VIVA! VIDEO

Ten gadżet zmotywuje cię do zmian i sprawi, że aktywność fizyczna stanie się przyjemnością!

Sprawdź, jak to możliwe! 

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 20 maja 2021 14:48

Mówi się, że motywacja jest najważniejsza, jeśli chcemy prowadzić zdrowy tryb życia. Po części to prawda jednak warto pamiętać, że motywacja jest dość ulotna. Każda z nas wie, że zawsze na początku zmian, jesteśmy pełne energii i optymizmu. Jednak im dłużej coś robimy, a efekty nie są od razu spektakularne (bo nigdy nie są), łatwo się zniechęcamy. Coraz rzadziej ćwiczymy, a w końcu całkowicie porzucamy regularne treningi. Nie ma w tym nic dziwnego – nasz mózg nie lubi zmian i buntuje się przeciwko nim. Zawsze znajdzie sobie „dobry” powód (np. zmęczenie po pracy czy pomoc dzieciom przy pracy domowej), żebyś odpuściła trening. Nagle zmieniony tryb życia to po prostu stres dla organizmu. Dlatego od motywacji ważniejszy jest nawyk. To właśnie on sprawia, że każdego dnia rano i wieczorem myjesz zęby – nie myślisz o tym, po prostu to robisz. Z aktywnością fizyczną jest podobnie – najpierw trzeba ją po prostu wykonywać regularnie. W końcu nasz mózg tak się przyzwyczai, że nie będzie wyobrażał sobie dnia bez porannej praktyki jogi czy długiego spaceru. Tylko jak zbudować nawyk? 

Sportowa opaska Huawei Band 6

Nie będziemy cię oszukiwać, że jest to łatwe, bo nie jest. Ale może być zdecydowanie prostsze, jeśli będziesz mieć swojego osobistego asystenta i trenera w jednym. Myślisz, że takie rzeczy są tylko dla gwiazd? Otóż nie. Marka Huawei ostatnio wypuściła nowość, która naprawdę może zrewolucjonizować twoją aktywność fizyczną i stać się najlepszym przyjacielem. Jest nią inteligentna opaska sportowa Huawei Band 6. Jak z niej korzystać i w czym ci dokładnie pomoże? Już tłumaczymy! 

opaska-sportowa-huawei-band-6
Fot. Mat.prasowe

Na samym początku warto ustawić 3 codzienne cele – kroki, godziny aktywności i jej intensywność. Huawei Band 6 automatycznie będzie śledził twoje postępy za pomocą kolorowych, przyciągających wzrok okręgów. Do aktywności dodatkowo zmobilizują cię przypomnienia. Natomiast gdy osiągniesz cel, twój osobisty trener na nadgarstku pochwali cię! Każda z nas wie, że nagrody, nawet w postaci powiadomienia, bardzo motywują do dalszego działania. 

Nie masz pomysłu na trening albo nie wiesz, jak zacząć? Nie ma sprawy, we wszystkim pomoże ci opaska Huawei Band 6. Możesz wybierać spośród 96 różnych trybów ćwiczeń i śledzić swoje tętno, kalorie i inne parametry. Wszystkie dane mogą być przechowywane i analizowane na łatwych do odczytania wykresach, dzięki czemu będziesz mogła dokładnie sprawdzać swoje postępy i wyznaczać kolejne cele!

Opaska Huawei Band 6 - funkcje zdrowotne

Warto podkreślić, że opaska Huawei Band 6 sprawdza nie tylko twój progres w aktywności fizycznej, ale również dba o twoje zdrowie. 

Monitoruje: 

  • tętno: jego regularny pomiar to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla samej siebie. Technologia TruSeenTM 4.0 dokładnie monitoruje tętno 24 godziny na dobę. HUAWEI Band 6 ostrzeże cię, gdy twoje tętno spadnie poniżej lub wzrośnie powyżej bezpiecznego poziomu. 
  • natlenienie krwi: opaska Huawei Band 6 całodobowo aktywne monitoruje poziom natlenienia krwi (SpO2). W przypadku zarejestrowania nieprawidłowych wartości urządzenie aktywuje alarm wibracyjny, aby umożliwić ci podjęcie niezbędnych działań*. W obecnych czasach ten parametr jest niezwykle przydatny. 
  • cykl menstruacyjny: Huawei Band 6 posiada prosty i intuicyjny kalendarz cyklu menstruacyjnego, który w odpowiednim momencie wyśle ci dyskretne przypomnienie.
  • sen: technologia Huawei TruSleepTM 2.0 wykrywa 4 fazy snu – sen głęboki, sen płytki, sen REM oraz drzemkę. Rejestruje nie tylko czas odpoczynku, ale także jego jakość. Jest w stanie również określić 6 głównych problemów ze snem i dostarczy ci spersonalizowane wskazówki dotyczące zdrowszego odpoczynku. 
  • stres: gdy system pomiaru TruRelaxTM wykryje zbyt wysoki poziom napięcia, poinformuje cię o tym i podpowie odpowiednie ćwiczenia oddechowe, abyś szybko wróciła do równowagi.

opaska-sportowa-huawei-band-6
Fot. Mat.prasowe

Osobisty asystent? Huawei Band 6

To nie koniec możliwości Huawei Band 6! Ta innowacyjna opaska może stać się twoim podręcznym, asystentem zsynchronizowanym z funkcjami smartfona. Dzięki obsłudze powiadomień, podglądowi pogody oraz wygodnemu sterowaniu muzyką, budzikiem czy aparatem twoja codzienność stanie się prostsza i bardziej zorganizowana.

Warto podkreślić, że Huawei Band 6 to prawdziwy długodystansowiec wśród smartbandów! Jedno ładowanie wystarczy na 14 dni typowego lub 10 dni intensywnego użytkowania. Gdy bateria się wyczerpie, wystarczy zaledwie 5 minut na ładowarce magnetycznej, aby korzystać z opaski przez kolejne 2 dni. Życie jest za krótkie na długie ładowanie!

opaska-sportowa-huawei-band-6
Fot. Mat.prasowe

Nie możemy nie wspomnieć o wyjątkowym designie Huawei Band 6. Posiada on 1,47-calowy ekran FullView AMOLED o wysokiej rozdzielczości. Oferuje także o 148% większy obszar wyświetlania, a dzięki wąskim ramkom zajmuje o 64% więcej powierzchni w stosunku do całego przedniego panelu. Co więcej, tarcze Huawei Band 6 możesz dopasować do swojej stylizacji czy nastroju. Wybierz własne zdjęcie z galerii albo gotową tapetę z szerokiej oferty aplikacji Huawei Zdrowie i ciesz się spersonalizowanym ekranem. Natomiast pasek tego nowoczesnego smartbanda został wykonany z silikonu i jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i różowym.  

Jak sama dobrze wiesz, nikt nie wykona za ciebie treningu czy zmusi do regularnych spacerów. Ale możesz mieć wsparcie i codzienną motywację w postaci Huawei Band 6. A to już naprawdę dużo! 

*Nasycenie tlenem określa procentową zawartość hemoglobiny nasyconej tlenem w stosunku do całkowitej hemoglobiny we krwi. Smartwatch nie jest urządzeniem medycznym i nie jest przeznaczony do diagnozowania, prewencji czy leczenia chorób.

Materiał powstał z udziałem marki Huawei

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.