Restauracje europejskie 2019
Fot. Adobe Stock
KUCHNIA 2021

Idealne restauracje na wieczór we dwoje na nadchodzącą jesień 2021!

Gdzie znaleźć smak europejskich wakacji?

Marta Baran 20 sierpnia 2021 17:30
Restauracje europejskie 2019
Fot. Adobe Stock

Restauracje i bary, aby uszczęśliwić wszystkich smakoszy, oferują coraz ciekawsze dania. Jednak nie zawsze nowy smak cieszy nas tak samo, jak wspomnienie minionego lata. Z chęcią zaspokojenia wakacyjnego apetytu odwiedzamy wiele nowych adresów. Budzi się nadzieja na powrót do Włoch, czy do ogródka babci 20 lat temu. Jednak twoja wycieczka nie wymaga tygodniowego urlopu, ani wehikułu czasu, ponieważ odnaleźliśmy kilka smaków wakacji 2021 w Polsce.

Siesta Trattoria we Wrocławiu najlepszą włoską restauracją

Prawdziwie włoski smak bazylii na cienkim jak papier cieście pizzy i proste makarony ze świeżymi pomidorami to coś, co poprawnie przyrządzi tylko rodowity Włoch. Nieznane są największe tajemnice ich bezbłędnego gotowania, jednak jeśli lubujesz się w kuchni włoskiej, za następny kierunek podróży obierz Wrocław. Siesta Trattoria, której właścicielką jest córka Włocha zachwyci cię nie tylko pizzą, ale także owocami morza w białym winie i spaghetti z ośmiornicą. Podczas deseru twoje podniebienie zaspokoi tiramisu z drobną filiżanką espresso. Buon appetito!

Jedzenie
Fot. ADOBE STOCK

Pierwsza kuchnia gruzińska w Sopocie, Ocneba

Każdy, kto kiedykolwiek zjadł chaczapuri z lekko ściętym jajkiem i posmakował rosołu wypływającego z mięsnych pierogów chinkali, zamarzy o podróży przez Kaukaz i wybrzeże Morza Czarnego. Wycieczka nie musi być długa, ponieważ właścicielem restauracji w Sopocie jest Gruzin stojący na straży tradycyjnego smaku. Poza doskonałym plackiem z gruzińskim serem i jajkiem oraz pierożkami chinkali, zaspokoi cię także charczo merguli, czyli gulasz wołowy w sosie orzechowym, soczyste mięsa, a specjalnie dla rządnych przygód- smażone podroby z cebulką. 

Kuchnia hiszpańska w TAPAS gastrobarze w Warszawie

Prawdziwa mięsna uczta i nie tylko przekąski. Znajdziesz tutaj ciepłe smaki Hiszpanii w bogatej odsłonie i przypomnisz sobie zapach wakacji w Katalonii. Na stołach lokalu królują chorizo duszone w białym winie, coca z szynką dojrzewającą i paella z owocami morza, wobec których nikt nie przejdzie obojętnie. TAPAS zaoferuje także coś dla wegetarian, ponieważ coca ma swoją aromatyczną, warzywną wersję. Wybierz się tam z przyjaciółmi i spędźcie prawdziwie hiszpański wieczór z tequilą.

Jedzenie
Fot. ADOBE STOCK

Drinki
Fot. ADOBE STOCK

W Krakowie odnajdziesz najlepszą polską kuchnię Nakryto

Specjalnie dla wspomnienia smaku wakacji u babci odnaleźliśmy Krakowską restaurację. W Nakryto cofniesz się do czasów, kiedy wakacje u babci były najsmacznijeszym wypoczynkiem. Spróbujesz tutaj wyrafiowanych wersji prostych dań, jak udka z kaczki na puree gruszkowo-jabłkowym, kotleta schabowego z kością smażonego na smalcu, czy pstrąga w ziołowej panierce z blanszowanymi warzywami. Zabierz rodzinę na kolację do Krakowa w ostatnie dni wakacji i celebruj wspólnie spędzony czas przy domowych winach i nalewkach, czy babcinym kompocie na bazie wiśniówki. Smacznego! 

Jedzenie
Fot. ADOBE STOCK

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.