Jak raz ich spróbujesz, nigdy nie sięgniesz po tradycyjne

Marta Cieplak 4 maja 2023 11:30

Coraz więcej kobiet zanurza się w filozofii ekologicznego stylu życia. Nie wystarczą im jednak tylko ubrania, kosmetyki oraz żywność. Szukają także naturalnych rozwiązań w kwestiach higieny. I dostają ich więcej i więcej.

Ekologiczna higiena intymna

W kategorii higieny intymnej nie chodzi jednak tylko o kwestię naturalności, ale przede wszystkim o zdrowie. Z doświadczenia ginekolożki Katarzyny Pietuch wynika, że 90 procent kobiet, które zgłaszają się do gabinetu, boryka się z pierwotnymi i nawracającymi infekcjami dolnych dróg płciowych. Ich przyczyną są stosowane w tradycyjnych produktach do higieny intymnej składniki zapachowe, wybielanie chlorem (które ma negatywny wpływ na nasz układ hormonalny), sztuczne pochłaniacze wilgoci, folie, kleje, kolorowe nadruki oraz barwniki, które mogą uczulać i podrażniać. Dlatego doskonałym rozwiązaniem są produkty wykonane z naturalnych i w pełni bezpiecznych składników, takich jak bawełna czy bambus. Alternatywą dla klasycznych podpasek czy tamponów mogą być też kubeczki czy majtki menstruacyjne. Należy także pamiętać o codziennej higienie. „Polecam moim pacjentkom wybieranie naturalnych i koniecznie bezzapachowych płynów do higieny intymnej”, dodaje dr Pietuch.

W naszej galerii znajdziesz bezpieczne, ekologiczne produkty dla kobiet. 

1/5
Bella podpaski eko
Copyright @materiały prasowe
1/5

Podpaski Bio Based BELLA, 14,49 zł.

2/5
żel do higieny intymnej eko
Copyright @materiały prasowe
2/5

Naturalny i bezzapachowy aloesowy płyn do higieny intymnej 4ORGANIC, 13,49 zł.

3/5
Yope higiena intymna
Copyright @materiały prasowe
3/5

Łagodzące serum intymne Delikatne ukojenie YOPE, 27,99 zł.

4/5
eko tampony
Copyright @materiały prasowe
4/5

Ekologiczne tampony GINGER ORGANIC, 19,99 zł.

5/5
kubeczek menstruacyjny
Copyright @materiały prasowe
5/5

Kubeczek menstruacyjny YOUR KAYA, 89 zł.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.