Marta Roszewska 23 sierpnia 2017 14:30
1/6
Wnętrza w stylu glamour
Copyright @Strony wnętrza, Artdesign
1/6

Dla jednych to idealny sposób na zaaranżowanie wnętrz, dla innych zaś esencja kiczu. Czym jest styl glamour i co go wyróżnia? To przede wszystkim zestawienie ze sobą rzeczy, które na pozór do siebie nie pasują. Słowo "glamour" oznacza przepych, blask, urok. I o taki efekt właśnie chodzi. To fascynacja bogactwem, która jednych przyciąga swoją przesadną ekstrawagancją, a innych odpycha.

 

Mieszanka stylów

 

We wnętrzach w stylu glamour znajdziemy wszystko, co jest charakterystyczne dla odległych od siebie epok. Obszerne pikowane kanapy, kryształowe żyrandole, skórzane krzesła, błyszczące tkaniny, bogato zdobione meble, nawiązujące do epoki baroku. Pozornie niepasujące do siebie elementy współgrają ze sobą czasami do tego stopnia, że nie można oderwać od nich wzroku. Nie liczy się tu autentyczność, ale sama aura luksusu i onieśmielanie blaskiem. Dominują fiolety, róże, a także biel i czerń. Ważny jest kontrast  - wszystko ma zwracać na siebie uwagę. Istnieją jednak pewne zasady. Mimo eklektycznych możliwości, nie należy zagracać swojej przestrzeni. W końcu chodzi o to, byśmy czuli się dobrze we własnym domu. Jeżeli postawimy na dużą ilość mebli, zrezygnujmy z bibelotów i zbędnych akcesoriów. Ważna jest również gra świateł. Ciemne meble wcale nie muszą oznaczać, że wnętrza będą wyglądać mrocznie. Wystarczy postawić na jasny kolor ścian, lustra, dodać szklane wazony i zadbać o dobre oświetlenie.

 

Dla kogo?

 

Zwolennicy minimalizmu z pewnością nie odnajdą się we wnętrzach urządzonych w stylu glamour. Jest on stworzony dla ludzi lubiących eksperymentować, dla miłośników antyków oraz dla znudzonych podejściem skandynawskim czy modernistycznym. Nie ukrywamy, że urządzenie mieszkania glamour wymaga zaangażowania i nie jest też najtańszym rozwiązaniem. By zmniejszyć koszty związane z urządzaniem, można wybrać się na pchli targ - musimy jednak uzbroić się w cierpliwość i przygotować się na długie poszukiwania. Dobór mebli i akcesoriów może okazać się problematyczny. Można skorzystać z porad profesjonalisty, jednak może nas to trochę kosztować. Dla zdecydowanych na samodzielne aranżowanie wnętrz w stylu glamour, przygotowaliśmy małą galerię z inspiracjami.

 

Zobacz także: Gdzie mieszkała polska arystokracja? Zobacz bajkowe posiadłości!

2/6
Wnętrza: styl glamour
Copyright @Pinterest
2/6

3/6
Wnętrza: styl glamour
Copyright @Pinterest
3/6

4/6
Wnętrza: styl glamour
Copyright @Pinterest
4/6

5/6
Wnętrza: styl glamour
Copyright @Pinterest
5/6

6/6
Wnętrza: styl glamour
Copyright @Pinterest
6/6

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.