Oto miejsce, w których poczujesz zimową magię

Redakcja Viva! 8 grudnia 2019 18:30

Zobaczenie zorzy polarnej na własne oczy to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, dla którego warto odbyć najdalszą podróż! Są takie miasta położone za kołem podbiegunowym, w których zorza polarna prezentuje się szczególnie. Jeśli planujesz wizytę w szczycie sezonu - między wrześniem a końcem marca, kiedy noce są najdłuższe, i podczas nowiu, gdy niebo jest najciemniejsze - poświęć chwilę na wyszukanie odpowiedniej lokalizacji. Na Airbnb znajdziesz mnóstwo ciekawych hotelików, które zapewniają spektakularne widoki. Niezależnie od tego, czy jest to mobilna sypialnia w Finlandii, przytulny nadmorski dom na Grenlandii, czy nowoczesna chatka w Kanadzie, jesteśmy pewni, że podziwiany tam widok zorzy polarnej na długo pozostanie w Twojej pamięci!  

1/5
Skąd najlepiej oglądać zorzę polarną?
Copyright @Adobe.Stock.com
1/5

Sortland, Norwegia. Zobacz ofertę przytulnego domu Vesterålen Hadsel Kaljord Havhus. Chcesz łowić ryby w fiordzie? A może wolisz rozkoszować się widokiem na góry? Ten norweski dom zapewni ci wszystko, o czym marzysz na zimowym urlopie. To oferta dla maksymalnie 10 osób!

2/5
Skąd najlepiej oglądać zorzę polarną?
Copyright @Adobe.Stock.com
2/5

Jukkasjärvi, Szwecja. Znajdziesz tu urocze domki położone w odległości spaceru od rzeki Torne - idealne miejsce na zimowe wędrówki, skuter śnieżny i jazdę na nartach.

3/5
Skąd najlepiej oglądać zorzę polarną?
Copyright @dzięki uprzejmości WHITEHORSE CANADA
3/5

Whitehorse, Kanada. Ten niewielki kanadyjski dom wybudowany w listopadzie 2016 roku oferuje nowoczesny komfort w sercu dzikiej przyrody Jukonu. Znajdziesz w nim dobrze wyposażoną kuchnię i wygodne podwójne łóżko.

4/5
Skąd najlepiej oglądać zorzę polarną?
Copyright @Adobe.Stock.com
4/5

Inari, Finlandia. Masz większą szansę dostrzec zorzę polarną, jeśli twój dom może się… poruszać! Czas więc na mobilne kabiny na zamarzniętym jeziorze Inari! Po zameldowaniu się w bazie z prysznicami i kuchnią podróżnicy przenoszą się do swoich jedno- lub dwuosobowych kabin.

5/5
Skąd najlepiej oglądać zorzę polarną?
Copyright @Adobe.Stock.com
5/5

Nuuk, Grenlandia. Stolica Grenlandii słynie z uroczych, kolorowych domów - czemu więc nie spędzić urlopu w jednym z nich! Bajkowa chatka wyposażona jest m.in. w… podgrzewaną podłogę w łazience i romantycznie urządzoną sypialnię na poddaszu.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.