VIVA! VIDEO

Aktywne lato z Ford Focus Active

Beata Sadowska, Ewa Kasprzyk, Agnieszka Kawiorska, Paweł Ławrynowicz gośćmi 14. edycji Ford Focus Active Challenge

Katarzyna Piątkowska 5 września 2019 19:44

Jak co roku po raz 14 odbyły się zawody Pucharu Polski i Mistrzostw Polski
w kitesurfingu, Ford Focus Active Challenge.
Każdy z przystanków Chałupy, Jastarnię i Puck odwiedziły gwiazdy, by uczyć się od podstaw lub szkolić w kitesurfingu. W Chałupach Agnieszka Kawiorska, gwiazda serialu „Ślad” i filmu „Pitbull. Ostatni pies” każdą chwilę spędzała na wodzie, bo od dawna uwielbia ten ekstremalny sport. Paweł Ławrynowicz, którego od niedawna można oglądać w serialu „Zawsze warto”, stawiał na kite swoje pierwsze kroki. Ewa Kasprzyk, która do Jastarni przyjechała z ukochanym psem również poznawała tajniki kitesurfingu. Za to w Pucku Beata Sadowska, Odeta Moro i Sylwia Gliwa oprócz kite poznawały możliwości Forda Focusa Active.

Emocje na wodzie

Ten ostatni przystanek w Pucku wzbudził wielkie emocje zarówno w uczestnikach zawodów jak i widzów. Został rozegrany w długi sierpniowy weekend. Wyłoniono w nim mistrzów Polski w konkurencjach Freestyle i Formuła Kite Open, a także finalistów pucharu Polski w konkurencji Freestyle. Pomimo niesprzyjających prognoz, już pierwszego dnia zawodów pojawił się bardzo równy i wystarczająco mocny wiatr ze wschodu, który pozwolił rozegrać doskonałe zawody. Na akwen Zatoki Puckiej jako pierwsi wyruszyli zawodnicy Formuły Kite Open oraz Freestyle. Tę ostatnią konkurencję udało się w całości rozegrać już pierwszego dnia zawodów.
Freestyle rozpoczął się od popisów najmłodszych – w kategorii U14 zwyciężył Bartosz Włodarczyk, a wśród juniorów do lat 18 najlepszy był Oskar Cholewiński.

Kobiety na start

Rywalizacja kobiet była bardzo wyrównana. Już w heacie eliminacyjnym zwycięstwo Martyny Konkel zwiastowało wyrównany finał i ciekawe rozstrzygnięcia. Finał był na bardzo wysokim poziomie - każda z finalistek mogła wygrać, natomiast najlepiej i najrówniej popłynęła Martyna, która pokazała dużą moc i styl pokazywanych manewrów. Kasi Lange mniej więcej w połowie heatu zerwał się leash i uciekł latawiec, także nie mogła walczyć do końca. Mimo to zdążyła wykonać kilka wysoko punktowanych tricków, dzięki którym zdobyła srebro. Brązowy medal wywalczyła Natalia Grabowska.
Rywalizacja mężczyzn również była na bardzo wysokim poziomie – każdy zawodnik z czołówki miał szansę na wygraną. Czarnym koniem zawodów okazał się Maice Dittrich, który już w heatach eliminacyjnych pokazał, że będzie pretendował do tytułu, co było dużym zaskoczeniem dla wszystkich. Pływał równo, na wielkiej mocy wykonując bardzo trudne technicznie tricki. W finale też popłynął bardzo dobrze, ale nie wystarczająco, żeby wygrać z Markiem Rowińskim, który zaprezentował bardzo stabilną formę i zdobył tytuł mistrza Polski Freestyle, przed Maicem. Brązowy medal zdobył Mateusz Włodarczyk, który bardzo dobrze sobie radził w całym tourze, niestety trochę słabiej poradził sobie w finale mistrzostw.

Wyścig

W konkurencji Formuła Kite Open zawodnicy wykorzystali wiatr do maksimum i przez trzy dni ścigali się na foilach. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Julia Damasiewicz, która wygrała większość wyścigów i zdobyła tytuł mistrzyni Polski zarówno w kategorii open kobiet, jaki i U19 i U16 kobiet. Tuż za nią uplasowały się Magdalena Woyciechowska i Nina Arcisz, zdobywając kolejno srebro i brąz, także w kategoriach wiekowych U19 i U16.
Bardzo emocjonujący okazał się ostatni wyścig Formuły Kite Open, podczas którego ostatecznie rozstrzygnęło się podium mężczyzn w kategorii open. Błażej Ożóg, pomimo dużej przewagi, stracił prowadzenie na drugim okrążeniu i przegrał z Maksem Żakowskim zaciętą bitwę o mistrzostwo Polski. Brązowy medal w kategorii open zdobył Jakub Jurkowski, który został jednocześnie mistrzem Polski w kategoriach do lat 19 i 16. Oprócz konkurencji zaliczanych do mistrzostw Polski, odbyły się również wyścigi Twin Tip Racing do lat czternastu, które zwyciężył Janek Koszowski.

Najlepsi z najlepszych

Zawody Ford Focus Active Challenge w Pucku były ostatnimi zawodami zaliczanymi do Pucharu Polski Freestyle, wyłoniły zatem zwycięzców całego Pucharu: Katarzynę Lange i Marka Rowińskiego.
Wyjątkową atrakcją były odwiedziny mistrzów świata i legend kitesurfingu - Aarona Hadlowa i Airtona Cozzolino. Byli oni gośćmi zaproszonymi przez polskiego dystrybutora Duotone i ION, firmę Vento.co. Poza udzieleniem wywiadów, spędzili też czas z zawodnikami i rozdali autografy. Ponadto, do miasteczka zawodów przybyło kilkunastu dziennikarzy, testujących nowego Forda Focusa Active. Mogli oni również spróbować swoich sił w kitesurfingu, windsurfingu oraz na SUPie.

Aktywnie z Fordem

Zawody nie odbyłyby się bez wsparcia najlepszych sponsorów, którymi są: sponsor tytularny - Ford Polska, producent nowego crossovera Forda Focusa Active, a także Aztorin, dystrybutor zegarków dla sportowców, Duotone i Ion, producenci niezawodnego sprzętu do kitesurfingu oraz dodający skrzydeł i muzycznych uniesień Red Bull. Nowego Forda Focusa Active można było oglądać i testować przez cały czas trwania zawodów w Pucku. Nowy Ford Focus Active to samochód, który idealnie wpisuje się w modę na crossovery i dynamiczny styl życia. Wyróżnia się odważną stylizacją z wyrazistymi osłonami biegnącymi wokół nadwozia oraz relingami dachowymi, które ułatwiają przewożenie sprzętu sportowego – od deski do kite’a, przez rower, po kajak. Offroadowe aspiracje Focusa Active i pierwszorzędne właściwości jezdne pozwalają dotrzeć wszędzie tam gdzie czeka przygoda. Do tego wrażenia akustyczne klasy premium płynące z 10-głośnikowego zestawu audio firmy B&O Play.

Podczas zawodów publiczność i zawodnicy mogli obejrzeć niezwykły pokaz live painting, czyli malowania na żywo desek przez Sebastiana Litnera, artystę mocną związanego ze sceną sportów ekstremalnych. Stworzył on piękne customowe obrazy-deski, które wręczone zostały zwycięzcom Pucharu Polski.

Ford Focus Active Challenge
Fot. Dominik Kalamus

Beata Sadowska i Mariusz Jasiński, dyr. marketingu Ford Polska.

Ford Focus Active Challenge
Fot. Dominik Kalamus
Ewa Kasprzyk

Ford Focus Active Challenge
Fot. Dominik Kalamus
Agnieszka Kawiorska

Ford Focus Active Challenge
Fot. Dominik Kalamus

Paweł Ławrynowicz

Ford Focus Active Challenge
Fot. Dominik Kalamus
Aaron Hadlow i Airton Cozzolino

Ford Focus Active Challenge
Fot. Dominik Kalamus
Sebastian Litner stworzył customowe obrazy-deski

Ford Focus Active Challenge
Fot. Dominik Kalamus
Ford Focus Active Challenge

Ford Focus Active Challenge
Fot. Dominik Kalamus
Zawodnicy podczas Ford Focus Active Challenge

Ford Focus Active Challenge
Fot. Dominik Kalamus
Ford Focus Active Challenge

Ford Focus Active Challenge
Fot. Dominik Kalamus
W Ford Focus Active Challenge biorą również udział bardzo młodzi zawodnicy

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.