Idealne miejsca na wakacje

Marta Baran 4 czerwca 2022 15:37

Prywatne, dzikie, a także miejskie – wszystkie z nich są imponujące, a mowa oczywiście o plażach. Planujesz wakacje we Włoszech? Oto miejsca, które warto wziąć pod uwagę – krajobrazy są zachwycające, a przy okazji zaznasz tam błogiego lenistwa. 6 wspaniałych włoskich plaż zachwyca: plaża w Cape Capo Vaticano w Kalabrii, w Chiaia di Luna na wyspie Ponza, w Polignano a Mare, plaża Cala Goloritze na Sardynii, plaża Baia delle Zagare i piaszczysta w Monterosso al Mare. Która spodoba Ci się najbardziej? Koniecznie zobacz ich zdjęcia w galerii!  

ZOBACZ TAKŻE: Kierunek: Italia! 3 miejsca, które warto zobaczyć we Włoszech

1/6
Zobacz zdjęcia
Copyright @STOCK ADOBE
1/6

Piaszczysta plaża w Monterosso al Mare.

2/6
Zobacz zdjęcia
Copyright @STOCK ADOBE
2/6

Plaża Baia delle Zagare znajduje się w południo–wschodniej części półwyspu Gargano w Apulii.

3/6
Zobacz zdjęcia
Copyright @STOCK ADOBE
3/6

Plaża Cala Goloritze na Sardynii pojawiła się w latach 60. XX wieku z powodu osuwiska – o czym świadczy klif o wysokości 140 metrów. Do plaży można dotrzeć łodzią lub ścieżką spacerową.

4/6
Zobacz zdjęcia
Copyright @STOCK ADOBE
4/6

Plaża w Polignano a Mare to jedna z najbardziej urokliwych miejsc na wybrzeżu Adriatyku.

5/6
Zobacz zdjęcia
Copyright @STOCK ADOBE
5/6

Plaża w Chiaia di Luna na wyspie Ponza jest jedną z najpiękniejszych na Morzu Tyrreńskim, ale ze względu na osuwające się klify władze zabroniły jej odwiedzania. Można ją podziwiać z dozwolonej odległości 200 metrów.

6/6
Zobacz zdjęcia
Copyright @STOCK ADOBE
6/6

Plażą w Cape Capo Vaticano w Kalabrii znajduje się na południe od miasta Tropea. Wybrzeże ze skalistym urwiskiem Scala dei Turks, na plażę można się dostać tylko drogą wodną!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…