wesołe miasteczko, park rozrywki
Fot. Adobe Stock
STYL ŻYCIA

Oto 5 najlepszych parków rozrywki w Polsce!

Tu warto pojechać z dziećmi!

Redakcja VIVA! 10 sierpnia 2018 08:03
wesołe miasteczko, park rozrywki
Fot. Adobe Stock

Twoje dziecko to prawdziwy wulkan energii? Latem koniecznie zabierz je do parku rozrywki! Takimi atrakcjami będzie zachwycony nie tylko maluch. Karuzele, huśtawki, kolejki… Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Przedstawiamy 5 najciekawszych parków rozrywki, które zdecydowanie warto odwiedzić latem!

Park rozrywki, atrakcja dla całej rodziny

Parki rozrywki mają zarówno przeciwników, jak i zwolenników. Dzieci po prostu je uwielbiają i nie ma się co dziwić – adrenalina, frajda, nieograniczona zabawa. Tutaj każdy, bez względu na wiek z powrotem poczuje się dzieckiem.

Jeśli tego lata wybierasz się na urlop w Polskę, to koniecznie zaplanuj trasę tak, by zahaczyć o jeden (a może nawet kilka) parków rozrywki. Wybierz park rozrywki dla dzieci z atrakcjami dedykowanymi najmłodszym lub taki, który dostarczy emocji całej rodzinie.

Na jakie atrakcje możesz liczyć? Kolejki górskie, rollercoastery, diabelskie młyny, łódki, domy strachów i wiele, wiele innych. Pamiętaj, że profesjonalne parki rozrywki często połączone są z infrastrukturą hotelową i gastronomiczną, więc wygodnie możesz spędzić tu cały dzień, a może nawet weekend?

Parki rozrywki w Polsce: 5 najciekawszych miejsc

1. Zator: Energylandia Rodzinny Park Rozrywki

Ten park znajduje się jedyne 30 min. drogi od Krakowa i tyle samo od Katowic. Uznawany jest za największy park rozrywki w Polsce. Energylandia oferuje aż kilkadziesiąt atrakcji, które podzielone zostały na strefy tematyczne.

Bajkolandia to strefa dedykowana najmłodszym. Prawdziwy raj dla maluszków! Znajdziesz tu m.in.: kolorowe karuzele, łódki, kolejki, samochodziki, zjeżdżalnie i huśtawki. Strefa familijna to propozycja dla grup zróżnicowanych wiekowo. Te uniwersalne atrakcje spodobają się wszystkim uczestnikom wycieczki. Znajdziesz tu na przykład wioskę wikingów, planetarium, pontonowe zjeżdżalnie wodne, autodrom czy kolejkę widokową. Strefa ekstremalna dedykowana jest miłośnikom mocnych wrażeń – prędkość niektórych atrakcji osiąga nawet 100 km/h!

Do Energylandii warto wybrać się na cały weekend i jeden dzień spędzić w strefie wodnej, która stanowi największy otwarty park wodny w Polsce. Zjeżdżalnie, pontony, plaża z leżakami… Każdy znajdzie coś dla siebie.

Jednodniowy bilet wstępu kosztuje 119 zł, bilet ulgowy to koszt 69 zł.

2. Chorzów: Legendia

To najstarszy park rozrywki w Polsce i obowiązkowy punkt na mapie rodzinnych wojaży wakacyjnych. Park podzielony jest na pięć stref tematycznych, które gromadzą w sumie ponad 40 różnorodnych atrakcji. Znajdziesz tu na przykład zadaszoną salę zabaw dla najmłodszych, zadaszoną salę z grami dla dorosłych (świetna opcja w wypadku niepogody!), rollercoastery, diabelski młyn, ekstremalne wahadła, kolejki górskie, trampoliny, karuzele dla maluchów.

Bilet rodzinny (kupowany online) dla dwójki dorosłych i jednego dziecka to wydatek rzędu 189 zł. Za każde kolejne dziecko dopłacisz 39 zł.

3. Łeba: Łeba Park

Prawdziwa gratka dla miłośników dinozaurów. Oprócz modeli dinozaurów w skali 1:1 (to naprawdę robi piorunujące wrażenie!) znajdziesz tu: zamek strachów, pole do minigolfa, kino 7D, pojazdy Flinstonów, rowery wodne, labirynt luster, małpi gaj, indiańską wioskę, plac zabaw, koło młyńskie i wiele, wiele innych. Park posiada naprawdę sporą ilość atrakcji dla maluchów. Jeśli więc znudzi Ci się wylegiwanie na plaży, to koniecznie odwiedź Rodzinny Park Rozrywki w Łebie.

Za bilet normalny zapłacisz 65 zł, za ulgowy (dzieci do 15 roku życia) 45 zł. Maluchy, które nie ukończyły 4 lat, skorzystają z atrakcji bezpłatnie.

4. Bałtów: Bałtowski Kompleks Turystyczny

Ten położony na terenie województwa świętokrzyskiego park jest pierwszym w kraju obiektem o charakterze naukowo–rozrywkowym. Jego celem jest nie tylko dostarczanie niezapomnianych emocji, ale też przybliżanie dzieciom i młodzieży historii naturalnej. Ciekawostką jest fakt, że park znajduje się w miejscu, w którym faktycznie odnaleziono ślady dinozaurów!

Odwiedzający mogą korzystać tu z wielu atrakcji: podziwiać ponad 100 modeli dinozaurów w skali 1:1, zwiedzać prehistoryczne oceanarium, oglądać najciekawsze polskie zabytki architektoniczne w miniaturze, wejść do parku rozrywki czy zagrody koni, a także skorzystać z licznych atrakcji wodnych.

Za rodzinny pakiet kompleksowy (2 dorosłych i 1 dziecko) zapłacisz niecałe 200 zł.

5. Warszawa: Airo Active Park

Park rozrywki i Warszawa? Dokładnie tak! Poznaj nowoczesny obiekt, który został stworzony z myślą o entuzjastach ruchu i dobrej zabawy. Park trampolin, basen z gąbkami, kosmiczna sala zabaw, ścianka wspinaczkowa, gokarty, sala zabaw dla najmłodszych, a to tylko niektóre z atrakcji.

Jeśli właśnie wybierasz się na urlop to, zamiast omijać stolicę, zaplanuj sobie jednodniowy postój i odwiedź Airo. Doskonała zabawa dla całej rodziny gwarantowana.

Wstęp do obiektu w tygodniu to jedyne 10 zł za osobę. W weekendy jest drożej i za wejściówkę trzeba zapłacić 28 zł.

Wizyta w parku rozrywki to naprawdę spore przeżycie. W takim miejscu zarówno maluchy, młodzież, jak i dorośli z pewnością znajdą coś dla siebie. Zanim zabierzesz dzieci do konkretnego parku, koniecznie poznaj jego ofertę – niektóre parki rozrywki mają lepsze atrakcje dla najmłodszych, w innych zdecydowanie lepiej będą bawiły się nastolatki. Zawsze wybieraj też profesjonalne i sprawdzone miejsca. Sezonowe wesołe miasteczka są zdecydowanie mniej bezpieczne od profesjonalnych parków rozrywki działających przez cały rok, a przecież to na bezpieczeństwie (oprócz niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy) zależy Ci w przypadku dzieci najbardziej.  

wesołe miasteczko, park rozrywki
Fot. Pexels

wesołe miasteczko, park rozrywki
Fot. Pexels

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.