Zobaczcie, gdzie trzeba koniecznie pojechać!

na podstawie artykułu autorstwa Agnieszki Dajbor/VIVA 22 sierpnia 2012 15:57

Malownicze miasteczka, urwiste skały, ukryte wśród nich plaże, turkusowa woda. Ciekawe miejsca na południu Francji to nie tylko Lazurowe Wybrzeże. Można spędzić wspaniałe wakacje, podróżując mniej znanym, a pełnym atrakcji Szlakiem Fiordów Morza Śródziemnego.

Ciekawe miejsca na południu Francji

W swoim planie podróży należy uwzględnić chociażby Cassis. We Francji miasteczko uchodzi za magiczne. Małe, urokliwe, z wąskimi cienistymi uliczkami, pełnymi magazynów i knajpek, z kolorowymi kamieniczkami i ślicznym portem ma nieco staromodny południowy sznyt.

Kolejny punkt wycieczki to pionowe, strome urwiska wpadające wprost do wody. Dziwne skały wijące się wokół turkusowych zatok, grot i przesmyków. Te skaliste twory z zatokami zwanymi Calanques ciągną się przez blisko 30 kilometrów – od Cassis do Marsylii i nadają tej części wybrzeża wyjątkowo atrakcyjny, romantyczny charakter. W przewodnikach nazywane są fiordami Morza Śródziemnego. Niektórzy mówią, że to francuskie Kolorado.

Następnym punktem programu jest  Bondol. Tu chyba nigdy nie zaczyna się sezon. Ale to nieprawda. Bandol to legenda. Zanim Brigitte Bardot przyjechała do Saint-Tropez i rozsławiła je na cały świat, trochę podobną do niego rolę pełniło właśnie to miasteczko.

Zajrzyjcie do naszej galerii z ciekawymi miejscami na południu Francji!  

1/5
Południe Francji - na wakacje
Copyright @Fotolia
1/5

W Polsce, gdzie wciąż panuje moda na klasykę Lazurowego Wybrzeża (Nicea–Cannes–Saint-Tropez), nadmorski pas rozciągnięty między Marsylią a Tulonem i będący południowym skrajem Prowansji jest praktycznie nieznany. A nazwy tamtejszych kurortów: Cassis, La Ciotat, Saint-Cyr-sur-Mer czy właśnie Sanary niewiele mówią.

2/5
Południe Francji - południowy styl
Copyright @Fotolia
2/5

"Kto widział Paryż, a nie widział Cassis, ten niczego nie widział", mówią mieszkańcy Południa. Samo Cassis naprawdę warte jest grzechu o każdej porze roku. We Francji miasteczko uchodzi za magiczne. Małe, z wąskimi uliczkami pełnymi knajpek, z kolorowymi kamieniczkami i ślicznym portem ma nieco staromodny południowy sznyt.

3/5
Południe Francji - droga szczytów
Copyright @Fotolia
3/5

Dziwne skały wijące się wokół turkusowych zatok. Te skaliste twory zwane Calanques ciągną się przez blisko 30 kilometrów – od Cassis do Marsylii i nadają tej części wybrzeża romantyczny charakter. W przewodnikach nazywane są fiordami Morza Śródziemnego. Niektórzy mówią, że to francuskie Kolorado.

4/5
Południe Francji - spokojne miasteczko
Copyright @Fotolia
4/5

Tu chyba nigdy nie zaczyna się sezon – krzywią się na Bandol wielbiciele wakacyjnych atrakcji. Ale to nieprawda. Bandol to legenda. Zanim Brigitte Bardot przyjechała do Saint-Tropez i rozsławiła je na cały świat, trochę podobną do niego rolę pełniło właśnie miasteczko Bandol.

5/5
Południe Francji - wśród gajów i wzgórz
Copyright @Fotolia
5/5

Łagodny pejzaż pełen wzgórz, winnic i gajów oliwnych daje spokój i ciszę. Można snuć się po bezdrożach, jeździć konno (także nad morze), zwiedzać winnice, robić zakupy wybranych roczników i smaków. Warto odwiedzić te miejsca, póki nie przejdzie przez nie turystyczny walec.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?