Pomysł na wakacje
Fot. STOCK ADOBE
PODRÓŻE 2023

Oto najpiękniejsze trasy kolejowe na świecie!

Widoki podczas podróży robią niesamowite wrażenie…

Redakcja VIVA! 8 stycznia 2023 18:25
Pomysł na wakacje
Fot. STOCK ADOBE

Jest coś magicznego w podróżowaniu pociągiem. Taka wycieczka potrafi sprawić prawdziwą radość - szczególnie jeśli widoki za oknem zachwycają. Ci, którzy kochają ten środek transportu koniecznie powinni zaplanować trasę po najpiękniejszych zakątkach świata. Przygotowaliśmy dla Was te najbardziej imponujące trasy kolejowe, gdzie krajobrazy robią ogromne wrażenie.

ZOBACZ TAKŻE: Oto najpiękniejsze zimowe krajobrazy

Najpiękniejsze trasy kolejowe na świecie - The California Zephyr

Stany Zjednoczone to jeden z kierunków, który najczęściej wybieramy na długie wakacje. Jednak spory dystans między wschodnim, a zachodnim wybrzeżem często uniemożliwia lepsze poznanie tego kraju. Dzięki trasie kolejowej przemierzającej przez prerie, pustynie i Góry Skaliste można podziwiać wspaniałe widoki. Rozpoczynając od Chicago można przejechać 3924 kilometry do San Francisco w niecałe 53 godzin!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jess (@jesszaikova)

Najpiękniejsze trasy kolejowe na świecie - Bernina Express

Oto jedna z bardziej malowniczych tras na świecie biegnąca z Chur i St Moritz we wschodniej części Szwajcarii przez granicę do Tirani w północnych Włoszech. Czterogodzinna podróż dostarczy Wam rewelacyjne widoki na krajobraz alpejski pełen wodospadów, lodowców, a także wąwozów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez konabikes (@konabikes)

Najpiękniejsze trasy kolejowe na świecie -  kolej Transsyberyjska

To jedna z popularniejszych tras kolejowych na świecie, rozpoczynająca się w Moskwie i ciągnie się przez całą Rosję aż do Władywostoku – prowadząc przez Syberię oraz tuż obok najgłębszego jeziora świata – Bajkał. Cała podróż trwa około 6 dni, tym samym jadący pociąg pokonuje aż osiem stref czasowych na dystansie 9289 kilometrów!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez NYTimesJourneys (@nytimesjourneys)

Najpiękniejsze trasy kolejowe na świecie - Royal Scotsman

Planujesz wyprawę do Wielkiej Brytanii? I marzy Ci się zwiedzenie Szkocji? Koniecznie rozważ przejażdżkę pociągiem Royal Scotsman. Początek trasy zaczyna się w Edynburgu, a wagony zmierzają na północ kraju przez górzyste tereny. Ta podróż niestety nie należy do najtańszych, warto jednak się na nią zdecydować – widoki są oszałamiające, a wnętrza pociągu robią ogromnie pozytywne wrażenie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Belmond Royal Scotsman (@belmondroyalscotsman)

Najpiękniejsze trasy kolejowe na świecie -  pociąg Flåm

Nie przepadasz za długimi trasami? Koniecznie podczas wakacji w Norwegi rozważ niesamowitą górską wycieczkę po zachodniej części kraju. Jest to jedna z bardziej stromych tras kolejowych, która wznosi się na wysokość 863 kilometrów! Trasa rozpoczyna się w wiosce Flåm, a kończy w górskiej miejscowości Myrdal i trwa zaledwie 20 minut.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Flam 🇳🇴 - Fjord Destination (@visitflam)

Najpiękniejsze trasy kolejowe na świecie -  Kandy – Ella, Sri Lanka

Wycieczki pociągiem na Sri Lance zaliczane są do najlepszych na świecie. I jednym z powodów jest z pewnością widok na most Nine Arch Bridge mający prawie 100 lat! Trasa z Kandy do Ella trwa około 6–7 godzin i jest to obowiązkowy punkt programu, gdy spędzasz urlopu na Sri Lance!  

Pomysł na wakacje
Fot. STOCK ADOBE

TAGI #podróże

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.