Loty-LOT-wznawia-gdzie-od-kiedy-polecimy-zasady-bezpieczenstwa-koronawirus-4
Fot. Adobe.Stock.com
o tym się mówi!

LOT wznawia działalność! Na jakich warunkach będziemy latać?

Zaskakująca decyzja polskiego przewoźnika nie każdemu się spodoba…

Redakcja VIVA! 20 maja 2020 14:30
Loty-LOT-wznawia-gdzie-od-kiedy-polecimy-zasady-bezpieczenstwa-koronawirus-4
Fot. Adobe.Stock.com

Polskie Linie Lotnicze od 1 czerwca wznawiają loty krajowe. Wreszcie polecimy więc na popularnych trasach krajowych. Siatka połączeń w pierwszej fazie wznawiania lotów obejmie około 30 lotów dziennie. Ceny biletów mają być niezwykle atrakcyjne. Do dobra informacja dla tych z nas, którzy planują wakacje w Polsce. Bilet w jedną stronę bez bagażu ma kosztować od 99 zł. „Według obecnych prognoz wznawianie lotów będziemy rozpoczynać od połączeń krajowych, co pozwoli usprawnić transport wewnątrz Polski, wesprzeć lokalną, budzącą się branżę turystyczną oraz przy okazji sprawdzić nowe procedury bezpieczeństwa przygotowane dla lotów post-COVID, zapowiadane między innymi przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych IATA - powiedział Michał Czernicki, rzecznik prasowy PLL LOT w rozmowie z portalem Business Insider.

LOT wznawia połączenia krajowe od 1 czerwca 2020 roku. Gdzie polecimy?

Nowa siatka lotów będzie obejmowała: loty do trzech razy dziennie na trasie Warszawa-Gdańsk, loty do dwóch razy dziennie z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz loty raz dziennie z Krakowa do Gdańska.

Loty-LOT-wznawia-gdzie-od-kiedy-polecimy-zasady-bezpieczenstwa-koronawirus-2
Fot. Adobe.Stock.com

LOT - zasady na pokładzie w dobie koronowirusa

Oczywiście zarówno na lotniskach, jak i na pokładach samolotów będą obowiązywały nowe zasady higieny, które zostały przedstawione na stronie przewoźnika.

„Udając się w podróż samolotami lotu będziesz zobowiązany do zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki przez cały czas lotu. Przed wejściem na pokład zostaniesz także poddany bezdotykowemu pomiarowi temperatury – ze względu na bezpieczeństwo pozostałych uczestników rejsu, wynik przekraczający 38°C może stać się podstawą do odmowy wejścia na pokład samolotu”.

„W ramach pilotażowego etapu wznawiania rejsów, na pokładach wprowadzona zostanie zasada dystansu przestrzennego – dla zachowania odpowiednich odległości pasażerowie będą zajmowali miejsca zgodnie z planem szachownicy. Wyjątek dotyczy jedynie rodzin oraz opiekunów dzieci, którzy zgłoszą chęć zajęcia sąsiadujących foteli. (...) W ramach serwisu pokładowego wprowadziliśmy zasadę „no contact”, ograniczającą bezpośrednie interakcje pasażerów z obsługą. Wydawane produkty dostępne będą tylko w jednorazowych opakowaniach, bez serwisu kawy i herbaty, prasy oraz sprzedaży w ramach Sky baru. W celu zminimalizowania kontaktu oraz usprawnienia wejścia do samolotu, otrzymasz możliwość przewozu jednej sztuki bagażu podręcznego w wymiarach 55 cm/40 cm/23 cm i zwiększonej wadze do 10 kg”.

Loty międzynarodowe LOT: kiedy polecimy zagranicę?

Niestety decyzja o uruchomieniu lotów międzynarodowych z początkiem czerwca nie została podjęta. ”W związku z aktualną sytuacją pandemiczną na świecie i trwającym zamknięciem granic w wielu państwach Zarząd PLL LOT podjął decyzję o odwołaniu wszystkich zagranicznych połączeń lotniczych do 14 czerwca 2020 roku”, czytamy w oświadczeniu polskiego przewoźnika. Tak więc na loty zagraniczne przyjdzie nam jeszcze poczekać. LOT zawiesił wszystkie swoje loty w tym krajowe 15 marca i od tego czasu zaczął realizować akcję „Lot do domu”.

Loty-LOT-wznawia-gdzie-od-kiedy-polecimy-zasady-bezpieczenstwa-koronawirus-3
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.