njabardziej-prestizowe-szkoly-na-swiecie-2
Fot. Getty Images
STYL ŻYCIA

Poznaj najdroższe prestiżowe szkoły z całego świata!

Absolwentami są członkowie rodzin królewskich…

Marta Baran 29 sierpnia 2021 13:30
njabardziej-prestizowe-szkoly-na-swiecie-2
Fot. Getty Images

Sauny, teatr na wolnym powietrzu oraz olimpijskie obiekty treningowe. Kto by się spodziewał, że to opis… szkoły. Są najdroższe na świecie, a ich absolwentami są między innymi osoby z rodzin królewskich. Luksusowe obiekty są ogromnie prestiżowe i niedostępne dla każdego. Z okazji pierwszego dnia roku szkolnego koniecznie zobaczcie zestawienie luksusowych szkół.

Charterhouse, Wielka Brytania

To historyczny obiekt założony w 1611 roku, jej uczniowie na swoim koncie mają wiele osiągnięć, przede wszystkim z dziedziny artystycznej. Istnieje tam około osiemdziesiąt kół i stowarzyszeń pozalekcyjnych. Roczna opłata z naukę w Charterhouse to prawie 40 tysięcy funtów (czyli ponad 190 tysięcy złotych). Jej absolwentami jest między innymi polityk Jeremy Hunt, piosenkarz Peter Gabriel oraz prezenter telewizyjny Jonathan Dimbleby.

charterhouse-najbardziej-prestizowe-szkoly-na-swiecie-2
Fot. Getty Images

Tonbridge School, Wielka Brytania

Szkoła dla chłopców, została założona w 1533 roku dzięki królowi Edwardowi VI, ze względu na rosnące zapotrzebowanie ma edukację. Szkoła do dziś ma doskonałą reputację – sale dydaktyczne, biblioteki oraz laboratoria, a to wszystko na najwyższym poziomie. Placówka kładzie ogromny nacisk na sport, nie bez powodu na jej terenie znajduje się boisko, które podczas igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku było miejscem na treningi zawodników. Aby być uczniem w Tonbridge School rocznie trzeba zapłacić ponad 40 tysięcy funtów. Absolwentami szkoły są między innymi Norman Heatley, który odkrył użyteczność penicyliny w medycynie oraz Tim Waterstone – założyciel i były prezes firmy Waterstone’s (brytyjskie przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą książek).

tonbridge-school-najbardziej-prestizowe-szkoly-na-swiecie-2
Fot. www.alamy.com

Brillantmont International School, Szwajcaria

Położona w Lozannie placówka znajduje się nieopodal Jeziora Genewskiego. Szkoła składa się aż z ośmiu budynków dookoła boiska sportowego, na którym znajduje się także gliniany kort tenisowy. W tak pięknym anturażu nie mogło zabraknąć również pensjonatów z widokiem na Alpy i wspomniane jezioro. Jaki jest koszt nauki w tak prestiżowej szkole? Tylko ponad 300 tysięcy zł za jeden rok!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Brillantmont School (@brillantmont_is)

Leysin American School, Szwajcaria

To stosunkowo młoda koedukacyjna szkoła z internatem, założona w 1960 roku. Znajduje się w alpejskim kurorcie Leysin, zaledwie dwie godziny od Genewy. W szkole uczy się 350 uczniów 60 różnych narodowości. Rok nauki w placówce to koszt ponad 60 tysięcy funtów (ponad 300 tysięcy złotych), jednak uczniowie mogą korzystać z różnych udogodnień oraz jeździć na wycieczki po całym świecie. Do absolwentów wliczają się osoby z rodziny królewskiej Arabii Saudyjskiej.

leysin-american-school-najbardziej-prestizowe-szkoly-na-swiecie-2
Fot. Materiały Prasowe

Institut Rosenberg, Szwajcaria

Założona w 1889 roku jako Institut Dr Schmidt. Od lat 50. szkoła przygotowuje uczniów do egzaminów maturalnych z języka niemieckiego, angielskiego. amerykańskiego, włoskiego i szwajcarskiego oraz kładzie ogromny nacisk na rozwój osobisty swoich uczniów.

institut-rosenberg-najbardziej-prestizowe-szkoly-na-swiecie-2
Fot. Materiały Prasowe

Collège Alpin Beau Soleil, Szwajcaria

Absolwentami są między innymi kanadyjski zawodowy kierowca wyścigowy Jacques Villeneuve, a także księżna Marie z Danii. Szkoła założona w 1910 roku jest jedną z najstarszych szkół prywatnych z internatem i przy okazji jest najdroższa na świecie – 75 tysięcy funtów (ponad 360 tysięcy za rok). Jej uczniowie mają na swoim koncie takie osiągnięcia takie jak wspinaczka na Kilimandżaro, górę Meru i Cotopaxi.  

beau-soleil-najbardziej-prestizowe-szkoly-na-swiecie-2
Fot. Materiały Prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.