VIVA! VIDEO

Sesja zdjęciowa zrobiona telefonem? Nikogo to już nie powinno dziwić

Dzięki nowym smartfonom Huawei nawet twój pokój może być profesjonalnym studiem fotograficznym

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 16 lutego 2022 10:03

Żyjemy w kulturze obrazkowej i w dobie mediów społecznościowych, więc poświęcamy dużo czasu i wysiłku, aby robione przez nas zdjęcia były nie tylko świetnej jakości, ale też wyróżniały się czymś w morzu innych. Producenci sprzętu próbują nadążyć za potrzebami oraz oczekiwaniami klientów i wprowadzają do swoich produktów kolejne udogodnienia. Widać to szczególnie w przypadku smartfonów. W rezultacie coraz rzadziej potrzebujemy profesjonalnego aparatu, aby robić doskonałe zdjęcia.

Spójrzmy tylko na bohaterkę zrealizowanego przez nas filmu. Kilka spontanicznych i zrobionych od niechcenia "fotek" przerodziło się w sesję zdjęciową z prawdziwego zdarzenia - od fachowego makijażu przez stylowe kostiumy i wystudiowane pozy aż po scenografię. Efekty są naprawdę imponujące, w dużej mierze dzięki świetnemu sprzętowi fotograficznemu - smartfonom Huawei P50 Pro i P50 Pocket.

huawei-p50-pro-i-huawei-p50-pocket
Fot. ECS

Marka Huawei zawsze przykładała ogromną wagę do obiektywów w swoich smartfonach. I kiedy wydawało się już, że nie może nic udoskonalić, znowu zaskoczyła wszystkich. Wprowadzone właśnie na rynek dwa modele z flagowej serii P robią zdjęcia, które z powodzeniem mogłyby pojawić się w gazecie, i to bez obróbki graficznej. P50 Pro i P50 Pocket wyróżniają się jednak nie tylko fantastycznymi aparatami, ale też nowatorskim designem.

Huawei P50 Pro – smartfon i profesjonalny aparat w jednym

Wystarczającą rekomendacją powinien być fakt, że to najbardziej zaawansowany fotograficznie smartfon w historii marki. Rewolucyjna optyka Huawei XD, udoskonalony procesor obrazu XD Fusion Pro, technologie True Chroma i Super HDR, nowy system filtrów Super Color - te wszystkie "poprawki" sprawiają, że Huawei P50 Pro pozwala rejestrować krystalicznie czyste ujęcia z niezwykłym odwzorowaniem szczegółów i rzeczywistych kolorów, nawet przy kiepskim oświetleniu. Fotografowane obiekty można przybliżyć nawet 100-krotnie. Idealne selfie zapewnia przedni aparat 13MP z ultraszerokim kątem.  Huawei P50 Pro wyróżnia się też świetnymi parametrami wideo - filmiki można nagrywać w 4K, w pełnym zakresie ogniskowych, a dzięki stabilizacji obrazu AIS Pro będą one wyraźne i stabilne.

huawei-p50-pro-i-huawei-p50-pocket
Fot. ECS

6,6-calowy i zakrzywiony ekran smartfona wyświetla niesamowicie płynny obraz i ma do dyspozycji ponad miliard kolorów, a głośniki tworzą dźwięk przestrzenny z mocnym basem. Pomimo tylu "spakowanych" w nim funkcji, smartfon jest lekki i kompaktowy - ma tylko 8,5 mm grubości, a waży ok. 195 gramów. Dostępny jest w dwóch eleganckich wersjach kolorystycznych – złotej i czarnej.

Huawei P50 Pocket – kieszonkowy gigant

W przypadku tego modelu najbardziej w oczy rzuca się oczywiście wyjątkowy design. Złożony bez problemu zmieści się w każdej kieszeni, a po rozłożeniu ekran jest idealnie gładki. Huawei P50 Pocket ma zaledwie 15,2 mm grubości po złożeniu i 7,2 mm po rozłożeniu. To pierwszy składany smartfon marki. 

huawei-p50-pro-i-huawei-p50-pocket
Fot. ECS

Parametry jego aparatu też wyglądają imponująco. Procesor obrazu Huawei XD Fusion Pro jest wspierany przez technologię przetwarzania obrazu True-Chroma Pro i przez funkcję Ultra Spectrum Fluorescence Photography, dzięki której na zdjęciach można uchwycić elementy niewidoczne dla ludzkiego oka. Aparat True-Chroma 40 MP, 13 MP obiektyw ultraszerokokątny, aparat Ultra Spectrum o rozdzielczości 32 MP oraz 10-kanałowy czujnik wielozakresowy i lampa błyskowej - te wszystkie elementy wchodzą w skład modułu fotograficznego Ultra Spectrum Camera Matrix. Nagrywanie wideo 4K możliwe jest w pełnym zakresie ogniskowych, a nowe rozwiązanie stabilizacji obrazu AIS Pro pozwala kręcić stabilne ujęcia z ręki, nawet w powiększonym trybie poklatkowym.

Duży, 6,9-calowy wyświetlacz obsługuje ponad miliard kolorów i zapewnia m.in. płynniejszy obraz oraz szybszy czas reakcji wyświetlacza. Mały dotykowy ekran na obudowie daje nam łatwy dostęp do wybranych usług, np. do odtwarzania muzyki, sprawdzania kalendarza, robienia zdjęć oraz zarządzania powiadomieniami. Po złożeniu Huawei P50 Pocket automatycznie wyłącza kamery, mikrofon i lokalizację, które są ponownie włączane dopiero po jego rozłożeniu.

huawei-p50-pro-i-huawei-p50-pocket
Fot. ECS

Smartfon czy aparat? To pytanie wydaje się coraz mniej zasadne. Jeśli szukasz profesjonalnego aparatu zamkniętego w smartfonie, postaw na najnowsze modele Huawei.

Materiał powstał z udziałem marki Huawei

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.