Sprawdź, jak będziemy urządzać wnętrza w nadchodzących sezonach

Zuza Raubo 7 maja 2019 13:30

Urządzasz mieszkanie, a może po prostu masz ochotę na małe zmiany w aranżacji wnętrz? Zainspiruj się pomysłami dekoratorów i najnowszymi trendami. Od Mediolanu po Nowy Jork, przez Singapur, Sztokholm i Warszawę. Wybieramy spośród najnowszych i tych stale aktualnych trendów - oto selekcja najciekawszych trendów wystroju wnętrz sezonu 2019/20. Zdecyduj, które z nich najbardziej Ci odpowiadają i… do dzieła!  

1/11
Trendy w dekoracji wnętrz 2018/2019
Copyright @Note Design Studio, materiały prasowe
1/11

Krok pierwszy: wybór kolorów

Zarówno na wybiegach światowych tygodni mody, jak i we wnętrzach, dostrzegamy zupełnie nowe pastelowe kolory. Zgodnie z nadaną im nazwą na myśl przywodzą letnie spacery i ulubione lodziarnie. Świetnym przykładem ich harmonijnego wykorzystania jest projekt apartamentu Note Design Studio w Sztokholmie - barwy z kremowych palet, inspirowane oryginalnym, dziewiętnastowiecznym wystrojem, przełamane zostały soczystymi akcentami.

2/11
Trendy w dekoracji wnętrz 2018/2019
Copyright @Ferm Living, materiały prasowe
2/11

Równie jak waniliowe, pistacjowe czy truskawkowe odcienie pasteli podziwiamy mocne palety - kolory ziemi: czekoladę, brązy i beże, intensywnie ciemną zieleń i kolor szałwii. Trudno przeoczyć w tym zestawieniu pąsową czerwień i bordo. Oba kolorystyczne kierunki świetnie łączy w swoich kolekcjach duńska marka Ferm Living.

3/11
Trendy w dekoracji wnętrz 2018/2019
Copyright @Ariake, materiały prasowe
3/11

Drewno, skóra czy marmur?

Drewno, skóra, szlachetne kamienie. Naturalne tworzywa niezmiennie pozostają towarzyszem dobrego designu, jednak projektanci wciąż rzucają nowe światło na ich wykorzystanie. Te trzy materiały wymienił w rozmowie z magazynem Square Rooms Gabriel Tan, projektant Japońskiej marki Ariake. Częstym tłem dla mebli są ściany bez wykończenia - surowy beton pojawia się również w kolekcji Northern i w projektach Norm Architects.

4/11
Trendy w dekoracji wnętrz 2018/2019
Copyright @PH House, Norm Architects, materiały prasowe
4/11

Upływ czasu tylko dodaje szlachetnym, naturalnym materiałom charakteru, a wzbogacenie wystroju o meble i dekoracje vintage to szansa by tworząc wyjątkowe wnętrza pozostać w zgodzie z troską o środowisko.

5/11
Trendy w dekoracji wnętrz 2018/2019
Copyright @Vimini by Patricia Urquiola, Kettal, materiały prasowe
5/11

Idealne połączenia

Sekret tkwi w...połączeniach! Wystroje łączą w sobie minimalizm i użyteczność w formie z oryginalnością kolorów. Surowym ścianom towarzyszą miękkie, komfortowe kanapy, klasycystyczna ornamentyka przenika się z modernistycznymi meblami.

6/11
Trendy w dekoracji wnętrz 2018/2019
Copyright @Muuto, materiały prasowe
6/11

Często dobrym uzupełnieniem wystroju są złote dodatki i dekoracje.

7/11
Trendy w dekoracji wnętrz 2018/2019
Copyright @Interiors at first sight, Terzo Piano brand project, set design and styling Martina Malventi
7/11

Geometria w przestrzeni

Obok geometrycznych kształtów pojawiają się organiczne, nieregularne formy i zaokrąglone, miękkie krawędzie.

8/11
Trendy w dekoracji wnętrz 2018/2019
Copyright @Muuto, materiały prasowe
8/11

Okrągłe lustra, owalne stoliki kawowe, sofy i krzesła z zaokrąglonym oparciem świetnie sprawdzą się w salonie. Wystarczy spojrzeć na zapowiedź kolekcji Studio Greiling dla Kinnasand, która swoją premierę będzie miała podczas Salone del Mobile 2018, by zachwycić się wyjątkowymi formami.

9/11
Trendy w dekoracji wnętrz 2018/2019
Copyright @Note Design Studio, materiały prasowe
9/11

Powroty do przeszłości

Zarówno w modzie jak w designie stale czerpiemy z przeszłości. Odważne połączenia kolorów i kształtów, które podziwiamy między innymi we wnętrzach Darii Zinovatnej, przywodzą nam na myśl lata 80. i projekty kultowej Memphis Group. Fotele i skórzane sofy Fogia zdają się natomiast powracać do lat 70.

10/11
Trendy w dekoracji wnętrz 2018/2019
Copyright @Politura, yestersen.pl
10/11

Miłośników designu z pewnością poruszyła wiadomość o reedycji krzeseł Hansa J Wegnera, co nie jest jedynym przejawem ciągłej fascynacji Mid Century Modern. Niedawno do produkcji powróciły również kultowe fotele RM projektu Romana Modzelewskiego, krzesła Lotos Romualda Ferensa oraz krzesła siatkowe Henryka Sztaby.

11/11
Trendy w dekoracji wnętrz 2018/2019
Copyright @Layers, Terzo Piano brand project, set design and styling Martina Malventi; yestersen.pl
11/11

Artykuł powstał we współpracy z Yestersen.pl – internetową platformą z antykami oraz meblami, oświetleniem i dodatkami vintage. Więcej wyjątkowych przedmiotów dla Twojego mieszkania znajdziesz na ystr.sn/wiosenny-przeglad-trendow.

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.