Gdzie wyjechać na weekend w Polsce
Fot. Fotolia
Podróże

Gdzie wyjechać na weekend w Polsce?

Nie wiesz jeszcze, gdzie spędzić weekend? Odkryj Polskę!

materiały prasowe Travel Channel 6 czerwca 2015 23:01
Gdzie wyjechać na weekend w Polsce
Fot. Fotolia

Z niecierpliwością czekamy na weekend, podczas którego będziemy mogły oddać się błogiemu lenistwu na łonie otaczającej nas przyrody. Dlatego często zastanawiamy się, gdzie wyjechać na weekend w Polsce? Otóż w naszym kraju jest wiele miejsc do których szczególnie warto się wybrać.

Gdzie warto wyjechać na weekend w Polsce?

1. Zakopane

Zakopane jest świetnym miejscem do weekendowego wypoczynku. Piękne widoki i czyste powietrze zachęcają do aktywnego spędzania czasu. 

Spędzający weekend w Polsce turyści najchętniej odwiedzają położone w Dolinie Rybiego Potoku Morskie Oko. Znajdujące się tu jezioro, zwane niegdyś Rybim Stawem ma 51 metrów głębokości. Zaś woda jest tak przejrzysta, że ok. 10 metrów w głąb widać niemal wszystko.

2. Wrocław

Jedną z największych atrakcji turystycznych Wrocławia jest utworzony w 1811 roku Ogród Botaniczny. Jego powierzchnia zajmuje ponad 7 hektarów. Występuje tu około 7,5 tysiąca gatunków roślin. Nazywany jest oazą piękna i spokoju. Jest również miejscem inspirującym.

Na porządku dziennym jest widok przesiadujących tu malarzy, którzy za pomocą farb i pędzla starają się uwiecznić te niesamowite widoki. Można ich spotkać zwłaszcza wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia. Ogród zachwyca wówczas milionem barw...

3. Bieszczady

Najbardziej charakterystycznym elementem bieszczadzkiego krajobrazu są subalpejskie, wysoko położone łąki górskie – połoniny. Można z nich podziwiać zapierające dech w piersiach pejzaże. Zdarza się, że widać również Tatry.

Połoniny zachwycają turystów bogactwem roślinności. Wiosną są usypane kwiatami – można tu zobaczyć aż 27 gatunków wschodniokarpackich roślin. To bez wątpienia miejsce magiczne i wie o tym każdy, kto choć raz się tu wybrał...

4. Mazury

Mazury co roku przyciągają turystów malowniczym pejzażem i jeziorami. Wśród nich jest największe w Polsce – Śniardwy, zwane również mazurskim morzem. Choć są na nim miejsca, z których nie widać brzegu, a silne wiatry powodują powstawanie fal nawet metrowej wysokości, to widoki rekompensują wszystko. Wysoka trzcina wyrastająca tuż przy lądzie i wystające z wody głazy są doskonałym urozmaiceniem krajobrazu, który sprawia, że chce się tam wracać.

5. Mierzeja Łebska

Największą atrakcją na Mierzei Łebskiej są ruchome wydmy, zwane polską Saharą. Są jednymi z najwyższych w Europie. Wędrując zasypują wszystko co napotkają na swojej drodze, a przemieszczający się piasek wydaje charakterystyczne dźwięki. Ten niesamowity widok i odgłos poruszającego się piasku zapada w pamięci na zawsze. To istny cud natury!

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wasze wątpliwości związane z pytaniem: Gdzie jechać na weekend w Polsce? 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?