Księżniczka Beatrice, Edoardo Mapelli Mozzi
Fot. Instagram
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżniczka Beatrycze wzięła ślub! Pałac opublikował piękne zdjęcia z uroczystości

Na ceremonii nie mogło zabraknąć królowej Elżbiety II!

Konrad Szczęsny 19 lipca 2020 09:25
Księżniczka Beatrice, Edoardo Mapelli Mozzi
Fot. Instagram

Księżniczka Beatrice oraz jej narzeczony, Edoardo Mapelli Mozzi, powiedzieli sobie sakramentalne „tak” w tajemnicy. Pierwotnie uroczystość miała odbyć się w maju tego roku, jednak została przełożona z uwagi na pandemię koronawirusa. Jak wyglądała? Kto się na niej zjawił? Grono gości było zaskakująco wąskie...

Ślub księżniczki Beatrycze i Edoardo Mapelli Mozzi

Jak informował Daily Mail, ślub księżniczki Beatrice, córki księcia Yorku Andrzeja i jej ukochanego, brytyjskiego dewelopera, odbył się w pałacu w Windsorze i miał charakter prywatny. Zaproszeni na uroczystość zostali jedynie najbliżsi pary. Teraz pojawiły się pierwsze zdjęcia, upamiętniające tak ważną chwilę dla fanów rodziny królewskiej. Na przepięknych fotografiach zakochani pozują z dziadkami panny młodej, czyli królową Elżbietą II i księciem Filipem, których nie mogło zabraknąć na uroczystości.

Księżniczka Beatrice wzięła ślub w wyjątkowej kreacji – suknia vintage Normana Hartnella należy do Elżbiety II. Panna młoda „pożyczyła” również od babci tiarę Queen Mary, którą królowa miała na sobie w dniu własnego ślubu w 1947 roku.

Wiadomo, że w prywatnej ceremonii wzięło udział około 15 rodzin i przyjaciół, w tym dziadkowie panny młodej, jej rodzice – książę Andrzej i księżna Yorku Sarah, młodsza siostra, księżniczka Eugenie, wraz z mężem. Strona Edoardo obejmowała jego matkę i ojczyma, a także jego brata. Czteroletni syn pana młodego, Wolfe, był jego drużbą, matka chłopca i była kochanka Mapelli Mozzi, Dara Juan, nie była obecna na ceremonii, ale została zauważona przez paparazzi w Londynie.

Pierwotnie ślub księżniczki Beatrycze i Edoardo Mapelli Mozziego miał odbyć się pod koniec maja tego roku w królewskiej kaplicy w Pałacu św. Jakuba w Londynie. Z uwagi jednak na pandemię koronawirusa, która od marca paraliżuje życie mieszkańców wszystkich krajów na świecie, został przesunięty. Nie ujawniono jednak nowego terminu. Spekulowano za to, że z uwagi na duże zagrożenie zakażeniem, może nie pojawić się na nim królowa Elżbieta II. 

Kim jest księżniczka Beatrycze?

To córka księcia Andrzeja, syna Elżbiety II, który w ostatnim czasie znalazł się w centrum skandalu. Został bowiem oskarżony o molestowanie seksualne i czyny pedofilskie. Miał mieć bliskie kontakty z nieżyjącym już Jeffreyem Epsteinem, amerykańskim finansistą i multimilionerem i brać udział w organizowanych przez niego orgiach.

Informacje o tym, że księżniczka Beatrycze spotyka się z deweloperem włoskiego pochodzenia, Edoardo Mapelli Mozzim, wyszły na jaw w listopadzie 2018 roku. W marcu 2019 roku para pokazała się po raz pierwszy publicznie, zaś 26 września zeszłego roku Pałac Buckingham ogłosił oficjalnie ich zaręczyny.  

Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi są już po ślubie:

Księżniczka Beatrice, Edoardo Mapelli Mozzi
Fot. Instagram

Ślub odbył się na zamku w Windsorze i miał charakter prywatny:

Zaręczyny księżniczki Beatrice oficjalne zdjęcia
Fot. Instagram

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.