Dziewczyna na wakacjach w październiku
Fot. Fotolia
Podróże

Uciekamy przed zimnem i deszczem! 5 pomysłów na urlop w październiku

Wakacje w październiku? Czemu nie! Zobaczcie, gdzie możecie cieszyć się słońcem i temperaturami powyżej 20 stopni Celsjusza.

Karolina Kalinowska 6 października 2016 05:22
Dziewczyna na wakacjach w październiku
Fot. Fotolia

Jeżeli nie lubicie jesieni, to może warto urlop przełożyć na październik? Ja tak robię i uwierzcie mi, że warto uciec na kilka dni z zimnej i deszczowej Polski. Wraz z wyszukiwarką hoteli trivago.pl stworzyłam listę 5 ciepłych kierunków na wakacje w październiku. Znajdziecie w  nim propozycje od włoskiej Toskanii, przez hiszpańską Teneryfę i Fuerteventurę, aż po portugalską Maderę i Cypr. W tych miejscach złapiecie jeszcze wiele słońca.

1. Toskania (Włochy)

Toskania to kraina położona w środkowych Włoszech. Z popularnych na tych terenach winnic i gajów oliwnych powstaje najwyższej jakości oliwa i wina. Jak w Toskanii kształtuje się temperatura powietrza w październiku? Średnio 21 stopni C. Do najpopularniejszych miejscowości (z pięknymi plażami) należą Carrara, Viareggio, wybrzeże koło Pizy i Forte dei Marmi.

Jeżeli chcecie pozwiedzać tę malowniczą krainę, to wybierzcie się do Florencji - miasta pełnego zabytków i renesansowego budownictwa.

fot: fotolia.pl/trivago.pl

2. Teneryfa (Hiszpania)

Teneryfa jest największą wyspą Archipelagu Wysp Kanaryjskich. Słońce świeci tu właściwie przez cały rok! Średnia temperatura w ciągu dnia (w październiku) wynosi 26 stopni C.

Wybierają się na urlop, pamiętajcie, że północna część wyspy jest nieco chłodniejsza od południowej. Na południu znajdziecie również szerokie, piaszczyste plaże. Do najpopularniejszych miejscowości na Teneryfie należą: Los Cristianos, Playa de Las Americas i Adeje.

Nasz hit! 10 najtańszych stolic Europy

fot: fotolia.pl/trivago.pl

3. Madera (Portugalia)

To portugalska wyspa położona na Oceanie Atlantyckim. Średnia temperatura powietrza w październiku wynosi tam 24 stopnie C. Jednak w nocy spada nawet do 10 stopni C., więc pamiętajcie, żeby do walizki wrzucić ciepły sweter na chłodne wieczory.

Madera zachwyca swoimi krajobrazami - góry pochodzenia wulkanicznego, niesamowite pejzaże, malownicze klify, wodospady i plaże. Coś dla siebie znajdą tam miłośnicy pieszych, górskich wycieczek, ale i fani leżakowania na plaży. Do najpiękniejszej plaży na wyspie zalicza się Praia Dourada, którą charakteryzuje przepiękny, złocisty piasek.

Co ciekawe, przy jednej z ważniejszej ulicy miasta znajduje się pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. W 1930 roku przybył on tutaj, aby podleczyć zagrożone gruźlicą płuca. Willa Bettencourt, w której wówczas się zatrzymał, do dzisiaj nie zmieniła układu pomieszczeń.

Gdzie najchętniej podróżujemy zimą?


fot: fotolia.pl/trivago.pl

4. Cypr

Cypr to trzecia co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym (po Sycylii i Sardynii). Osoby, które pragną wypoczynku na plaży, mogą rozkoszować się tam widokiem lazurowej wody. Do najsłynniejszych plaż zalicza się Agię Napa, Protaras i Paralimini. Średnia temperatura powietrza w październiku wynosi tam 23 stopnie C.

Patronką wyspy jest najbardziej urodziwej z bogiń antycznych - Afrodyta. W okolicach Pafos znajduje się plaża, na której bogini miłości rzekomo zatrzymała się tuż po wyłonieniu się z morskiej piany. Legenda głosi, że ten, kto opłynie skały, które wystają z wody, ten zapewni sobie wieczną miłość. Cypr ma najczystsze wody w kąpieliskach Unii Europejskiej.

10 miast, które warto zobaczyć chociaż raz w życiu

fot: fotolia.pl/trivago.pl

5. Fuerteventura (Hiszpania)

Fuerteventura to hiszpańska wyspa, która jest położona we wschodniej części archipelagu Wysp Kanaryjskich. To druga co do wielkości wyspa na Archipelagu Kanaryjskim, a zarazem najstarsza. Znajduje się zaledwie 100 km od wybrzeży Afryki. Oferuje turystom ponad 150 km plaż z saharyjskim piaskiem. Jest to idealne miejsce dla miłośników plażowania i sportów wodnych.


fot: fotolia.pl/trivago.pl

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.