Pomysł na wakacje
Fot. STOCK ADOBE
PODRÓŻE

Oto najpiękniejsze trasy kolejowe na świecie!

Widoki podczas podróży robią niesamowite wrażenie…

Marta Baran 5 czerwca 2021 16:30
Pomysł na wakacje
Fot. STOCK ADOBE

Jest coś magicznego w podróżowaniu pociągiem. Ci, którzy kochają ten środek transportu koniecznie powinni zaplanować trasę po najpiękniejszych zakątkach świata. Przygotowaliśmy dla Was te najbardziej imponujące, gdzie widoki robią ogromne wrażenie.

Zobacz także: Polska na wakacje 2021: co warto zobaczyć w Bieszczadach?

Najpiękniejsze trasy kolejowe na świecie - The California Zephyr

Stany Zjednoczone to jeden z kierunków, który najczęściej wybieramy na długie wakacje. Jednak spory dystans między wschodnim, a zachodnim wybrzeżem często uniemożliwia lepsze poznanie tego kraju. Dzięki trasie kolejowej przemierzającej przez prerie, pustynie i Góry Skaliste można podziwiać wspaniałe widoki. Rozpoczynając od Chicago można przejechać 3924 kilometry do San Francisco w niecałe 53 godzin!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jess (@jesszaikova)

Najpiękniejsze trasy kolejowe na świecie - Bernina Express

Oto jedna z bardziej malowniczych tras na świecie biegnąca z Chur i St Moritz we wschodniej części Szwajcarii przez granicę do Tirani w północnych Włoszech. Czterogodzinna podróż dostarczy Wam rewelacyjne widoki na krajobraz alpejski pełen wodospadów, lodowców, a także wąwozów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez konabikes (@konabikes)

Najpiękniejsze trasy kolejowe na świecie -  kolej Transsyberyjska

To jedna z popularniejszych tras kolejowych na świecie, rozpoczynająca się w Moskwie i ciągnie się przez całą Rosję aż do Władywostoku – prowadząc przez Syberię oraz tuż obok najgłębszego jeziora świata – Bajkał. Cała podróż trwa około 6 dni, tym samym jadący pociąg pokonuje aż osiem stref czasowych na dystansie 9289 kilometrów!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez NYTimesJourneys (@nytimesjourneys)

Najpiękniejsze trasy kolejowe na świecie - Royal Scotsman

Planujesz wyprawę do Wielkiej Brytanii? I marzy Ci się zwiedzenie Szkocji? Koniecznie rozważ przejażdżkę pociągiem Royal Scotsman. Początek trasy zaczyna się w Edynburgu, a wagony zmierzają na północ kraju przez górzyste tereny. Ta podróż niestety nie należy do najtańszych, warto jednak się na nią zdecydować – widoki są oszałamiające, a wnętrza pociągu robią ogromnie pozytywne wrażenie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Belmond Royal Scotsman (@belmondroyalscotsman)

Najpiękniejsze trasy kolejowe na świecie -  pociąg Flåm

Nie przepadasz za długimi trasami? Koniecznie podczas wakacji w Norwegi rozważ niesamowitą górską wycieczkę po zachodniej części kraju. Jest to jedna z bardziej stromych tras kolejowych, która wznosi się na wysokość 863 kilometrów! Trasa rozpoczyna się w wiosce Flåm, a kończy w górskiej miejscowości Myrdal i trwa zaledwie 20 minut.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Flam 🇳🇴 - Fjord Destination (@visitflam)

Najpiękniejsze trasy kolejowe na świecie -  Kandy – Ella, Sri Lanka

Wycieczki pociągiem na Sri Lance zaliczane są do najlepszych na świecie. I jednym z powodów jest z pewnością widok na most Nine Arch Bridge mający prawie 100 lat! Trasa z Kandy do Ella trwa około 6–7 godzin i jest to obowiązkowy punkt programu, gdy spędzasz urlopu na Sri Lance!  

Pomysł na wakacje
Fot. STOCK ADOBE

TAGI #podróże

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.