Podróże

Najpiękniejsze zakątki Francji

Zobaczcie, gdzie trzeba koniecznie pojechać!

na podstawie artykułu autorstwa Agnieszki Dajbor/VIVA 22 sierpnia 2012 15:57

Malownicze miasteczka, urwiste skały, ukryte wśród nich plaże, turkusowa woda. Ciekawe miejsca na południu Francji to nie tylko Lazurowe Wybrzeże. Można spędzić wspaniałe wakacje, podróżując mniej znanym, a pełnym atrakcji Szlakiem Fiordów Morza Śródziemnego.

Ciekawe miejsca na południu Francji

W swoim planie podróży należy uwzględnić chociażby Cassis. We Francji miasteczko uchodzi za magiczne. Małe, urokliwe, z wąskimi cienistymi uliczkami, pełnymi magazynów i knajpek, z kolorowymi kamieniczkami i ślicznym portem ma nieco staromodny południowy sznyt.

Kolejny punkt wycieczki to pionowe, strome urwiska wpadające wprost do wody. Dziwne skały wijące się wokół turkusowych zatok, grot i przesmyków. Te skaliste twory z zatokami zwanymi Calanques ciągną się przez blisko 30 kilometrów – od Cassis do Marsylii i nadają tej części wybrzeża wyjątkowo atrakcyjny, romantyczny charakter. W przewodnikach nazywane są fiordami Morza Śródziemnego. Niektórzy mówią, że to francuskie Kolorado.

Następnym punktem programu jest  Bondol. Tu chyba nigdy nie zaczyna się sezon. Ale to nieprawda. Bandol to legenda. Zanim Brigitte Bardot przyjechała do Saint-Tropez i rozsławiła je na cały świat, trochę podobną do niego rolę pełniło właśnie to miasteczko.

Zajrzyjcie do naszej galerii z ciekawymi miejscami na południu Francji!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.