Romantyczne miasta w Europie - top 10
Fot. ONS.pl
Podróże

Romantyczne miasta w Europie - top 10!

Przydrożne kawiarnie, eleganckie restauracje, urokliwe hotele i malownicze zakątki charakteryzują miasta uchodzące za najbardziej romantyczne. Wszystkim tym, którzy pragną spędzić kilka dni we dwoje prezentujemy ranking najbardziej nastrojowych, europejskich miast. Zobaczcie miejsca, które pozostaną na długo w waszych sercach!

Katarzyna Magda 8 stycznia 2013 14:48
Romantyczne miasta w Europie - top 10
Fot. ONS.pl

Przydrożne kawiarnie, eleganckie restauracje, urokliwe hotele i malownicze zakątki charakteryzują miasta uchodzące za najbardziej romantyczne. Wszystkim tym, którzy pragną spędzić kilka dni we dwoje prezentujemy ranking najbardziej nastrojowych, europejskich miast. Zobaczcie miejsca, które pozostaną na długo w waszych sercach!

Marzycie o kilku dniach wyłącznie w swoim towarzystwie? A może chcecie świętować kolejną rocznice bycia razem? Wszystkim tym, którzy chcą zapomnieć o przyziemnych sprawach, a jednocześnie zobaczyć kawałek "świata", prezentujemy ranking najpopularniejszych miast w Europie!

Paryż

Na samym szczycie naszej listy nie mogło zabraknąć stolicy Francji. Romantyczny spacer brzegiem Sekwany lub/i kolacja w urokliwej restauracji z widokiem na wieżę Eiffla to "krople w morzu" wśród miejsc, które oferuje nam Paryż.

Wenecja

Czy jest coś bardziej romantycznego od przejażdżki gondolą, kiedy panujący na ulicach półmrok oświetlają wyłącznie niewielkie latarnie, a w oddali słychać włoskich grajków?

Praga

Wybierając się do stolicy Czech obowiązkowym punktem wycieczki jest słynny, barokowy Most Karola. A pocałunek zakochanych o świcie w tym miejscu to już tradycja!

Barcelona

Choć Barcelona oferuje wam przede wszystkim dużą dawkę zabytkowych i monumentalnych budowli, znajdziecie tam również miejsca, które przeniosą was w swój własny, bajkowy świat. Jednym z nich są podświetlane i kolorowe fontanny, których wysokość sięga nawet 50 metrów.

Brugia

Niewielka grupa osób słyszała o tym belgijskim mieście. Jeśli marzycie o długich rozmowach przy lampce wina w romantycznej i intymnej atmosferze, jest to miejsca dla was!

Rzym

Nie sposób nie zadurzyć się w tym "wiecznym mieście". Zakochani na moście "Ponte Milvio" wieszają kłódki, które mają symbolizować ich gorące uczucie. Może też zawiesicie kłódki podczas romantycznej podróży tylko we dwoje?

Mediolan

To kolejne, włoskie miasto, które oczaruje was już podczas pierwszego spotkania. Choć dla całego świata jest stolicą mody, dla nas jest również magicznym miejscem. Spacer po Mediolanie zacznijcie od otoczonego jeziorem parku Sempione. Kolejnym etapem zwiedzania niech będą tarasy na szczycie katedry. Rozprzestrzeniający się na całe miasto widok pozostanie na długo w waszej pamięci.

Wiedeń

Wspaniałe kawiarnie i winiarnie w labiryncie krętych uliczek wprowadzą w was pozytywny, romantyczny nastrój. A może wolicie bardziej rozrywkowe atrakcje w postaci przejażdżki na diabelskim młynie, który sprzyja pocałunkom?

Kraków

Dawna stolica Polski zachwyca nas nastrojowymi kawiarniami na każdym rogu i przedwojennymi kamieniczkami. Do Krakowa przybywa spora grupa zakochanych par. Spacery po Rynku wpisały się na dobre w kalendarze turystów.

Wrocław

Nie musicie opuszczać granic Polski, aby zawiesić symbolizującą waszą miłość kłódkę. Most Tumski w stolicy Dolnego Śląska gromadzi wszystkich zakochanych!  

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.