horoskop runiczny
Fot. Adobe Stock
HOROSKOP VIVY!

Sprawdź horoskop runiczny i dowiedz się, co Cię czeka w roku 2019!

Runy, to jedne z najstarszych magicznych symboli…

Gabriela Łaskowska 31 grudnia 2018 17:02
horoskop runiczny
Fot. Adobe Stock

Jesteś ciekawy co Cię czeka w roku 2019? Czy będziesz mieć szczęście w miłości? A może powinieneś spodziewać się awansu w pracy? Sprawdź horoskop runiczny na rok 2019!

Czym są runy?

Runy, to tajemniczy litery, które od zawsze kojarzą się z magią. Nazwa pochodzi od wyrazu "run", który oznacza tajemnicę. Niektórzy twierdzą, że to jedno z najstarszych rodzajów pisma europejskiego. Kiedyś były stosowane jako normalny alfabet. Napisy z tymi literami pojawiały się m.in. na mieczach. Po jakimś czasie jednak popularniejszy stał się alfabet łaciński, a runy zaczęto wykorzystywać wyłącznie do wróżenia.

Znaczenie poszczególnych run

 • Fehu – trzoda, bogactwo, ogień, domowe ognisko 
 • Uruz – tur, energia ziemi, zdrowie, pierwotna siła 
 • Durisaz – olbrzym, zawierucha, niszczycielska siła, dar wieszczenia
 • Iwaz – cis, brama do zaświatów, duchowość, równowaga emocji
 • Perdo – zagroda, źródło inspiracji, narodziny
 • Algiz – łoś, opieka, chwila, życie, zmartwychwstanie, przebudzenie
 • Ansuz – wiatr, bogowie powietrza, inspiracja, duch, intuicja, natchnienie
 • Raido – ruch, taniec, zmiana, podróż, rytm
 • Kaunan – lustro, spojrzenie w głąb siebie i innych, poznanie
 • Gebo – dar, wymiana, równowaga w dawaniu i braniu
 • Wunjo – rozkosz, szczęście, przyjaźń, radość
 • Hagal – grad, niszczenie i tworzenie, kryzys i odradzanie
 • Naudiz – bieda, przymus, los, konieczność, rozterka
 • Eisaz – lód, ja, ostrożność, skostnienie, zatrzymanie
 • Jeran – cykl życiowy, jego zamknięcie, czas zbiorów, koniec i początek
 • Sowelo – słońce, energia życia, rozwój, zwycięstwo 
 • Teiwaz – oszczep, strzała, godność, dążenie do celu
 • Berkanan – brzoza, bogini, kobiecość, ochrona
 • Ehwaz – koń, siła, prędkość, współpraca, małżeństwo
 • Mannaz – człowiek, zmiana, człowieczeństwo, wspólnota
 • Laukaz – rzeka, woda, zmiany, uwalnianie, uzdrowienie, uczucia
 • Ingwaz – pokój, płodność, dojrzałość, cisza, koncentracja
 • Dagaz – jutrzenka, świt, przełom nocy i dnia, światło, ochrona
 • Odala – ojczyzna, przodkowie, rodzina, dom

Baran

Runa: Teiwaz

W tym roku dostaniesz wiele nowych szans na tle zawodowym i miłosnym. Pamiętaj tylko o tym, aby nie podejmować decyzji zbyt pochopnie. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji przemyśl wszystko dokładnie. Tyczy się to również wchodzenie w nowe związki.

Byk

Runa: Sowelo

W tym roku Twoje życie będzie jedną wielką przygodą. Nie przejmuj się niepowodzeniami. Każda droga posiada doły, w które można wpaść. Czeka Cię wiele pozytywnych zmian. Zbliżysz się mocno do jednej wyjątkowej osoby, z którą połączy Cię coś niesamowitego.

Bliźnięta

Runa: Kaunan

Musisz pamiętać, że życie jest jedno. Nie bój się podejmować odważnych decyzji. Nawet jeśli nie do końca będą trafione, wyciągniesz z nich jakąś naukę. Powinieneś w tym roku więcej czasu poświęcić sobie. 

Rak

Runa: Raido

Wszystko wreszcie zacznie się układać. Zrozumiesz, że potyczki i niepowodzenia z przeszłości miały jakiś sens. To będzie czas wielu pozytywnych zmian i rozwoju. Bądź cierpliwy, a odniesiesz niesamowity sukces. Nie bój się podejmowania ważnych decyzji życiowych. Jeśli jesteś w długim związku, może będzie to dobry moment na większy krok naprzód? Wspólne mieszkanie? A może ślub? 

Lew

Runa: Algiz

Nieważne czy jesteś singlem czy masz już swoją ukochaną połówkę. Czeka Cię bardzo namiętny czas, jeśli chodzi o miłość. Jeśli jesteś w związku, w końcu zdecydujesz się na odważniejszy krok. Nie przepracowuj się. Skup się na zdrowiu i nie zapominaj o relaksie.

Panna

Runa: Iwaz

Na swojej drodze spotkasz wielu wartościowych ludzi. Nie liczna razie na poważniejsze związki. Bądź cierpliwy, a odnajdziesz w końcu swoją drugą połówkę. W pracy czeka Cię trudniejszy czas. Wykażesz się jednak determinacją i dobrą organizacją, dzięki czemu wszystko zakończy się dobrze.

Waga

Runa: Sowelo

To będzie dla Ciebie wspaniały czas. Rok 2019 przyniesie Ci wiele chwil radości. Zobaczysz, że życie potrafi być naprawdę piękne i pełne nadziei. Zaufaj swojej intuicji. Pozwoli Ci ona podjąć odpowiednie decyzje. Twój szef to zauważy i powierzy Ci ważny projekt.

Skorpion

Runa: Laukaz

W tym roku będziesz musiał napracować się, żeby osiągnąć zamierzone cele. Pod koniec roku szczęście się do Ciebie uśmiechnie. Spotkasz wyjątkową osobę, dzięki której Twoje serce zabije szybciej. W pracy, dzięki swojej wytrwałości, zaimponujesz szefowi.

Strzelec

Runa: Dagaz

W najbliższym czasie zobaczysz co to znaczy miłość pełna pasji i namiętności. Pamiętaj tylko, że nad związkiem trzeba stale pracować. Czeka Cię kilka trudnych decyzji, jednak wszystko zakończy się pozytywnie. W pracy będzie wyjątkowo dobrze! Wszystko ułoży się po Twojej myśli, a Twoje starania zostaną wreszcie docenione.

Koziorożec

Runa: Gebo

Będziesz mieć ogromne szczęście w miłości. Wreszcie uda Ci się zdobyć serce osoby, w której od dawna się podkochiwałeś. Nie zapominaj o starych przyjaźniach. To na ich pomoc będziesz mógł liczyć w trudniejszych momentach. W pracy czekają Cię gorsze chwile, które na moment pogorszą Twoją relację z innymi pracownikami. To będzie jednak chwilowe.

Wodnik

Runa: Raido

Może to być nieco trudniejszy czas dla Ciebie. Stracisz kontakt z bliską Ci osobą, która dawała Ci dużo szczęścia. Jednak nie załamuj się. Po chwilach trudności nabierzesz odwagi i otworzysz się na nowe znajomości. Czeka Cię wiele przygód. Nie bój się podejmowania trudnych decyzji. Może to dobry czas na zmianę mieszkania albo rzucenie pracy?

Ryby

Runa: Inguz

Spodziewaj się kilku namiętnych romansów. Nie oczekuj jednak, że któryś z nich zakończy się związkiem. Osoby, posiadające swoją drugą połówkę, mogą czekać trudniejsze chwile. Pamiętaj jednak, że nawet w najlepszym związku kłótnie są nieuniknione. W pracy czeka Cię wiele sukcesów. Nie bierz na siebie zbyt wielu obowiązków. Znajdź czas dla siebie.  

TAGI #horoskop

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.