Wnętrza inspirowane grecką mitologią
Fot. Instagram: @lukeedwardhall, mat. prasowe
wnętrza

Ten trend wnętrzarski zaskakuje! Mieszkanie jak z greckiej mitologii…

Oto prosty sposób na nadanie domowi oryginalnego charakteru!

Barbara Łubko 19 lipca 2021 18:30
Wnętrza inspirowane grecką mitologią
Fot. Instagram: @lukeedwardhall, mat. prasowe

Tego nikt się nie spodziewał! Najnowszy trend wnętrzarski, który jest hitem 2021 roku zakorzeniony jest w magii i mistyce. Starożytna mitologia inspiruje designerów w tym sezonie. Tworzą więc akcesoria i meble luźno - bądź wręcz przeciwnie - bardzo dosłownie, nawiązujące do antycznej Grecji, ale też Rzymu.

Antyk jako inspiracja w dekorowaniu wnętrz

Trend oparty na nawiązaniach do starożytnych akcentów czerpie z pozostałości po architekturze starożytnej Grecji i Rzymu. Co przychodzi więc do głowy, gdy myślisz o Akropolu? Oczywiście pierwsze rzeczy, które nasuwają się na myśl to kolumny i rzeźby. I właśnie te motywy pojawiają się na akcesoriach do wnętrz takich jak plakaty czy poduszki. Ale modne są też meble, które nawiązują kształtem do elementów greckiej architektury.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Studio 🖤

Post udostępniony przez LUKE EDWARD HALL (@lukeedwardhall)

Popularne są też motywy inspirowane zmysłowymi popiersiami kobiet. To świetny pomysł na nadanie wnętrzu Twojego salonu ekstrawaganckiego klimatu - gipsowe popiersie nie będzie drogie, a zapewni świetny efekt - szczególnie w nowoczesnych wnętrzach. Takie połączenie będzie działało na zasadzie kontrastu.

Wnętrza inspirowane grecką mitologią
Fot. mat. prasowe

Donica Anthropologie.com, ok. 190 zł; puzderko Liberty London, ok. 600 zł; plakat Etsy.com, ok. 50zł; poduszka Latzio.com, ok. 450 zł.

Wnętrza inspirowane grecką mitologią
Fot. Adobe.Stock.com

Wnętrza inspirowane grecką mitologią
Fot. Adobe.Stock.com

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.