Zobaczcie te najpiękniejsze!

Marta Roszewska 16 maja 2018 18:15

Oczyszczają powietrze, ożywiają wnętrza i są ich nieodłącznym elementem. Rośliny to rzecz, której nie może zabraknąć żadnym w domu. Jeszcze do niedawna ciesząca się popularnością monstera odchodzi w zapomnienie! Sprawdzamy jakie rośliny są modne w tym sezonie. Oto nasze wybory modnych roślin w 2018 roku! 

1/5
Trendy roślinne 2018:
Copyright @stock.adobe.com
1/5

Pilea 

Zwana także pieniążkiem - zawdzięcza to kształtowi swoich liści. Ta chińska roślinka jest dość łatwa w uprawie, nie wymaga obfitego podlewania. 

2/5
Trendy roślinne 2018: kalatea
Copyright @Pinterest
2/5

Kalatea

To jedna z najciekawszych roślin tego sezonu. Charakteryzuje się wzorzystymi liśćmi o zróżnicowanych kolorach - zielony na wierzchu, bordowy pod spodem. To połączenie sprawia, że roślina przykuwa oko każdego!

3/5
Trendy roślinne 2018: szczawik trójkątny
Copyright @stock.adobe.com
3/5

Szczawik trójkątny

To roślina o delikatnych listkach. Lubi częste podlewanie i rozproszone światło. Z wyglądu przypomina koniczynę. 

4/5
Trendy roślinne 2018: paproć
Copyright @Pinterest
4/5

Paprotki

Paprotki powracają na salony! Kiedyś kojarzące się ze starą salą informatyczne, teraz należą do czołówki trendujących roślin w tym roku! Lubią cień i wilgoć.

5/5
Trendy roślinne 2018: eukaliptus
Copyright @stock.adobe.com
5/5

Eukaliptus

Ulubiona roślina misia koala znalazła się także na naszej liście. Eukaliptus znakomicie wygląda jako dodatek o wiązanki, ale także świetnie prezentuje się jako roślina doniczkowa. Lubi słońce i nie trzeba go zbyt często podlewać.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.