Jennifer Lopez zaprojektowała  kolekcję butów!
Fot. Instagram @jlo
ze świata urody

Jennifer Lopez ma sprytny trik na utrzymanie idealnej figury!

I może się bardzo przydać w czasie koronawirusa!

Marta Cieplak 16 marca 2020 18:31
Jennifer Lopez zaprojektowała  kolekcję butów!
Fot. Instagram @jlo

Jennifer Lopez skończyła 50 lat, a ma figurę jakiej mogą pozazdrościć jej niektóre dwudziestolatki. Gwiazda zresztą chętnie pokazuje na Instagramie jak ćwiczy, a zdjęcia z matą do jogi paparazzi robią jej kilka razy w tygodniu. Do tego dochodzi jeszcze zdrowa dieta i kilka sprytnych trików, które pozwalają jej zachować idealną sylwetkę. A jeden z nich bardzo przyda się także teraz, gdy na świecie panuje pandemia koronawirusa. O czym mowa?

Jennifer Lopez stosuje olejek grejpfrutowy na odchudzanie

Już w 2015 roku Jennifer Lopez zradziła w jednym z wywiadów, że jej tajną bronią w walce o idealną figurę jest... olejek grejpfrutowy! Gwiazda przekonuje, że gdy tylko poczuje ochotę na niezdrową przekąskę albo po prostu dopadnie ją uczucie głodu, a nie jest to jeszcze pora posiłku, wącha olejek i to uczucie natychmiast mija.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sweaty SoLful Sunday’s... @niyamasol #fallishere

Post udostępniony przez Jennifer Lopez (@jlo)

Co ciekawe, skuteczność tej metody została potwierdzona przez japońskich naukowców. Badania przeprowadzone na szczurach wykazały, że grupa gryzoni, która wdychała aromatyczny olejek z grejpfruta jadła mnie, niż gryzonie nie poddane aromaterapii.  A więc to czysta nauka!

Olejek grejpfrutowy jako składnik antybakteryjny i antywirusowy

Teraz, gdy na świecie panuje pandemia koronawirusa, olejek grejpfrutpwy można wykorzystać także do odkażania pomieszczeń. Wystarczy zmieszać ze sobą kilka składników, które większość z nas ma w domu na co dzień, a potem przelać do butelki z atmizerem.

Przepis na domowy płyn do odkażania powierzchni:

  • 1/4 szklanki octu spirytusowego
  • 1 szklanka wody destylowanej lub przegotowane
  • 25 kropli olejku grejpfrutowego

Można dodać także olejek z drzewa herbacianego albo z lawendy (znajdziesz je w sklepach zielarskich i aptekach). A ocet zastąpić spirytusem. Takim roztworem warto odkażać wszystkie często używane powierzchnie: blaty, klamki, włączniki światła, telefony, myszki klawiatury od komputera, piloty od telewizorów itp. Można też przelać go do mniejszej buteleczki i stosować w ciągu dnia gdy trzeba wyjść do sklepu lub pojechać do pracy.

Dodatkowo można też wlewać kilka kropel olejku z grejpfruta do kominków do aromaterapii albo do dyfuzorów. by odkażać powietrze w pomieszczeniach, w których najwięcej przebywamy.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.