Poznaj 5 powodów, dla których warto ją odwiedzić

Gabriela Łaskowska 27 sierpnia 2018 13:31

Wakacje powoli się kończą. Jeśli jednak planujecie kolejne wyjazdy, żeby choć trochę przedłużyć wakacyjne szaleństwo i szukacie klimatycznego i ciekawego miejsca, mamy dla Was propozycję. 

Istria, to miejsce niezwykle urokliwe i różnorodne. Zachwycać się można jej krajobrazami, architekturą, a nawet… zapachami! Mówi się o niej, że „smakuje winem i truflami” i to szczególnie czyni z niej tak atrakcyjną krainą. W końcu, kto by nie chciał znaleźć się w miejscu, w którym na każdym kroku można skosztować tych pysznych przysmaków i popić ich doskonałym alkoholowym trunkiem?

Zajrzyj do naszej galerii, gdzie znajdziesz 5 powodów, dla których warto odwiedzić Istrię.  

1/5
istria
Copyright @STOCK ADOBE
1/5

Włoski klimat
Kolorowe kamienice, kawiarniane stoliki przy wąskich uliczkach i dużo słońca - wszystko to kojarzone jest z włoskim krajobrazem. Na prowincjach jest to nawet bardziej wyczuwalne, ponieważ są łudząco podobne do tych w Toskanii. Co więcej, w chorwackim miasteczku Pula, znajdziemy amfiteatr identyczny, jak ten we Włoszech!

2/5
istria
Copyright @STOCK ADOBE
2/5

Różnorodność linii brzegowej
Rabac jest bardzo popularnym chorwackim kurortem. I nic w tym dziwnego. Miasteczko położone jest przy zróżnicowanej linii brzegowej, dzięki czemu jadąc tam, będziemy mieli dostęp do różnorodnych plaż - kamienistych, żwirowych, ozdobionych skałami i roślinnością. Dla każdego coś dobrego!

3/5
istria
Copyright @STOCK ADOBE
3/5

Winiarnie
Północno-zachodnia część Istrii to bajeczne zielone pagórki, chowające winnice, idealnie wkomponowujące się w otoczenie. Oprócz zwiedzenia tych klimatycznych miejsc, można również skosztować pysznych win, które są w nich produkowane!

4/5
istria
Copyright @STOCK ADOBE
4/5

Trufle
To przysmak, z którego Istria słynie. A szczególnie okolice Motovun. W miasteczku dostaniemy przeróżne dania z truflami. Oczywiście do najtańszych one nie należą, jednak spożywanie tak wyjątkowego posiłku przy stoliku na miejskim placu, w otoczeniu kolorowych kamienic, warte jest każdej ceny.

5/5
istria
Copyright @STOCK ADOBE
5/5

Najmniejsze miasto świata
Oprócz pięknych widoków, Istria posiada również swoje małe tajemnice, o których mało osób wie. To tam znajduje się najmniejsze miasto świata! W Hum żyje zaledwie kilkanaście osób, więc jeśli nie lubisz tłumów, to będzie to idealne kierunek wakacyjny dla Ciebie!

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.