impreza masowa 2020
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi

Imprezy masowe na nowych warunkach. Ile osób będzie mogło brać w nich udział?

Czy to nie przesada?

Redakcja VIVA! 2 lipca 2020 16:31
impreza masowa 2020
Fot. Adobe Stock

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało, że od 17 lipca zmieniają się zasady organizacji wydarzeń artystycznych i rozrywkowych na wolnej przestrzeni. Już niedługo będzie mogło w nich uczestniczyć więcej niż 150 osób. Warunkiem jest zachowanie ścisłego reżimu sanitarnego. Pamiętajmy, że od 20 czerwca wydarzenia kulturalne mogą odbywać się w obiektach na otwartej przestrzeni oraz w zamkniętych pomieszczeniach takich jak sale koncertowe, kluby muzyczne, hale widowiskowe - może brać w nich udział maksymalnie 150 osób. Zmiany spowodują, że w imprezach masowych będzie mogło brać udział więcej ludzi niż dotychczas. Warunkiem jest zachowanie dystansu społecznego. 

Ile osób będzie mogło brać udział w imprezach masowych latem 2020?

Wraz z nastaniem 17 lipca kina, teatry, amfiteatry, sale koncertowe, hale widowiskowo-sportowe oraz muszle koncertowe będą mogły organizować wydarzenia w nowym reżimie sanitarnym. Na obiektach sportowych na wolnym powietrzu (stadiony otwarte i półotwarte) udostępnionych zostanie 25 proc. miejsc. Uczestnicy wydarzenia zajmą co czwarte miejsce w rzędach naprzemiennie. Jeśli nie będzie wyznaczonych miejsc na widowni, to obowiązkowe będzie zachowanie dystansu dwóch metrów. Tym samym Na PGE Narodowym w Warszawie może pojawić się nawet 14500 osób, a w Ergo Arenie i Atlas Arenie około 5000 osób. MKiDN informuje również, że zachowanie dystansu społecznego nie dotyczy osób, które przyszły z dzieckiem poniżej 13. roku życia lub z osobą, z którą mieszkają. Co o tym myślicie? 

Opole, Amfiteatr w Opolu, festiwal w Opolu, Opole odwołane
Fot. East News

TAGI #impreza

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.