huawei-p50-pro-i-huawei-p50-pocket
Fot. materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Nowy wymiar fotografii mobilnej. Te smartfony zachwycają swoimi możliwościami

Huawei znowu stanął na wysokości zadania!

Artykuł sponsorowany 1 lutego 2022 09:22
huawei-p50-pro-i-huawei-p50-pocket
Fot. materiały prasowe

Coraz częściej zupełnie rezygnujemy ze aparatów na rzecz smartfonów. Nic dziwnego, skoro wiele z nich dorównuje już zaawansowanemu sprzętowi fotograficznemu. Po co więc nosić ze sobą kilka urządzeń, jeśli można mieć jedno - wielozadaniowe, a do tego wygodne i designerskie?

Z takiego założenia wychodzi również Huawei. Marka słynie ze świetnych aparatów w swoich smartfonach, ale teraz postanowiła postawić poprzeczkę jeszcze wyżej. Wprowadziła właśnie na rynek dwa smartfony z flagowej serii P. Huawei P50 Pro i Huawei P50 Pocket. Pierwszy jest najbardziej zaawansowanym fotograficznie smartfonem w historii Huawei, drugi za to pozwala uchwycić to, czego nie widzi ludzkie oko. A dodatkowo jest pierwszym modelem marki składanym na pół!

huawei-p50-pro-i-huawei-p50-pocket
Fot. materiały prasowe

Jeśli się pospieszysz, możesz skorzystać z wyjątkowej oferty przedsprzedażowej. Huawei P50 Pro, którego cena regularna wynosi 5 499 zł, można kupić w zestawie ze słuchawkami Huawei FreeBuds 4 wykorzystując przy tym kupon rabatowy o wartości 500 zł. Z kolei Huawei P50 Pocket, który normalnie kosztuje 6 499 zł, dostępny jest w pakiecie ze słuchawkami FreeBuds Lipstick i również z możliwością wykorzystania kuponu rabatowego o wartości 500 zł. Oferta przedsprzedażowa trwa do 8 lutego. Szczegóły dostępne są na stronie Huawei.

Huawei P50 Pro – przełomowe rozwiązania

Co czyni ten model tak wyjątkowym pod względem fotograficznym? Przede wszystkim rewolucyjna optyka Huawei XD, udoskonalony procesor obrazu XD Fusion Pro i technologia True Chroma, których połączone moce pozwalają rejestrować krystalicznie czyste ujęcia z niezwykłym odwzorowaniem szczegółów i rzeczywistych kolorów. W Huawei P50 Pro zastosowany został też nowy system filtrów Super Color, dzięki któremu zdjęcia ani trochę nie tracą na jakości nawet przy kiepskim oświetleniu, oraz technologia Super HDR, która sprawia, że szczegóły są lepiej widoczne, detale uwypuklone, a kolory bardziej żywe. Huawei P50 Pro obsługuje nawet 100-krotne przybliżenie fotografowanych obiektów oraz nagrywanie wideo 4K w pełnym zakresie ogniskowych. Nowe rozwiązanie stabilizacji obrazu AIS Pro ułatwia nagrywanie stabilnych filmów z ręki. Smartfon wyposażony jest również w przedni aparat do selfie 13 MP z ultraszerokim kątem.

huawei-p50-pro
Fot. materiały prasowe

Huawei P50 Pro to jednak nie tylko aparat. Szczególną uwagę należy zwrócić na jego ekran - 6,6-calowy, zakrzywiony i obsługujący ponad miliard kolorów. Obraz jest na nim płynniejszy, a czas wyświetlania - szybszy.

huawei-p50-pro
Fot. materiały prasowe

W Huawei P50 Pro zmieściły się również głośniki z dźwiękiem przestrzennym i mocnym basem. Smartfon ma lekką i kompaktową konstrukcję. Jego grubość to zaledwie 8,5 mm, a waga – ok. 195 gramów. Dostępny jest w dwóch eleganckich wersjach kolorystycznych – złotej i czarnej.

Huawei P50 Pocket – kompaktowe cudeńko

Najbardziej innowacyjną cechą tego modelu jest oczywiście jego unikalny design - Huawei P50 Pocket to pierwszy smartfon Huawei, który można złożyć symetrycznie na pół w wygodną, smukłą, kieszonkową formę. Po rozłożeniu ekran jest idealnie gładki, a technologia zawiasów wielowymiarowych zapewnia mu większą trwałość i wytrzymałość. Huawei P50 Pocket ma zaledwie 15,2 mm grubości po złożeniu i 7,2 mm po rozłożeniu.

huawei-p50-pocket
Fot. materiały prasowe

W tym cacku ukryte są jednak innowacyjne możliwości fotograficzne. Podobnie jak w Huawei P50, jego aparat również ma wbudowany procesor obrazu Huawei XD Fusion Pro, wspierany przez technologię przetwarzania obrazu True-Chroma Pro. Dzięki fantastycznej funkcji Ultra Spectrum Fluorescence Photography na zdjęciach można uchwycić elementy niewidoczne dla ludzkiego oka. Moduł fotograficzny Ultra Spectrum Camera Matrix składa się z aparatu True-Chroma 40 MP, 13 MP obiektywu ultraszerokokątnego, aparatu Ultra Spectrum o rozdzielczości 32 MP oraz 10-kanałowego czujnika wielozakresowego i lampy błyskowej. Umożliwia również nagrywanie wideo 4Kw pełnym zakresie ogniskowych, a nowe rozwiązanie stabilizacji obrazu AIS Pro pozwala kręcić stabilne ujęcia z ręki, nawet w powiększonym trybie poklatkowym.

huawei-p50-pocket
Fot. materiały prasowe

Huawei P50 Pocket oferuje duży, 6,9-calowy wyświetlacz, który obsługuje ponad miliard kolorów i zapewnia wyjątkowe wrażenia wizualne, m.in. płynniejszy obraz oraz szybszy czas reakcji wyświetlacza. Mały, dotykowy ekran na obudowie zapewnia łatwy dostęp do wybranych usług, na przykład do odtwarzania muzyki, sprawdzania kalendarza, robienia zdjęć oraz zarządzania powiadomieniami. Smartfon wyposażony jest w tryb Super Privacy – po złożeniu Huawei P50 Pocket automatycznie wyłącza kamery, mikrofon i lokalizację, które są ponownie włączane dopiero po jego rozłożeniu.

Materiał powstał z udziałem marki Huawei

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.