Najdroższa szkoła na świecie
Fot. Getty Images
STYL ŻYCIA

Poznaj najdroższe i prestiżowe szkoły z całego świata!

Absolwentami są członkowie rodziny królewskiej

Marta Baran 2 września 2019 19:35
Najdroższa szkoła na świecie
Fot. Getty Images

Sauny, teatr na wolnym powietrzu oraz olimpijskie obiekty treningowe. Kto by się spodziewał, że to opis… szkoły. Są najdroższe na świecie, a ich absolwentami są między innymi osoby z rodzi królewskich. Luksusowe obiekty są ogromnie prestiżowe i niedostępne dla każdego. Z okazji pierwszego dnia roku szkolnego koniecznie zobaczcie zestawienie luksusowych szkół.

Charterhouse, Wielka Brytania

To historyczny obiekt założony w 1611 roku, jej uczniowie na swoim koncie mają wiele osiągnięć, przede wszystkim z dziedziny artystycznej. Istnieje tam około osiemdziesiąt kół i stowarzyszeń pozalekcyjnych. Roczna opłata z naukę w Charterhouse to prawie 40 tysięcy funtów (czyli ponad 190 tysięcy złotych). Jej absolwentami jest między innymi polityk Jeremy Hunt, piosenkarz Peter Gabriel oraz prezenter telewizyjny Jonathan Dimbleby.

Najdroższa szkoła na świecie
Fot. Getty Images

Tonbridge School, Wielka Brytania

Szkoła dla chłopców, została założona w 1533 roku dzięki królowi Edwardowi VI, ze względu na rosnące zapotrzebowanie ma edukację. Szkoła do dziś ma doskonałą reputację – sale dydaktyczne, biblioteki oraz laboratoria, a to wszystko na najwyższym poziomie. Placówka kładzie ogromny nacisk na sport, nie bez powodu na jej terenie znajduje się boisko, które podczas igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku było miejscem na treningi zawodników. Aby być uczniem w Tonbridge School rocznie trzeba zapłacić ponad 40 tysięcy funtów. Absolwentami szkoły są między innymi Norman Heatley, który odkrył użyteczność penicyliny w medycynie oraz Tim Waterstone – założyciel i były prezes firmy Waterstone’s (brytyjskie przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą książek).

Najdroższa szkoła na świecie
Fot. www.alamy.com

Brillantmont International School, Szwajcaria

Położona w Lozannie placówka znajduje się nieopodal Jeziora Genewskiego. Szkoła składa się aż z ośmiu budynków dookoła boiska sportowego, na którym znajduje się także gliniany kort tenisowy. W tak pięknym anturażu nie mogło zabraknąć również pensjonatów z widokiem na Alpy i wspomniane jezioro. Jaki jest koszt nauki w tak prestiżowej szkole? Tylko ponad 300 tysięcy zł za jeden rok!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Brillantmont School (@brillantmont_is)

Leysin American School, Szwajcaria

To stosunkowo młoda koedukacyjna szkoła z internatem, założona w 1960 roku. Znajduje się w alpejskim kurorcie Leysin, zaledwie dwie godziny od Genewy. W szkole uczy się 350 uczniów 60 różnych narodowości. Rok nauki w placówce to koszt ponad 60 tysięcy funtów (ponad 300 tysięcy złotych), jednak uczniowie mogą korzystać z różnych udogodnień oraz jeździć na wycieczki po całym świecie. Do absolwentów wliczają się osoby z rodziny królewskiej Arabii Saudyjskiej.

Najdroższa szkoła na świecie
Fot. Materiały Prasowe

Institut Rosenberg, Szwajcaria

Założona w 1889 roku jako Institut Dr Schmidt. Od lat 50. szkoła przygotowuje uczniów do egzaminów maturalnych z języka niemieckiego, angielskiego. amerykańskiego, włoskiego i szwajcarskiego oraz kładzie ogromny nacisk na rozwój osobisty swoich uczniów.

Najdroższa szkoła na świecie
Fot. Materiały Prasowe

Collège Alpin Beau Soleil, Szwajcaria

Absolwentami są między innymi kanadyjski zawodowy kierowca wyścigowy Jacques Villeneuve, a także księżna Marie z Danii. Szkoła założona w 1910 roku jest jedną z najstarszych szkół prywatnych z internatem i przy okazji jest najdroższa na świecie – 75 tysięcy funtów (ponad 360 tysięcy za rok). Jej uczniowie mają na swoim koncie takie osiągnięcia takie jak wspinaczka na Kilimandżaro, górę Meru i Cotopaxi.  

Najdroższa szkoła na świecie
Fot. Materiały Prasowe

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.