Loty-LOT-wznawia-gdzie-od-kiedy-polecimy-zasady-bezpieczenstwa-koronawirus-4
Fot. Adobe.Stock.com
O tym się mówi

Wznowiono loty krajowe z Warszawy do 7 miast! Na jakich zasadach?

Rozpoczął się pierwszy etap rozmrażania rynku lotniczego!

Redakcja VIVA! 1 czerwca 2020 16:22
Loty-LOT-wznawia-gdzie-od-kiedy-polecimy-zasady-bezpieczenstwa-koronawirus-4
Fot. Adobe.Stock.com

Od dzisiaj czyli 1 czerwca Polskie Linie Lotnicze wznawiają loty krajowe. Ceny biletów mają być niezwykle atrakcyjne. Do dobra informacja dla tych z nas, którzy planują spotkania biznesowe lub odpoczynek w Polsce. Bilet w jedną stronę bez bagażu ma kosztować od 99 zł. Siatka połączeń od 1 czerwca br. obejmuje około 30 lotów każdego dnia, w godzinach uwzględniających zarówno potrzeby klientów biznesowych, jak i ruch turystyczny.

Według obecnych prognoz wznawianie lotów będziemy rozpoczynać od połączeń krajowych, co pozwoli usprawnić transport wewnątrz Polski, wesprzeć lokalną, budzącą się branżę turystyczną oraz przy okazji sprawdzić nowe procedury bezpieczeństwa przygotowane dla lotów post-COVID, zapowiadane między innymi przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych IATA - powiedział Michał Czernicki, rzecznik prasowy PLL LOT w rozmowie z portalem Business Insider.

1 czerwca - odmrożenie ruchu lotniczego w Polsce 2020 - koronawirus

1 czerwca 2020 r. rozpoczął się pierwszy etap rozmrażania rynku lotniczego. Uruchomione zostały połączenia krajowe - loty na trasach między Warszawą i Szczecinem, Gdańskiem, Krakowem, Rzeszowem, Wrocławiem, Poznaniem i Zieloną Górą będą odbywać się w większości przypadków dwa razy dziennie. Pierwszy lot odbył się z warszawskiego Lotniska Chopina do szczecińskiego Goleniowa.

Stoimy u progu wyjścia z epidemii, przywracając kolejne sektory gospodarki. Branża lotnicza jest kluczowa dla rozwoju nowoczesnej gospodarki, jej dynamiczny rozwój może być prawdziwym kołem zamachowym, które pchnie Polskę do grona najbogatszych krajów świata" - powiedział wiceminister infrastruktury Marcin Horała, cytowany w komunikacie.

Nowe zasady - loty krajowe od 1 czerwca 2020

  • Zgodnie z wytycznymi na lotniskach są prowadzone pomiary temperatury pasażerów przy wejściu do terminali. Do terminala mogą wejść tylko pasażerowie z biletami. ULC zachęca ponadto, aby - jeśli to możliwe - odprawić się on-line.
  • Na lotniskach obowiązuje również dystans społeczny, rozumiany jako zachowanie 1,5 m odstępu między ludźmi. Trzeba nosić maseczkę. Nowością jest obowiązek wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia, zgodnie z instrukcją przewoźnika, jeszcze przed odlotem samolotu
  • Z kolei lotniska mają zapewnić dostęp do środków dezynfekcyjnych. W celu ograniczenia bezpośredniego kontaktu między pasażerami a pracownikami lotnisk, np. w punktach informacji, kontroli paszportowej czy odprawy, są zainstalowane ekrany ochronne. Pracownicy lotnisk zostali zaopatrzeni w sprzęt ochronny, a terminale mają być regularnie czyszczone i dezynfekowane.
  • Na pokładach samolotów personel ma nosić maseczki oraz rękawiczki. Pasażerowie są zobowiązani do zakrywania maseczką ust i nosa przez cały lot. Maseczki należy zmieniać co cztery godziny.

stroj-do-samolotu-marta-scarampi-4
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.