Odmień wnętrze na wiosnę 2020!

Ksenia Krasko 1 marca 2020 11:31

Chcesz odświeżyć lub wyremontować mieszkanie, ale wydaje Ci się, że ten pomysł będzie zbyt kosztowny? Mamy dla Ciebie 5 bardzo przydatnych wskazówek, dzięki którym nie tylko zmienisz wystrój, ale też zaoszczędzisz. Spodoba Ci się też fakt, że z każdym z tych zadań poradzisz sobie... sama!

Gotowa na zmianę wnętrza? Przejrzyj pomysły z naszej galerii na tani remont mieszkania!  

1/5
Copyright @instagram.com/kokouna_decoration/
1/5

  1. Zacznij od ścian

Nie możesz już patrzeć na kolorowe ściany w mieszkaniu? Surowy tynk może wyglądać bardzo stylowo. Jeśli nie jesteś gotowa na tak dużą zmianę, rozważ zakup naklejek winylowych. Takie rozwiązanie nie tylko podkreśli charakter wnętrza, ale także ukryje nierówności ścian i inne różnego rodzaju defekty.

2/5
Copyright @instagram.com/mydomaine/
2/5

  1. Zapewnij nowe życie starym rzeczom

Odmaluj krzesła i kup pokrowiec na sofę, dopasowany do nowego wystroju. Parkiet można wyszlifować i polakierować. Niemal każdy przedmiot zyska nową rolę w odświeżonym wnętrzu! Stara rama okienna może być ramką na zdjęcia, a korki, ołówki, czy płyty winylowe stworzą ciekawe elementy dekoracyjne.

3/5
Copyright @instagram.com/urbanoutfittershome/
3/5

  1. Powiedz "nie" imitacjom

Omijaj zamienniki kamieni lub drewna, ponieważ mogą wyglądać tanio. Nawet przy ograniczonym budżecie powinnaś oddać pierwszeństwo naturalnym materiałom. Płytka z cementu będzie świetną alternatywą dla kamionki porcelanowej, a najbardziej ekonomiczna zmiana podłogi to... nowy dywan.

4/5
Copyright @instagram.com/scandinavianhomes/
4/5

  1. Pokochaj dodatki

Jeśli chcesz coś zmienić w mieszkaniu, ale nie planujesz remontu na dużą skalę, możesz ograniczyć się do elementów dekoracyjnych. Obrazy, plakaty, czy zdjęcia pasują do każdego wnętrza i nie są drogie, natomiast lustra optycznie powiększą i rozświetlą pomieszczenie. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni!

5/5
Copyright @instagram.com/hmhome/
5/5

  1. Zaufaj sobie!

Nikt nie zmieni wystroju Twojego mieszkania lepiej niż Ty sama! Nie potrzebujesz żadnych konkretnych umiejętności, więc nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale będziesz też dumna z pracy, którą wykonałaś. Jeśli jednak pomoc fachowców okaże się niezbędna, nadzoruj wybór materiałów i postęp prac.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.