Odkryj niezwykłe skarby Montenegro.

Zuzanna Pol 3 lipca 2012 10:40

Montenegro to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek. Jest to port powstały w ciągu czterech lat na zgliszczach byłej bazy jugosłowiańskiej marynarki wojennej. Ponieważ wcześniej stacjonowały tu okręty, port mieści nawet duże statki, dla których nie ma miejsca w typowych żeglarskich marinach.

Montenegro na wakacje

Pakujcie torby, plecaki, walizki i ruszajcie do Czarnogóry, zanim zaleją ją turyści! Dzisiejszym turystom poradzić można jedno – pakujcie torby, walizki i ruszajcie do Czarnogóry, zanim powrócą tu milionerzy. Bo z myślą o nich powstała tu właśnie najnowocześniejsza marina na Adriatyku, która swoją świetnością i przepychem na dorównać Monako.  

1/6
Montenegro
Copyright @Adobe Stock
1/6

Jeszcze niedawno znajomi radzili: pakujcie torby i ruszajcie do Czarnogóry, zanim zaleją ją turyści! Dzisiejszym turystom poradzić można jedno – pakujcie torby i ruszajcie do Czarnogóry, zanim powrócą tu milionerzy. Bo z myślą o nich powstała tu właśnie najnowocześniejsza marina na Adriatyku.

2/6
Montenegro
Copyright @Adobe Stock
2/6

"Traveler" w swoim specjalnym luksusowym wydaniu umieścił też na okładce zdjęcie czarnogórskiej perełki – wysepki Sveti Stefan. To najbardziej fotogeniczne miejsce w Czarnogórze. Kamienne domki z czerwonymi dachami stłoczone na okrągłej wysepce, którą obmywa szafirowe morze, to symbol całego kraju.

3/6
Montenegro
Copyright @Adobe Stock
3/6

Chodząc po tej wysepce, ma się jednak mieszane uczucia. Z jednej strony bije skromność i pobożność prostych rybaków, którzy przez wieki cumowali tu swoje łodzie, czyścili sieci i wyruszali po dary morza. Z drugiej strony w powietrzu czuje się już zapach pieniędzy, a przez tutejsze kasyna przepływają milionowe fortuny.

4/6
Montenegro
Copyright @Adobe Stock
4/6

Największym atutem riwiery są rozległe piaszczyste plaże. Przede wszystkim zaś największa w tej części Adriatyku i jedna z największych w Europie 15-kilometrowa – Velika Plaža. Na jej południowym krańcu, u ujścia rzeki Bojany, znajduje się wyspa o nazwie Ada. Miejsce dobrze znane młodym windsurferom i kitesurferom z całej Europy.

5/6
Montenegro
Copyright @Adobe Stock
5/6

Kogo nudzi bezkresny morski horyzont, tego zachwyci największy w tej części Europy fiord Zatoka Kotorska, gdzie morze koloru indygo wciska się w porośnięte lasami wapienne szare góry. Lord Byron pisał: "To najpiękniejsze spotkanie lądu i morza". Jest w niej zaklęte mistyczne piękno.

6/6
Montenegro
Copyright @Adobe Stock
6/6

Nie ma chyba sposobu, żeby nie zgubić się wśród uliczek Kotoru, a tym samym nie pogubić się w czasie. Rozgrzany południowym słońcem, wyślizgany przez wieki bruk pamięta jeszcze kroki serbskich i chorwackich książąt oraz weneckich admirałów.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?