Poznajcie całą prawdę!

Marta Roszewska 5 czerwca 2018 15:30

Nikomu nie umknęła szokująca wiadomość o martwych fokach wyrzuconych na brzeg Bałtyku. Co najbardziej wzbudziło kontrowersje, to fakt, że foki te miały przywiązane cegły do ogonów. Wiele tropów wskazuje na to, że za śmiercią zwierząt stoi człowiek. Rybacy śmiało zabierają głos w tej sprawie twierdząc, że foki są szkodnikami, które żywią się cennymi dla poławiaczy łososiami, a w ostatnich latach nauczyły się wyjadać ryby prosto z rybackich sieci. I choć w Polsce są pod ochroną, nieugięci rybacy zapowiadają, że martwych fok będzie więcej. Czy rzeczywiście szkodzą interesom polskiego rybołówstwa? 

1/5
Foki
Copyright @stock.adobe.com
1/5

Wbrew temu, co twierdzi posłanka PiS Mielewczyk, Bałtyk jest naturalnym środowiskiem fok, a ryby to ich naturalne pożywienie.

2/5
Foki
Copyright @stock.adobe.com
2/5

Obrońcy praw zwierząt uważają, że nawet jeśli foki generują straty dla rybaków, ich zabijanie nie jest rozwiązaniem.

3/5
Foki
Copyright @stock.adobe.com
3/5

Rekompensaty z tytułu start powodowanych przez foki finansowane są w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”, ze środków unijnych pochodzących z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

4/5
Foki
Copyright @stock.adobe.com
4/5

Mamy nadzieje, że rekompensaty ostudzą nerwy rybaków, dzięki czemu foki będą bezpieczne!

5/5
Foki
Copyright @stock.adobe.com
5/5

Foki szare są atrakcją dla odwiedzających fokarium.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.