VIVA! VIDEO

Marzysz o unikatowej plenerowej sesji zdjęciowej?

Wiemy, co zrobić, aby nie wydać na nią fortuny!

Artykuł sponsorowany 23 lutego 2020 10:27

Kreatywne, romantyczne zdjęcia w otoczeniu przyrody, zapierające dech w piersiach zachody słońca, czy modowa sesja na tle monumentalnych drapaczy chmur - wobec takich ujęć nie sposób przejść obojętnie. Jak je wykonać, aby inni docenili nasze umiejętności? Podpowiadamy!

Fotografia plenerowa - jak uzyskać perfekcyjne ujęcia?

Reportażyści, fotografowie mody, a nawet influencerzy zgodnie przyznają, że najlepsze zdjęcia wychodzą im godzinę po wschodzie słońca i na godzinę przed jego zachodem. Wtedy właśnie światło jest  najpiękniejsze. Dlatego warto dobrze zaplanować swój czas i wybrać się na sesję o poranku lub późnym popołudniem. To świetny, a jednocześnie bardzo prosty sposób na uzyskanie naturalnie oświetlonego zdjęcia, które nie będzie potrzebowało żadnych dodatkowych filtrów.

Nasza rada: Zanim rozpoczniesz fotografowanie, pomyśl, co jest tematem twojego zdjęcia. Świadome sformułowanie głównego motywu jest pierwszym krokiem do wykonania dobrego ujęcia. Pamiętaj - zdjęcie, na którym dzieje się za dużo może być nieczytelne.

Obiektyw szerokokątny - trzecie oko fotografa

Obiektyw szerokokątny to taki, który umożliwia uchwycenie w kadrze przestrzeni często przekraczającej kąt widzenia ludzkiego oka. Pozwala na tworzenie zdjęć z zachwycającą głębią ostrości - fotografie nie wyglądają więc na płaskie, jednowymiarowe. 

huawei plener
Fot. ECS

Narzędzie doskonale sprawdza się w przypadku sesji krajobrazowych i reportażowych. Dzięki niemu z łatwością uchwycisz budzącą się do życia naturę, czy rozległe miejskie panoramy.

Dobry sprzęt to podstawa!

Nie od dziś wiadomo, że jeśli marzymy o spektakularnych efektach sesji, talent i umiejętności nie wystarczą. Muszą iść w parze z profesjonalnym narzędziem, które pomoże nam stworzyć idealne zdjęcia. 

P smart Pro to nowy smartfon Huawei z ultranowoczesnym, potrójnym aparatem, wspieranym sztuczną inteligencją, który otwiera nowy wymiar fotografii mobilnej. 

Telefon wyróżnia się wyjątkowo dużą powierzchnią użytkową ekranu, pozbawioną zbędnych wcięć i otworów. Ekran Ultra FullView o przekątnej 6,59 cala i rozdzielczości 2340x1080 pikseli zapewnia realistyczne odwzorowanie kolorów i niebywałą wygodę użytkowania. 

huawei plener
Fot. ECS

Jego innowacyjny aparat opiera się na trzech obiektywach: głównym o rozdzielczości 48 Mpx, ultraszerokokątnym z matrycą 8 Mpx oraz obiektywie przeznaczonym do głębi ostrości o rozdzielczości 2 Mpx. Co więcej, nowy smartfon Huawei posiada również uwielbianą przez wielu funkcję slow motion, czyli nagrywania wideo z szybkością 480 klatek na sekundę, a także funkcję tworzenia filmów w trybie szerokokątnym. To jednak nie wszystko...

Więcej informacji znajdziecie w naszym wideo!

Materiał powstał z udziałem marki Huawei.

TAGI #fotografia

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?