Poznajcie całą prawdę!

Marta Roszewska 5 czerwca 2018 15:30

Nikomu nie umknęła szokująca wiadomość o martwych fokach wyrzuconych na brzeg Bałtyku. Co najbardziej wzbudziło kontrowersje, to fakt, że foki te miały przywiązane cegły do ogonów. Wiele tropów wskazuje na to, że za śmiercią zwierząt stoi człowiek. Rybacy śmiało zabierają głos w tej sprawie twierdząc, że foki są szkodnikami, które żywią się cennymi dla poławiaczy łososiami, a w ostatnich latach nauczyły się wyjadać ryby prosto z rybackich sieci. I choć w Polsce są pod ochroną, nieugięci rybacy zapowiadają, że martwych fok będzie więcej. Czy rzeczywiście szkodzą interesom polskiego rybołówstwa? 

1/5
Foki
Copyright @stock.adobe.com
1/5

Wbrew temu, co twierdzi posłanka PiS Mielewczyk, Bałtyk jest naturalnym środowiskiem fok, a ryby to ich naturalne pożywienie.

2/5
Foki
Copyright @stock.adobe.com
2/5

Obrońcy praw zwierząt uważają, że nawet jeśli foki generują straty dla rybaków, ich zabijanie nie jest rozwiązaniem.

3/5
Foki
Copyright @stock.adobe.com
3/5

Rekompensaty z tytułu start powodowanych przez foki finansowane są w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”, ze środków unijnych pochodzących z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

4/5
Foki
Copyright @stock.adobe.com
4/5

Mamy nadzieje, że rekompensaty ostudzą nerwy rybaków, dzięki czemu foki będą bezpieczne!

5/5
Foki
Copyright @stock.adobe.com
5/5

Foki szare są atrakcją dla odwiedzających fokarium.

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.