Poznaj 5 powodów, dla których warto ją odwiedzić

Gabriela Łaskowska 27 sierpnia 2018 13:31

Wakacje powoli się kończą. Jeśli jednak planujecie kolejne wyjazdy, żeby choć trochę przedłużyć wakacyjne szaleństwo i szukacie klimatycznego i ciekawego miejsca, mamy dla Was propozycję. 

Istria, to miejsce niezwykle urokliwe i różnorodne. Zachwycać się można jej krajobrazami, architekturą, a nawet… zapachami! Mówi się o niej, że „smakuje winem i truflami” i to szczególnie czyni z niej tak atrakcyjną krainą. W końcu, kto by nie chciał znaleźć się w miejscu, w którym na każdym kroku można skosztować tych pysznych przysmaków i popić ich doskonałym alkoholowym trunkiem?

Zajrzyj do naszej galerii, gdzie znajdziesz 5 powodów, dla których warto odwiedzić Istrię.  

1/5
istria
Copyright @STOCK ADOBE
1/5

Włoski klimat
Kolorowe kamienice, kawiarniane stoliki przy wąskich uliczkach i dużo słońca - wszystko to kojarzone jest z włoskim krajobrazem. Na prowincjach jest to nawet bardziej wyczuwalne, ponieważ są łudząco podobne do tych w Toskanii. Co więcej, w chorwackim miasteczku Pula, znajdziemy amfiteatr identyczny, jak ten we Włoszech!

2/5
istria
Copyright @STOCK ADOBE
2/5

Różnorodność linii brzegowej
Rabac jest bardzo popularnym chorwackim kurortem. I nic w tym dziwnego. Miasteczko położone jest przy zróżnicowanej linii brzegowej, dzięki czemu jadąc tam, będziemy mieli dostęp do różnorodnych plaż - kamienistych, żwirowych, ozdobionych skałami i roślinnością. Dla każdego coś dobrego!

3/5
istria
Copyright @STOCK ADOBE
3/5

Winiarnie
Północno-zachodnia część Istrii to bajeczne zielone pagórki, chowające winnice, idealnie wkomponowujące się w otoczenie. Oprócz zwiedzenia tych klimatycznych miejsc, można również skosztować pysznych win, które są w nich produkowane!

4/5
istria
Copyright @STOCK ADOBE
4/5

Trufle
To przysmak, z którego Istria słynie. A szczególnie okolice Motovun. W miasteczku dostaniemy przeróżne dania z truflami. Oczywiście do najtańszych one nie należą, jednak spożywanie tak wyjątkowego posiłku przy stoliku na miejskim placu, w otoczeniu kolorowych kamienic, warte jest każdej ceny.

5/5
istria
Copyright @STOCK ADOBE
5/5

Najmniejsze miasto świata
Oprócz pięknych widoków, Istria posiada również swoje małe tajemnice, o których mało osób wie. To tam znajduje się najmniejsze miasto świata! W Hum żyje zaledwie kilkanaście osób, więc jeśli nie lubisz tłumów, to będzie to idealne kierunek wakacyjny dla Ciebie!

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.