Zobacz nasze propozycje
Fot. STOCK ADOBE
PODRÓŻE

Poznaj modne kierunki na mikołajkowy wyjazd!

Tam poczujesz magię zbliżających się świąt

Marta Baran 23 listopada 2019 13:30
Zobacz nasze propozycje
Fot. STOCK ADOBE

Mikołajki w tym roku  przypadają w piątek, dlatego warto wybrać się w grudniowy weekend na mikołajkową wycieczkę. Aby poczuć klimat zbliżającego się Bożego Narodzenia można zdecydować się na miejsca, w których znajdziemy np. jarmark świąteczny. Przygotowaliśmy dla Was najciekawsze miejsca w Europie, które koniecznie trzeba odwiedzić w grudniu, bo właśnie w tym okresie stają się magiczne. Na naszej liście nie zabrakło: Austrii, Holandii oraz naszego bliskiego sąsiada – Czech. Zaplanujcie swój wyjazd już teraz!

Berno, Szwajcaria

To idealne miejsce na grudniową podróż, a nawet spędzenie tam całych świąt Bożego Narodzenia. Napotkasz tam an ogrom fantastycznych jarmarków bożonarodzeniowych oraz przytulnych kawiarni, w których można się rozgrzać i napić gorącej czekolady. Można tam zakupić świąteczne prezenty, a w wolnej chwili przejść się po 800–letnim mieście, aby zobaczy najważniejsze zabytki Berna, takie jak wieża zegarowa z XIII wieku i gotycka katedra.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bern Welcome (@ilove_bern)

Aarhus, Dania

To małe miasteczko, po którym można przejść pieszo lub przejechać rowerem. Prawdziwy klimat nadaje mu jarmark bożonarodzeniowy, a także świąteczne koncerty, które wprawiają w nastrój i pozwalają się oderwać od ciążącymi obowiązkami przez Bożym Narodzeniem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez VisitAarhus (@visitaarhus)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez VisitAarhus (@visitaarhus)

Amsterdam, Holandia

Holendrzy naprawdę wiedzą, jak obchodzić Boże Narodzenie. Na Placu Dam, co roku można zobaczyć 20–metrowe drzewo ozdobione światełkami, pod którym nie brakuje kolędników i straganów z jedzeniem oraz napojami. Dodatkowo można się przejść po pobliskich jarmarkach, które zaspokoją wszystkie gusta i z pewnością uda się kupić tam prezenty idealne. Oprócz tego możesz odwiedzić wioskę lodową w Museumplein, gdzie można jeździć na łyżwach, kupić świąteczne ozdoby oraz spróbować najlepszych holenderskich smakołyków.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Amsterdam | Travel community (@amsterdamworld)

Praga, Czechy

Odwiedzając to miasto w grudniu koniecznie wybierz się na Rynek Staromiejski i Plac Wacława, gdzie czeka na Ciebie jarmark bożonarodzeniowy z posiłkami i napojami w iście czeskim stylu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Beauty of prague (@beautyofprague)

Hallstatt, Austria

Nie wyobrażasz sobie świąt bez śniegu? Wybierz się do niewielkiej górskiej wioski w Salzkammergut z widokiem na jezioro Hallstatt. Niektórzy uważają, że nie ma lepszego miejsca na spędzenie Bożego Narodzenia wyrywając się od codzienności! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hallstatt, Austria (@tophallstattphoto)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hallstatt, Austria (@tophallstattphoto)

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.