Gdzie się wybrać poza sezonem?
Fot. STOCK ADOBE
PODRÓŻE

Oto 5 ciekawych kierunków na jesienną podróż!

Pomysł na przedłużenie wakacji

Marta Baran 10 września 2019 20:00
Gdzie się wybrać poza sezonem?
Fot. STOCK ADOBE

Ciemne poranki, ponura pogoda – to uroki jesiennej aury. Jaka jest recepta na poprawę humoru? Podróże! Kto powiedział, że wakacje muszą być zaplanowane na lato? Poznaj ciekawe, malownicze miejsca, które są klimatyczne nawet jesienią. Koniecznie zobaczcie nasze zestawienie!

Południe Francji

Jesienne słońce oraz widoki na wspaniałe miasto. Południe Francji to kierunek, który z pewnością zainteresuje tych, którzy nie do końca przepadają za jesienną pogodą. Odwiedzając Niceę można spodziewać się aż 21 stopni w październiku oraz 16 stopni w listopadzie. Podczas sezonu okolice Riwiery Francuskiej cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów, dlatego jesień to idealny czas, gdy chcesz w spokoju zrelaksować się w tej części Francji.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nice Tourisme (@nicetourisme)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nice Tourisme (@nicetourisme)

Reykjavik

Z pewnością pozytywnie Cię zaskoczy kultura tego miasta oraz wspaniała kuchnia. Już sam krajobraz na gejzery, lodowce, gorące źródła, wodospady i wulkany zapiera dech w piersiach. Jeśli marzy Ci się zobaczyć zorzę polarną, odwiedź stolicę Islandii od września do kwietnia.

Gdzie się wybrać poza sezonem?
Fot. STOCK ADOBE

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Visit Reykjavik (@visitreykjavik)

Meksyk

Brakuje Ci wylegiwania się na plaży? Meksyk jest jednym z najlepszych wyborów! Średnia temperatura w miesiącach jesiennych to 30 stopni. W tym okresie można znaleźć w bardzo okazyjnej cenie willę przy wybrzeżu Morza Karaibskiego. Godny polecenia jest Półwysep Jukata, nie brakuje tam piaszczystych plaż, gdzie pod palmami można sączyć drinki i upajać się błogim lenistwem.

Gdzie się wybrać poza sezonem?
Fot. STOCK ADOBE

Gdzie się wybrać poza sezonem?
Fot. STOCK ADOBE

Berlin

To idealne miejsce dla tych, co mogliby obchodzić Boże Narodzenie przez cały rok. Prawdziwą świąteczną aurę dodają jarmarki, na których koniecznie trzeba spróbować grzanego wina. Można zakupić nawet pierwsze prezenty – świąteczny rynek jest rozproszony na różnych zakątkach tego miasta! Aby jak najlepiej zwiedzić Berlin i poznać go od tej malowniczej strony, koniecznie zatrzymaj się tam na kilka dni i odkryj jak najwięcej! Jedno z najbardziej znanych miejsc to rynek na zamku Charlottenburg, otoczony magicznymi światełkami! Znajdziesz tam ponad 150 stoisk z całych Niemiec, serwujących pyszne, lokalne jedzenie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez visitBerlin (@visit_berlin)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez visitBerlin (@visit_berlin)

Tignes

Niektórym już brakuje słońca, inni za to już chcieliby śnieg. Narciarski ośrodek Tignes zaprasza zarówno zimą, jak i latem na niezapomnianą przygodę. Warto zahaczyć o dzielnicę Brevières, położoną na wysokości 1550 metrów nad poziomem morza – to oryginalne miejsce, które ma w sobie niewytłumaczalny urok.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez visitBerlin (@visit_berlin)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tignes (@tignesofficiel)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!