Jak raz ich spróbujesz, nigdy nie sięgniesz po tradycyjne

Marta Cieplak 4 maja 2023 11:30

Coraz więcej kobiet zanurza się w filozofii ekologicznego stylu życia. Nie wystarczą im jednak tylko ubrania, kosmetyki oraz żywność. Szukają także naturalnych rozwiązań w kwestiach higieny. I dostają ich więcej i więcej.

Ekologiczna higiena intymna

W kategorii higieny intymnej nie chodzi jednak tylko o kwestię naturalności, ale przede wszystkim o zdrowie. Z doświadczenia ginekolożki Katarzyny Pietuch wynika, że 90 procent kobiet, które zgłaszają się do gabinetu, boryka się z pierwotnymi i nawracającymi infekcjami dolnych dróg płciowych. Ich przyczyną są stosowane w tradycyjnych produktach do higieny intymnej składniki zapachowe, wybielanie chlorem (które ma negatywny wpływ na nasz układ hormonalny), sztuczne pochłaniacze wilgoci, folie, kleje, kolorowe nadruki oraz barwniki, które mogą uczulać i podrażniać. Dlatego doskonałym rozwiązaniem są produkty wykonane z naturalnych i w pełni bezpiecznych składników, takich jak bawełna czy bambus. Alternatywą dla klasycznych podpasek czy tamponów mogą być też kubeczki czy majtki menstruacyjne. Należy także pamiętać o codziennej higienie. „Polecam moim pacjentkom wybieranie naturalnych i koniecznie bezzapachowych płynów do higieny intymnej”, dodaje dr Pietuch.

W naszej galerii znajdziesz bezpieczne, ekologiczne produkty dla kobiet. 

1/5
Bella podpaski eko
Copyright @materiały prasowe
1/5

Podpaski Bio Based BELLA, 14,49 zł.

2/5
żel do higieny intymnej eko
Copyright @materiały prasowe
2/5

Naturalny i bezzapachowy aloesowy płyn do higieny intymnej 4ORGANIC, 13,49 zł.

3/5
Yope higiena intymna
Copyright @materiały prasowe
3/5

Łagodzące serum intymne Delikatne ukojenie YOPE, 27,99 zł.

4/5
eko tampony
Copyright @materiały prasowe
4/5

Ekologiczne tampony GINGER ORGANIC, 19,99 zł.

5/5
kubeczek menstruacyjny
Copyright @materiały prasowe
5/5

Kubeczek menstruacyjny YOUR KAYA, 89 zł.

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.