Hiszpańskie wyspy
Fot. Fotolia
Podróże

5 najpiękniejszych hiszpańskich wysp. Musisz zobaczyć je wszystkie!

Za co pokochali je turyści?

materiały prasowe Travelplanet.pl 20 kwietnia 2015 15:22
Hiszpańskie wyspy
Fot. Fotolia

Hiszpania jest krajem, do którego można się wybrać przez większą część roku. Fantastyczne miejsca, cudowna roślinność, wyjątkowa kultura, ciepły klimat, południowy temperament mieszkańców oraz niedaleka odległość od naszego kraju powodują, że Hiszpania od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem polskich turystów. Najczęściej jednak, na miejsca odpoczynku, wybieramy hiszpańskie wyspy. Zatem gdzie jeździmy najczęściej?

5 najpiękniejszych hiszpańskich wysp

1. Fuerteventura – raj dla miłośników sportów wodnych

To wyspa, na której panuje swoisty mikroklimat – przez 330 dni w roku świeci słońce, a deszczowe chmury znad oceanu zatrzymywane są przez góry w centralnej części wyspy. To jedna z najpiękniejszych wysp Hiszpanii, oferująca cudowne krajobrazy i bajeczne plaże, pokryte drobnym, białym piaskiem przywianym znad Sahary.

Wyspa jest mekką surferów, którzy przyjeżdżają tutaj z całego świata, a wszystko za sprawą silnego wiatru, od którego wzięła się nazwa wyspy – "fuerte" oznacza "silny", a "viento" wiatr. Z kolei fanom kitesurfingu przypadnie do gustu plaża Sotavento na południu wyspy.

2. Teneryfa – wyspa wiecznej wiosny

Teneryfa jest największą wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich. Zwana przez wielu "wyspą wiecznej wiosny" z racji łagodnego klimatu i słońca, które świeci tam praktycznie przez cały rok. Często Teneryfę określa się również mianem "kontynentu w miniaturze". Zawdzięcza to swojej różnorodności klimatycznej – zielonej północy, wulkanicznemu środkowi oraz skąpanemu w słońcu południu - to tętniące życiem serce wyspy, przepełnione turystami przez cały rok.

3. Majorka – perła Balearów

Tę piękną i słoneczną wyspę, największą na hiszpańskim archipelagu Balearów, turyści wprost kochają. Sezon na Majorce rozpoczyna się w kwietniu, a kończy w listopadzie. Najchętniej wybierana jest południowa część wyspy, w której przeważają piękne, piaszczyste plaże. W trakcie pobytu w koronie Balearów nie można nie odwiedzić stolicy Majorki, Palma de Mallorca. Miasto słynie z ogromnej liczby dyskotek, kawiarni i barów, w których letnią porą zabawa trwa do białego rana.

Naturalne piękno wyspy, życzliwi, zawsze uśmiechnięci mieszkańcy i jakby wolniej płynący czas sprawia, że osoby odwiedzające Majorkę, chcą tu wracać.

4. Lanzarote – wyspa wulkanicznych pejzaży

Lanzarote, podobnie jak Fuerteventura, kusi miłośników sportów wodnych świetnymi warunkami do uprawiania windsurfingu oraz kitesurfingu. Nie można tu narzekać na słaby wiatr!

Zwolennikom leniwego wypoczynku z kolei z pewnością przypadną do gustu różnorodne, kolorowe plaże: kilkukilometrowa plaża w Puerto del Carmen, biała plaża w Playa Blanca, od której barwy wzięła się nazwa tej miejscowości oraz czarne plaże spotykane na południu wyspy, np. w okolicach zielonego jeziorka Charco de los Clicos.

Na Lanzarote znajduje się też około 300 wulkanów. To malownicze miejsce zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i każdy, kto choć raz odwiedził wyspę, potwierdza, że nie mogło być inaczej.

5. Gran Canaria – ocean wydm

Gran Canaria usytuowana jest w centralnym miejscu archipelagu kanaryjskiego, pomiędzy Teneryfą a Fuerteventurą. Wyspa słynie z ciepłego klimatu oraz wielkiego pasma wydm piaskowych przy wybrzeżu.

Będąc na Gran Canaria nie można nie odwiedzić małej pustyni w Maspalomas – złotego piasku położonego u stóp oceanu. Różnorodne, długie plaże stanowią magnes przyciągający od lat turystów z różnych zakątków globu. Niemal 60 kilometrów pasma plaż, przy 236 kilometrach długości linii brzegowej, robi wrażenie. W pobliżu południowych plaż Gran Canarii znajduje się wiecznie zielony wąwóz Guayadeque.  

Co warto zobaczyć w Meksyku?

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.