Beyonce
Fot. Larry Busacca/PW/WireImage for Parkwood Entertainment
O tym się mówi!

Beyonce w krytycznych i mocnych słowach opowiedziała o kulturze diet!

"W przeszłości spędzałam zbyt dużo czasu na dietach"

Aleksandra Frankowska 17 sierpnia 2021 12:27
Beyonce
Fot. Larry Busacca/PW/WireImage for Parkwood Entertainment

W najnowszym wydaniu Harpers Bazaar na okładce pojawiła się Beyonce. Gwiazda udzieliła również szerokiego wywiadu dla magazynu, w którym opowiedziała o tym, jak przez lata ulegała kulturze diet i jak bardzo zniszczyło ją to psychicznie i fizycznie. Będąc na szczycie przez tyle lat, wokalistka na szczęście zauważyła szkodliwe działanie odchudzania i presji jaką na niej wywoływano. W porę zadbała o siebie!

Czytaj też: Pożar w domu Beyonce i Jaya-Z! Na miejsce wezwano wszystkie służby

Beyonce o kulturze diet – „Nie zawsze stawiałam siebie na pierwszym miejscu”

W wywiadzie dla magazynu Harpers Bazaar Beyonce opowiedziała o stronie swojego życia, której do tej pory nie ujawniała przed fanami. Przyznała, że wpadła w błędne koło diet, które rządziły jej światem. Na początku w ogóle nie dostrzegała problemu, jednak w porę zorientowała się, że powinna skupić się na sobie i przede wszystkim własnym zdrowiu.

Nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo to odbija się na moim samopoczuciu psychicznym i fizycznym. Nie zawsze stawiałam siebie na pierwszym miejscu - powiedziała Beyonce w wywiadzie.

Restrykcyjne diety były nieodłącznym elementem jej życia. W pewnym momencie odrzuciła ze swojej diety nabiał, cukier, mięso, ryby i węglowodany.

Zobacz teraz: Zaglądamy do niesamowitej willi Beyoncé i Jaya-Z, wartej 71 milionów dolarów!

W przeszłości spędzałam zbyt dużo czasu na dietach, z błędnym przekonaniem, że dbanie o siebie oznacza ćwiczenia i nadmierną świadomość swojego ciała. Moje zdrowie, sposób, w jaki się czuję, gdy budzę się rano, mój spokój ducha, ile razy się uśmiecham, czym karmię swój umysł i ciało — to są rzeczy, na których teraz się skupiam. Zdrowie psychiczne to także dbanie o siebie. Uczę się przełamywać krąg złego stanu zdrowia i zaniedbania, skupiając swoją energię na ciele i zauważając subtelne oznaki, które mi daje. Twoje ciało mówi ci wszystko, co ty musisz wiedzieć, ale musiałam nauczyć się słuchać - tłumaczyła wokalistka.

Wiedzieliście, że Beyonce borykała się z takimi problemami? 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…