Smartfon Huawei P40
VIVA! Tylko u nas

5 obiektywów może więcej! Odkryj nowy smartfon fotograficzny Huawei P40 Pro+

Sprawdź jego możliwości i weź udział w konkursie!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 3 lipca 2020 12:44
Smartfon Huawei P40

Lubisz nosić ciężką fotograficzną torbę, mozolnie zmieniać obiektywy, a potem prezentować zdjęcia z komentarzem „Ta niewyraźna kropka to czapla purpurowa, ale odleciała, zanim przygotowałam aparat”? My też nie. Dlatego przedstawiamy możliwości najnowszego smartfona fotograficznego Huawei P40 Pro+, który – choć niewielki – robi zdjęcia najwyższej jakości. Także te warte… 10 tysięcy dolarów! 

Smartfony Huawei P40 i P40 Pro są już dobrze znane ze swoich potężnych fotograficznych możliwości. Model P40 Pro+ jest najnowszym i najnowocześniejszym spośród nich i właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. Dlaczego warto przyjrzeć mu się bliżej?

Po prostu Leica 

Najważniejszą cechą wyróżniającą smartfony z serii P40 jest innowacyjny aparat fotograficzny Ultra Vision Leica. Jego nazwa nie wzięła się znikąd: został opracowany we współpracy z legendarną marką Leica – tak, tą samą, której niedużymi, poręcznymi aparatami fotografowali tak sławni zawodowcy, jak choćby Robert Capa, jeden z najważniejszych fotografów XX wieku. 

O możliwościach aparatu Ultra Vision Leica można mówić sporo. Najważniejsze jest to, że świetnie sobie radzi nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. To dlatego, że rejestruje więcej światła niż inne aparaty, a to oznacza, że możesz nim bez trudu fotografować nie tylko w ciągu dnia albo przy świetnym oświetleniu. Zdjęcia z wieczornego ogniska nad mazurskim jeziorem czy nocnego targu w Bangkoku będą równie piękne. 

Smartfon Huawei P40

5 obiektywów i nie tylko 

Huawei P40 Pro+ został wyposażony w system pięciu obiektywów:

▪ główny o rozdzielczości 50 MP

▪ ultraszerokokątny Cine Camera o rozdzielczości 40 MP

▪ obiektyw do pomiaru przestrzeni kadru 3D TOF 

▪ dwa teleobiektywy: 8 MP obiektyw z 3-krotnym powiększeniem optycznym oraz drugi (również 8 MP) z 10-krotnym powiększeniem optycznym.   

Model P40 Pro+ wyróżnia się innowacyjną konstrukcją teleobiektywu SuperZoom Array, który przyjmuje więcej światła o różnych długościach fal. Dzięki temu, za pomocą smartfona można wykonać zdjęcie z 10-krotnym zoomem optycznym i rekordowym, 100-krotnym (!) zoomem cyfrowym, który daje naprawdę imponujące przybliżenie.  Warto też wiedzieć, że wielkość pojedynczego piksela matrycy tego aparatu także jest rekordowa (2,44 μm), a o to, by zdjęcia i nagrania wideo miały wysoką jakość, dba potężny procesor Huawei – Kirin 990 5G. 

Co to wszystko oznacza w praktyce? Choćby to, że nie tylko zdążysz zrobić zdjęcie wspomnianej już czapli, ale możesz także sfotografować ją tak, by było widać jej pióra i zrobić nawet podczas zachodu słońca. Efekty swojej pracy możesz zobaczyć na zakrzywionym na krawędziach ekranie o przekątnej 6,58”. 

Nowe funkcje edycji zdjęć i efekty specjalne 

Huawei P40 Pro+ ma jeszcze inne niespodzianki: automatycznie wybiera najkorzystniejsze zdjęcia w oparciu m.in. o mimikę twarzy oraz postawę fotografowanej osoby oraz umożliwia usuwanie z dalszego planu fotografii niechcianych obiektów. Można nim także rejestrować film w superzwolnionym tempie 7680 klatek na sekundę i odtwarzać go w tempie 1/256 rzeczywistej prędkości.   

Potężna bateria i superszybkie ładowanie 

Model P40 Pro+ ma baterię o pojemności 4200 mAh, co oznacza, że możesz korzystać z niego bez ładowania nawet 2 dni i nie odmówi Ci posłuszeństwa w kluczowym momencie. Dzięki technologii Huawei SuperCharge 40W naładujesz go błyskawicznie. Smartfon możesz także ładować bezprzewodowo, a dzięki funkcji ładowania zwrotnego może służyć Ci za przenośny powerbank. 

Smartfon Huawei P40

Wygraj 10 tysięcy dolarów 

Rekomendowana cena Huwei P40 Pro+ to 5999 zł, ale smartfon z aparatem z serii P40 możesz także … wygrać. I to wraz z miłym dodatkiem: okrągłą sumką 10 tysięcy dolarów – właśnie taki zestaw stanowi jedną z trzech głównych (poza wieloma innymi) nagród w konkursie fotografii mobilnej Next-Image Awards 2020. 

Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie zdjęcia smartfonem Huawei i zgłoszenie go do 31 lipca na internetowej platformie konkursu. Każdy uczestnik może zgłosić do 30 zdjęć. Konkurs obejmuje pięć kategorii i pięć różnych zadań fotograficznych:

Kategoria 1: Blisko daleko – użyj aparatu w smartfonie, aby uchwycić świat z różnej perspektywy – nieważne, czy jesteś w pomieszczeniu, czy na łonie natury.

Kategoria 2: Twarze – eksperymentuj z siłą portretu – uwiecznij twarze najbliższych.

Kategoria 3: Dobranoc – uchwyć wyjątkowe chwile w nocy lub przy słabym świetle – wykaż się kreatywnością i oddaj atmosferę chwili.

Kategoria 4: Witaj, życie! – zdjęcie może być warte więcej niż tysiąc słów – uwiecznij i podziel się emocjami lub inspiracjami z codziennego życia.

Kategoria 5: Opowieść – wyraź swoje emocje i opowiedz osobistą historię w postaci storyboard (3 do 9 zdjęć)

Smartfon Huawei P40

Udział w Huawei Next-Image Awards 2020 to nie tylko szansa na atrakcyjne nagrody, to także okazja, by pokazać szerokiej publiczności swój talent fotograficzny i zainspirować innych do kreatywnego wyrażania siebie – informują organizatorzy. 

 Warto dodać, że w zeszłorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad pół miliona ludzi z całego świata. 

Tutaj znajdziesz więcej informacji o konkursie.

Artykuł powstał z udziałem marki Huawei.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.