Zobaczcie te najpiękniejsze!

Marta Roszewska 16 maja 2018 18:15

Oczyszczają powietrze, ożywiają wnętrza i są ich nieodłącznym elementem. Rośliny to rzecz, której nie może zabraknąć żadnym w domu. Jeszcze do niedawna ciesząca się popularnością monstera odchodzi w zapomnienie! Sprawdzamy jakie rośliny są modne w tym sezonie. Oto nasze wybory modnych roślin w 2018 roku! 

1/5
Trendy roślinne 2018:
Copyright @stock.adobe.com
1/5

Pilea 

Zwana także pieniążkiem - zawdzięcza to kształtowi swoich liści. Ta chińska roślinka jest dość łatwa w uprawie, nie wymaga obfitego podlewania. 

2/5
Trendy roślinne 2018: kalatea
Copyright @Pinterest
2/5

Kalatea

To jedna z najciekawszych roślin tego sezonu. Charakteryzuje się wzorzystymi liśćmi o zróżnicowanych kolorach - zielony na wierzchu, bordowy pod spodem. To połączenie sprawia, że roślina przykuwa oko każdego!

3/5
Trendy roślinne 2018: szczawik trójkątny
Copyright @stock.adobe.com
3/5

Szczawik trójkątny

To roślina o delikatnych listkach. Lubi częste podlewanie i rozproszone światło. Z wyglądu przypomina koniczynę. 

4/5
Trendy roślinne 2018: paproć
Copyright @Pinterest
4/5

Paprotki

Paprotki powracają na salony! Kiedyś kojarzące się ze starą salą informatyczne, teraz należą do czołówki trendujących roślin w tym roku! Lubią cień i wilgoć.

5/5
Trendy roślinne 2018: eukaliptus
Copyright @stock.adobe.com
5/5

Eukaliptus

Ulubiona roślina misia koala znalazła się także na naszej liście. Eukaliptus znakomicie wygląda jako dodatek o wiązanki, ale także świetnie prezentuje się jako roślina doniczkowa. Lubi słońce i nie trzeba go zbyt często podlewać.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.