Barack Obama na grillu
Fot. Getty Images
VIVA! Tylko u nas

Przygotujcie się na majówkowy wypoczynek! Oto nasz grillowy niezbędnik

Bez tych rzeczy się nie obejdzie!

Marta Roszewska 18 kwietnia 2018 13:00
Barack Obama na grillu
Fot. Getty Images

Wychodzi słońce, a my wyciągamy grille! Majówka 2018 to czas, kiedy możemy pozwolić sobie na chwilę wiosennego oddechu i zorganizować grillowy wieczór z przyjaciółmi. Po całym roku przerwy można jednak zapomnieć o kilku istotnych rzeczach, które na grilla powinniśmy zabrać. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was grillowy niezbędnik. Do zapamiętania!

Grillowy niezbędnik: grill

W zależności od tego, gdzie organizujecie spotkanie, będzie potrzebny Wam odpowiedni grill. Udając się się na plenerowy wypad, warto zabrać ze sobą przenośnego grilla, który niewiele waży i jest łatwy do przetransportowania. Jeżeli zapraszacie znajomych do siebie na działkę, warto ustalić wcześniej ilość gości i zdecydować jakiej wielkości grilla należy nabyć. Dla mniejszej grupy wystarczy prosty grill na węgiel. Jeżeli jednak urządzacie większe posiedzenie, postawcie na większy emaliowy grill z wózkiem. Będzie on Wam służyć jeszcze przez długi czas!

Grillowy niezbędnik: zestaw akcesoriów

Nie mówimy tu tylko sztućcach! Przy grillowaniu przydadzą Wam się szczypce, widełki oraz łopatka do przewracania mięsa. Warto tez zaopatrzyć się w ostry nóż! Na jedzenie przygotujcie kosz wiklinowy - najlepiej zamykany. Dobrym pomysłem będzie tez przenośna lodówka - dzięki temu jedzenie będzie świeże przez długi czas! Nie zapomnijcie także o talerzykach i sztućcach!

Grillowy niezbędnik: rozpałka i węgiel

Zarówno wybór rozpałki, jak i węgla jest istotną sprawą. Na rynku znajdziemy wiele rodzai rozpałek. Podstawowym i najłatwiejszym do wykorzystania w praktyce kryterium podziału podpałek jest forma, w której występują - tu do wyboru mamy płynne oraz w kostkach. Podpałka płynna nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Producenci zalecają, by zaczekać do końca ich wypalenia, jednak przykry zapach unosi się jeszcze przez długi czas. Dlatego zwykle decydujemy się na te w kostkach.

Zac Efron
Fot. Kard z filmu "Sąsiedzi"

Grill
Fot. stock.adobe.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!