

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?