Naukowcy odkryli prawdę o Jeziorze Loch Ness!
Fot. Pixaby
O tym się mówi

Przełomowe odkrycie naukowców dotyczące jeziora Loch Ness!

Czy legendarny potwór Nessi naprawdę istnieje?

Aleksandra Frankowska 22 lipca 2020 10:00
Naukowcy odkryli prawdę o Jeziorze Loch Ness!
Fot. Pixaby

Legendy krążące wokół jeziora Loch Ness i rzekomo mieszkającego tam od tysiąca lat potwora imieniem Nessi, wciąż przyciągają do Szkocji tysiące miliony turystów. Świat obiegła niedawno informacja, że naukowcy z Uniwersytetu Otago dokonali przełomowego odkrycia, które może mieć wpływ na dalsze losy historii potwora.

Najnowsze badania naukowców nad jeziorem Loch Ness szokują

Okazuje się, że być może już niedługo tajemnica dotycząca potwora z jeziora Loch Ness zostanie rozwiązana. Naukowcy z Uniwersytetu Otago wpadli nie nowy trop, pobierając próbki wody z 250 lokalizacji na całym jeziorze. W profesjonalnym laboratorium zostały one poddane szczegółowym badaniom pod kątem DNA żyjących w nich organizmach. To, co wykazały analizy jest zaskakujące!

Szkocja Loch Harport
Fot. Getty Images

Naukowcy wiedzą, czym jest Nessi!

Opowieści o legendarnym potworze przypominającym smoka i węża, krążą już od ponad 1500 lat. Naukowcy z Otago są coraz bliżsi jej rozwiązania, a wszystko to dzięki przeprowadzonym badaniom. Profesor Neil Gemmell wraz ze swoją grupą naukową poinformował, że zgodnie z przeprowadzonymi badaniami okazało się, że w próbkach znaleziono DNA węgorzy.

W naszym życiu potrzebujemy tajemnic. Niektóre z nich z pewnością uda nam się rozwikłać. Na tym właśnie polega duch odkrywcy. Czasami jednak zdarza się, że rozwiązanie zagadki jest zupełnie inne, niż byśmy tego oczekiwali.

Czy potwór z Loch Ness to tak naprawdę węgorz?

Naukowcy, którzy zajmowali się przeprowadzaniem badań są zdania, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż mityczny potwór to w rzeczywistości węgorz i ogromnych rozmiarach. Aby teoria ta mogła być jednak prawdziwa, eksperci zamierzają jeszcze zbadać dno jeziora, aby rozszerzyć wiedzę na temat żyjących w nim organizmów.

Jedno jest pewne – wielbiciele legendarnej Nessi nie chcą wierzyć w odkrycia naukowców. Powtarzają, że potwór, który zamieszkuje jezioro od tysięcy lat, zna drogę aby uciec szybko do Morza Północnego i nie dać się złapać sonarom. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.