Tylko dla odważnych
Fot. STOCK ADOBE
STYL ŻYCIA

Oto 5 najbardziej przerażających atrakcji w parkach rozrywki

Tylko dla odważnych!

Marta Baran 9 sierpnia 2019 20:30
Tylko dla odważnych
Fot. STOCK ADOBE

Piękne widoki, a przy tym towarzysząca adrenalina. Niektórzy nie wyobrażają sobie parków rozrywki bez takich atrakcji jak zejście ze stromej góry lub przejażdżka z niesamowitą prędkością. Oto miejsca, które przyciągają turystów z całego świata, koniecznie poznaj te straszne atrakcje!

Kolejka górska w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Jest uznawana za najszybszą na świecie – wózki poruszają się po szynach z prędkością do 240 km/h, a rozpędzają w niecałe 5 sekund. Liczby te są porównywane z parametrami samochodów wyścigowych!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Елена ☼☾ (@taletskaya)

Karuzela w Las Vegas, USA

Znajduje się na jednym z drapaczy chmur w mieście i jest ogromną atrakcją. Znajduje się na wysokości ponad 300 metrów i dosłownie 20 metrów od krawędzi dachu, więc widoki na miasto są niesamowite.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Michael (@foto_graf_von_und_zu_michael)

Zjeżdżalnia wodna w Fortaleza, Brazylia

Ci, którzy odważą się zjechać ze zjeżdżalni w parku wodnym w Fortalezie, potrzebują tylko 4-5 sekund, aby dotrzeć do basenu. Większość z nich dumnie ogłasza po zjeździe: „Wygląda na to, że potrafię latać”. Ta naprawdę ekstremalna atrakcja znajduje się prawie prostopadle do powierzchni Ziemi, co daje śmiałkom poczucie swobodnego opadania.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Beach Park (@beachpark)

Gigantyczna huśtawka w Glenwood Spring, USA

Została zamontowana na skraju klifu nad rzeką Kolorado. Atrakcja przyciąga turystów z całego świata, można wzbić się na wysokość 400 metrów, pod dość stromym kontem nachylenia. Zdecydowalibyście się na taką atrakcję?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Glenwood Caverns (@glenwoodcaverns)

Proca w Ayia Napa, Cypr

Planując wakacje na Cyprze koniecznie musisz spróbować swoich sił na... procy i wznieść się na wysokość 35 metrów. To brzmi odrobinę przerażająco!

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?