zmiana czasu 2019
Fot. Adobe Stock
STYL ŻYCIA

Kiedy jest zmiana czasu z letniego na zimowy w 2019 roku?

Czas to sprawdzić!

Redakcja VIVA! 8 października 2019 20:37
zmiana czasu 2019
Fot. Adobe Stock

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2019 roku, zbliża się wielkimi krokami. Jeśli jeszcze nie sprawdziliście kiedy przestawić swoje zegarki, my już wiemy! W tym roku tradycyjnie czas zimowy będzie obowiązywał od ostatniej niedzieli października, czyli 27 października (27.10.2019). Zmiana czasu na zimowy oznacza godzinę do tyłu, tym samym ta zmiana może być mniej bolesna. Uwaga - śpimy godzinę dłużej. Czy to ostatni raz, kiedy zmieniamy czas z letniego na zimowy?

Zmiana czasu na zimowy 2019

Dwa razy w roku, w nocy z soboty na niedzielę, od lat przestawiamy zegarki. Okazuje się jednak, że wciąż są tacy, którzy budzą się w niedzielę nieświadomi zmiany czasu. Całe szczęście pomagają nam smartfony, które automatycznie przestawiają godzinę. Pamiętajcie, że zmiana czasu z zimowego na letni, to jedyny dzień w roku, w którym bezkarnie śpimy godzinę dłużej! Pytanie, czy to będzie ostatni raz, kiedy przestawiamy w Polsce zegarki?

Zmianaczasu 2019
Fot. Adobe Stock

Co z postanowieniami Parlamentu Europejskiego w sprawie zmiany czasu w 2019?

W marcu tego roku w Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie dotyczące zniesienia zmiany czasu w krajach należący do Unii Europejskiej. Z taką propozycją wystąpiła Komisja Europejska. Projekt nowelizacji zakłada, że ostatnia zmiana czasu w państwach członkowskich miałaby mieć miejsce w 2021 roku. Czy to oznacza, że wkrótce nie będziemy przestawiać zegarków? Kraje członkowskie będą mogły zadecydować, czy chcą na stałe zostać w czasie letnim, czy zimowym. Od tej decyzji będzie zależało to, kiedy mieszkańcy danego kraju należącego do UE, po raz ostatni przestawią zegarki. Tym samym, jeśli państwo zdecyduje, że zostaje na stałe w czasie letnim, mieszkańcy przestawią zegarki w ostatnią niedzielę marca 2021. Jeśli państwo będzie wolało zostać w czasie zimowym, zegarki po raz ostatni zostaną przestawione w ostatnią niedzielę października 2021. 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Nauczyciel, autorytet, mistrz”, mówi o JANUSZU JÓZEFOWICZU NATASZA URBAŃSKA. A które z nich jest… mistrzem w życiu prywatnym? ŚCIBAKÓWNA i ENGLERT, STUHROWIE, CICHOPEK i HAKIEL, OLBRYCHSCY, CHOTECKA i PAZURA – pary z najdłuższym stażem w polskim show-biznesie. PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI – pan od rysunków, podróżnik, dziennikarz, a może wkrótce... art terapeuta. OTYLIA JĘDRZEJCZAK o tym, czy marzy o sportowej karierze dla dzieci i o partnerskim związku z narzeczonym Pawłem. W cyklu Extra: DORA MAAR, GALA, MARIA BALOWA, JADWIGA VON UNRUNG… – muzy genialnych malarzy.