Tylko dla odważnych
Fot. STOCK ADOBE
podróże

Oto 5 najbardziej przerażających atrakcji w parkach rozrywki

Tylko dla odważnych!

Marta Baran 25 września 2021 12:30
Tylko dla odważnych
Fot. STOCK ADOBE

Piękne widoki, a przy tym towarzysząca adrenalina. Niektórzy nie wyobrażają sobie parków rozrywki bez takich atrakcji jak zejście ze stromej góry lub przejażdżka z niesamowitą prędkością. Oto miejsca, które przyciągają turystów z całego świata, koniecznie poznaj te straszne atrakcje!

Zobacz także: Musimy je ratować póki istnieją! Oto najpiękniejsze rafy koralowe na świecie

Niesamowite parki rozrywki: kolejka górska w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Jest uznawana za najszybszą na świecie – wózki poruszają się po szynach z prędkością do 240 km/h, a rozpędzają w niecałe 5 sekund. Liczby te są porównywane z parametrami samochodów wyścigowych!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Елена ☼☾ (@taletskaya)

Niesamowite parki rozrywki:  karuzela w Las Vegas, USA

Znajduje się na jednym z drapaczy chmur w mieście i jest ogromną atrakcją. Znajduje się na wysokości ponad 300 metrów i dosłownie 20 metrów od krawędzi dachu, więc widoki na miasto są niesamowite.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Michael (@foto_graf_von_und_zu_michael)

Niesamowite parki rozrywki: zjeżdżalnia wodna w Fortaleza, Brazylia

Ci, którzy odważą się zjechać ze zjeżdżalni w parku wodnym w Fortalezie, potrzebują tylko 4-5 sekund, aby dotrzeć do basenu. Większość z nich dumnie ogłasza po zjeździe: „Wygląda na to, że potrafię latać”. Ta naprawdę ekstremalna atrakcja znajduje się prawie prostopadle do powierzchni Ziemi, co daje śmiałkom poczucie swobodnego opadania.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Beach Park (@beachpark)

Niesamowite parki rozrywki: gigantyczna huśtawka w Glenwood Spring, USA

Została zamontowana na skraju klifu nad rzeką Kolorado. Atrakcja przyciąga turystów z całego świata, można wzbić się na wysokość 400 metrów, pod dość stromym kontem nachylenia. Zdecydowalibyście się na taką atrakcję?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Glenwood Caverns (@glenwoodcaverns)

Niesamowite parki rozrywki: proca w Ayia Napa, Cypr

Planując wakacje na Cyprze koniecznie musisz spróbować swoich sił na... procy i wznieść się na wysokość 35 metrów. To brzmi odrobinę przerażająco!

TAGI #podróże

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.