Idealne miejsca na wakacje

Marta Baran 4 czerwca 2022 15:37

Prywatne, dzikie, a także miejskie – wszystkie z nich są imponujące, a mowa oczywiście o plażach. Planujesz wakacje we Włoszech? Oto miejsca, które warto wziąć pod uwagę – krajobrazy są zachwycające, a przy okazji zaznasz tam błogiego lenistwa. 6 wspaniałych włoskich plaż zachwyca: plaża w Cape Capo Vaticano w Kalabrii, w Chiaia di Luna na wyspie Ponza, w Polignano a Mare, plaża Cala Goloritze na Sardynii, plaża Baia delle Zagare i piaszczysta w Monterosso al Mare. Która spodoba Ci się najbardziej? Koniecznie zobacz ich zdjęcia w galerii!  

ZOBACZ TAKŻE: Kierunek: Italia! 3 miejsca, które warto zobaczyć we Włoszech

1/6
Zobacz zdjęcia
Copyright @STOCK ADOBE
1/6

Piaszczysta plaża w Monterosso al Mare.

2/6
Zobacz zdjęcia
Copyright @STOCK ADOBE
2/6

Plaża Baia delle Zagare znajduje się w południo–wschodniej części półwyspu Gargano w Apulii.

3/6
Zobacz zdjęcia
Copyright @STOCK ADOBE
3/6

Plaża Cala Goloritze na Sardynii pojawiła się w latach 60. XX wieku z powodu osuwiska – o czym świadczy klif o wysokości 140 metrów. Do plaży można dotrzeć łodzią lub ścieżką spacerową.

4/6
Zobacz zdjęcia
Copyright @STOCK ADOBE
4/6

Plaża w Polignano a Mare to jedna z najbardziej urokliwych miejsc na wybrzeżu Adriatyku.

5/6
Zobacz zdjęcia
Copyright @STOCK ADOBE
5/6

Plaża w Chiaia di Luna na wyspie Ponza jest jedną z najpiękniejszych na Morzu Tyrreńskim, ale ze względu na osuwające się klify władze zabroniły jej odwiedzania. Można ją podziwiać z dozwolonej odległości 200 metrów.

6/6
Zobacz zdjęcia
Copyright @STOCK ADOBE
6/6

Plażą w Cape Capo Vaticano w Kalabrii znajduje się na południe od miasta Tropea. Wybrzeże ze skalistym urwiskiem Scala dei Turks, na plażę można się dostać tylko drogą wodną!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.