Wnętrza inspirowane grecką mitologią
Fot. Instagram: @lukeedwardhall, mat. prasowe
wnętrza

Ten trend wnętrzarski zaskakuje! Mieszkanie jak z greckiej mitologii…

Oto prosty sposób na nadanie domowi oryginalnego charakteru!

Barbara Łubko 19 lipca 2021 18:30
Wnętrza inspirowane grecką mitologią
Fot. Instagram: @lukeedwardhall, mat. prasowe

Tego nikt się nie spodziewał! Najnowszy trend wnętrzarski, który jest hitem 2021 roku zakorzeniony jest w magii i mistyce. Starożytna mitologia inspiruje designerów w tym sezonie. Tworzą więc akcesoria i meble luźno - bądź wręcz przeciwnie - bardzo dosłownie, nawiązujące do antycznej Grecji, ale też Rzymu.

Antyk jako inspiracja w dekorowaniu wnętrz

Trend oparty na nawiązaniach do starożytnych akcentów czerpie z pozostałości po architekturze starożytnej Grecji i Rzymu. Co przychodzi więc do głowy, gdy myślisz o Akropolu? Oczywiście pierwsze rzeczy, które nasuwają się na myśl to kolumny i rzeźby. I właśnie te motywy pojawiają się na akcesoriach do wnętrz takich jak plakaty czy poduszki. Ale modne są też meble, które nawiązują kształtem do elementów greckiej architektury.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Studio 🖤

Post udostępniony przez LUKE EDWARD HALL (@lukeedwardhall)

Popularne są też motywy inspirowane zmysłowymi popiersiami kobiet. To świetny pomysł na nadanie wnętrzu Twojego salonu ekstrawaganckiego klimatu - gipsowe popiersie nie będzie drogie, a zapewni świetny efekt - szczególnie w nowoczesnych wnętrzach. Takie połączenie będzie działało na zasadzie kontrastu.

Wnętrza inspirowane grecką mitologią
Fot. mat. prasowe

Donica Anthropologie.com, ok. 190 zł; puzderko Liberty London, ok. 600 zł; plakat Etsy.com, ok. 50zł; poduszka Latzio.com, ok. 450 zł.

Wnętrza inspirowane grecką mitologią
Fot. Adobe.Stock.com

Wnętrza inspirowane grecką mitologią
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.