Marta Roszewska 23 sierpnia 2017 14:30
1/6
Wnętrza w stylu glamour
Copyright @Strony wnętrza, Artdesign
1/6

Dla jednych to idealny sposób na zaaranżowanie wnętrz, dla innych zaś esencja kiczu. Czym jest styl glamour i co go wyróżnia? To przede wszystkim zestawienie ze sobą rzeczy, które na pozór do siebie nie pasują. Słowo "glamour" oznacza przepych, blask, urok. I o taki efekt właśnie chodzi. To fascynacja bogactwem, która jednych przyciąga swoją przesadną ekstrawagancją, a innych odpycha.

 

Mieszanka stylów

 

We wnętrzach w stylu glamour znajdziemy wszystko, co jest charakterystyczne dla odległych od siebie epok. Obszerne pikowane kanapy, kryształowe żyrandole, skórzane krzesła, błyszczące tkaniny, bogato zdobione meble, nawiązujące do epoki baroku. Pozornie niepasujące do siebie elementy współgrają ze sobą czasami do tego stopnia, że nie można oderwać od nich wzroku. Nie liczy się tu autentyczność, ale sama aura luksusu i onieśmielanie blaskiem. Dominują fiolety, róże, a także biel i czerń. Ważny jest kontrast  - wszystko ma zwracać na siebie uwagę. Istnieją jednak pewne zasady. Mimo eklektycznych możliwości, nie należy zagracać swojej przestrzeni. W końcu chodzi o to, byśmy czuli się dobrze we własnym domu. Jeżeli postawimy na dużą ilość mebli, zrezygnujmy z bibelotów i zbędnych akcesoriów. Ważna jest również gra świateł. Ciemne meble wcale nie muszą oznaczać, że wnętrza będą wyglądać mrocznie. Wystarczy postawić na jasny kolor ścian, lustra, dodać szklane wazony i zadbać o dobre oświetlenie.

 

Dla kogo?

 

Zwolennicy minimalizmu z pewnością nie odnajdą się we wnętrzach urządzonych w stylu glamour. Jest on stworzony dla ludzi lubiących eksperymentować, dla miłośników antyków oraz dla znudzonych podejściem skandynawskim czy modernistycznym. Nie ukrywamy, że urządzenie mieszkania glamour wymaga zaangażowania i nie jest też najtańszym rozwiązaniem. By zmniejszyć koszty związane z urządzaniem, można wybrać się na pchli targ - musimy jednak uzbroić się w cierpliwość i przygotować się na długie poszukiwania. Dobór mebli i akcesoriów może okazać się problematyczny. Można skorzystać z porad profesjonalisty, jednak może nas to trochę kosztować. Dla zdecydowanych na samodzielne aranżowanie wnętrz w stylu glamour, przygotowaliśmy małą galerię z inspiracjami.

 

Zobacz także: Gdzie mieszkała polska arystokracja? Zobacz bajkowe posiadłości!

2/6
Wnętrza: styl glamour
Copyright @Pinterest
2/6

3/6
Wnętrza: styl glamour
Copyright @Pinterest
3/6

4/6
Wnętrza: styl glamour
Copyright @Pinterest
4/6

5/6
Wnętrza: styl glamour
Copyright @Pinterest
5/6

6/6
Wnętrza: styl glamour
Copyright @Pinterest
6/6

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?