ksiezniczka-beatryce-maz-palac-8
Fot. Instagram
domy gwiazd

Wielka Brytania. Pałac męża księżniczki Beatrycze jest niewiarygodny!

Jak mieszka się w takich wnętrzach? Zaglądamy do środka!

Redakcja VIVA! 24 marca 2022 15:47
ksiezniczka-beatryce-maz-palac-8
Fot. Instagram

Edoardo Mapelli Mozzi, mąż księżniczki Beatrycze, jest właścicielem willi Mapelli Mozzi w Ponte San Pietro. To małe miasteczko oddalone jest godzinę jazdy od jeziora Como, a sama XVIII-wieczna posiadłość uważana jest za jedną z najwspanialszych we Włoszech. Posiada 13 sypialni, dwie biblioteki i basen. Edoardo jest także w posiadaniu innej willi, oddalonej o około 40 kilometrów. Tę rezydencję położoną w mieście Casatenovo można nawet wynająć na AirBnB! Jak wyglądają wnętrza willi Mapelli Mozzi? Sprawdzamy!

Formalna jadalnia w pałacu męża księżniczki Beatrycze


Każdy pokój jest odzwierciedleniem bogatego dziedzictwa domu, ze wspaniałymi sztukateriami na suficie, które widać w jadalni. Wewnątrz znajdują się ręcznie malowane drzwi i piękne żyrandole, a także obszerny stół jadalny ze złoconymi metalowymi krzesłami.

ZOBACZ TAKŻE: Księżniczka Beatrycze wzięła ślub! Pałac opublikował piękne zdjęcia z uroczystości


Druga jadalnia w willi Mapelli Mozzi


Druga jadalnia ma podłogę z weneckiego marmuru, a w środku znajduje się mniejszy stół z krzesłami w oliwkowym kolorze. Pod dużym lustrem na jednym końcu pokoju znajduje się kominek, a obok szklana gablota z kolekcją szlachetnej porcelany.

Czytaj też: Lily Collins, podobnie jak księżna Kate, stawia na mocne kolory


Hall w willi Mapelli Mozzi


W korytarzu również królują posadzki z weneckiego marmuru.


Ogród w willi Mapelli Mozzi


Wysokie francuskie drzwi otwierają się na ogród. W nocy budynek oświetlają ciepłe żółte światła. Przy każdym przejściu w ogrodzie ustawiono lampiony.


Salon w willi Mapelli Mozzi

Podłogę w salonie zdobi drewniana podłoga w jodełkę oraz zestaw kolorowych mebli, w tym czerwony i zielony fotel oraz stolik ozdobiony kwiecistym obrusem. W salonie pięknie prezentują się okna, sięgające od podłogi do sufitu.

Zobacz także: Księżna Kate zachwyciła na Jamajce w zielonej sukni. Jej kolor był symboliczny

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…