ksiezniczka-beatryce-maz-palac-8
Fot. Instagram
domy gwiazd

Królewskie życie: pałac męża księżniczki Beatrycze jest niewiarygodny!

Jak mieszka się w takich wnętrzach? Zaglądamy do środka!

Redakcja VIVA! 20 grudnia 2020 10:30
ksiezniczka-beatryce-maz-palac-8
Fot. Instagram

Mąż księżniczki Beatrycze Edoardo Mapelli Mozzi jest właścicielem niesamowitej willi Mapelli Mozzi w Ponte San Pietro, małym miasteczku oddalonym o godzinę jazdy od jeziora Como we Włoszech. Ta XVIII-wieczna posiadłość jest uważana za jedną z najwspanialszych we Włoszech! W willi znajduje się aż 13 sypialni i dwie biblioteki, a na zewnątrz domownicy mogą relaksować się przy basenie. Co ciekawe, Edoardo jest również właścicielem drugiej willi oddaloną o około 40 kilometrów w mieście Casatenovo, którą można wynająć na AirBnB! My postanowiliśmy zajrzeć do wnętrz willi Mapelli Mozzi - zobaczcie, jak wyglądają wnętrza!


Formalna jadalnia w pałacu męża księżniczki Beatrycze


Każdy pokój jest odzwierciedleniem bogatego dziedzictwa domu, ze wspaniałymi sztukateriami na suficie, które widać w jadalni. Wewnątrz znajdują się ręcznie malowane drzwi i piękne żyrandole, a także obszerny stół jadalny ze złoconymi metalowymi krzesłami.


Druga jadalnia w willi Mapelli Mozzi


Druga jadalnia ma podłogę z weneckiego marmuru, a w środku znajduje się mniejszy stół z krzesłami w oliwkowym kolorze. Pod dużym lustrem na jednym końcu pokoju znajduje się kominek, a obok szklana gablota z kolekcją szlachetnej porcelany.


Hall w willi Mapelli Mozzi


W korytarzu również królują posadzki z weneckiego marmuru.


Ogród w willi Mapelli Mozzi


Wysokie francuskie drzwi otwierają się na ogród. W nocy budynek oświetlają ciepłe żółte światła. Przy każdym przejściu w ogrodzie ustawiono lampiony.


Salon w willi Mapelli Mozzi

Podłogę w salonie zdobi drewniana podłoga w jodełkę oraz zestaw kolorowych mebli, w tym czerwony i zielony fotel oraz stolik ozdobiony kwiecistym obrusem. W salonie pięknie prezentują się okna, sięgające od podłogi do sufitu.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.