Oto miejsce, w których poczujesz zimową magię

Redakcja Viva! 8 grudnia 2019 18:30

Zobaczenie zorzy polarnej na własne oczy to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, dla którego warto odbyć najdalszą podróż! Są takie miasta położone za kołem podbiegunowym, w których zorza polarna prezentuje się szczególnie. Jeśli planujesz wizytę w szczycie sezonu - między wrześniem a końcem marca, kiedy noce są najdłuższe, i podczas nowiu, gdy niebo jest najciemniejsze - poświęć chwilę na wyszukanie odpowiedniej lokalizacji. Na Airbnb znajdziesz mnóstwo ciekawych hotelików, które zapewniają spektakularne widoki. Niezależnie od tego, czy jest to mobilna sypialnia w Finlandii, przytulny nadmorski dom na Grenlandii, czy nowoczesna chatka w Kanadzie, jesteśmy pewni, że podziwiany tam widok zorzy polarnej na długo pozostanie w Twojej pamięci!  

1/5
Skąd najlepiej oglądać zorzę polarną?
Copyright @Adobe.Stock.com
1/5

Sortland, Norwegia. Zobacz ofertę przytulnego domu Vesterålen Hadsel Kaljord Havhus. Chcesz łowić ryby w fiordzie? A może wolisz rozkoszować się widokiem na góry? Ten norweski dom zapewni ci wszystko, o czym marzysz na zimowym urlopie. To oferta dla maksymalnie 10 osób!

2/5
Skąd najlepiej oglądać zorzę polarną?
Copyright @Adobe.Stock.com
2/5

Jukkasjärvi, Szwecja. Znajdziesz tu urocze domki położone w odległości spaceru od rzeki Torne - idealne miejsce na zimowe wędrówki, skuter śnieżny i jazdę na nartach.

3/5
Skąd najlepiej oglądać zorzę polarną?
Copyright @dzięki uprzejmości WHITEHORSE CANADA
3/5

Whitehorse, Kanada. Ten niewielki kanadyjski dom wybudowany w listopadzie 2016 roku oferuje nowoczesny komfort w sercu dzikiej przyrody Jukonu. Znajdziesz w nim dobrze wyposażoną kuchnię i wygodne podwójne łóżko.

4/5
Skąd najlepiej oglądać zorzę polarną?
Copyright @Adobe.Stock.com
4/5

Inari, Finlandia. Masz większą szansę dostrzec zorzę polarną, jeśli twój dom może się… poruszać! Czas więc na mobilne kabiny na zamarzniętym jeziorze Inari! Po zameldowaniu się w bazie z prysznicami i kuchnią podróżnicy przenoszą się do swoich jedno- lub dwuosobowych kabin.

5/5
Skąd najlepiej oglądać zorzę polarną?
Copyright @Adobe.Stock.com
5/5

Nuuk, Grenlandia. Stolica Grenlandii słynie z uroczych, kolorowych domów - czemu więc nie spędzić urlopu w jednym z nich! Bajkowa chatka wyposażona jest m.in. w… podgrzewaną podłogę w łazience i romantycznie urządzoną sypialnię na poddaszu.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…