Michael Jackson, Dom
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Legendarna posiadłość Michaela Jacksona została wystawiona na sprzedaż. Ta kwota zwali was z nóg!

Olga Figaszewska 12 marca 2017 15:45
Michael Jackson, Dom
Fot. Getty Images

Dla fanów Króla Popu to nie lada gratka. Neverland, słynna posiadłość Michaela Jacksona ponownie została wystawiona na sprzedaż. Ta cena na pewno was zaskoczy!

 

Zobacz też: Michael Jackson został zamordowany? Nowa teoria w sprawie śmierci piosenkarza może doprowadzić do czwartej ekshumacji

 

Neverland na sprzedaż

„Neverland Valley Ranch” znajduje się niedaleko Santa Barbara w Kalifornii. Król popu kupił posiadłość w 1987 roku za 19,5 mln dolarów. To tutaj miał uciekać przed rzeczywistością, znaleźć upragniony azyl. Michael Jackson wyprowadził się z niej w 2008 roku po powracających oskarżeniach, jakoby na terenie rancza gwiazdor miał molestować dzieci. Park rozrywki pozostawił w zastaw pod pożyczkę opiewającą na kwotę 25 mln dolarów. 

 

Zadłużą posiadłość zakupiła firma Colony Capital, której właścicielem jest Tom Barrack, bliski przyjaciel Donalda Trumpa. Inwestor zamierzał sprzedać ranczo w ciągu dwóch lat. Neverland w 2015 roku wyceniono na 100 mln, lecz pomimo wysiłku inwestorów na całym świecie, nie udało się znaleźć kupca. Obecny pośrednik właśnie oszacował wartość domu na 67 milionów dolarów. Plotki głoszą, że drastyczny spadek ceny ma związek z mroczną przeszłością posiadłości.

 

 

Zobacz też: Jackson, Prince, Monroe, Presley. Dramatyczne śmierci i oszałamiające kariery. Jak zostać legendą?

 

Neveland po zmianach

 

Michael Jackson wybudował na 3 akrach ziemi m.in.: zoo, wesołe miasteczko, salę kinową i komputerową czy wioskę indiańską. Stworzył miejsce przyjazne dzieciom, zwłaszcza tym najbardziej pokrzywdzonym przez los i dotniętych chorobą. Obecnie Nibylandia zmieniła nazwę na  początkową „Sycamore Valley Ranch”, która obowiązywała jeszcze w latach 80'. Według Forbesa, firma wydała nawet 50 milionów dolarów, by doprowadzić ranczo do stanu mieszkalnego. Co się zmieniło?

 

Neverland, Domy gwiazd, Michael Jackson
Fot. Getty Images

Posiadłość Michaela Jacksona wystawiona na sprzedaż

 

Dla potencjalnego kupca i fana Michaela Jacksona, to nie lada gratka. Chociaż większość charakterystycznych cech, rzeczy osobistych byłego właściciela została usunięta, to wciąż pozostały w niej elementy upamiętniające Króla Popu (zachowane i odnowione kolejki, zegar z kwiatów z napisem „Neverlnad”). Nibylandia zajmuje 11 kilometrów kwadratowych. Na jej terenie znajdują się 22 budynki, a także olbrzymi dom w stylu normandzkim, usytuowany pomiędzy dwoma jeziorami. Zajmuje on powierzchnię 1114 metrów z sześcioma sypialniami i dołączonymi kwaterami dla obsługi. Na terenie znajdują się także domki gościnne, basen, boisko do gry w koszykówkę, kort tenisowy, a także sala kinowa z 50 miejscami, z prywatnym balkonem oraz sceną, która posiada właz do wykonywania magicznych sztuczek.

 

Polecamy też: O gwałcie, molestowaniu i o tym, że ktoś zabił jej ojca. Poruszający wywiad córki Michaela Jacksona

Redakcja poleca

REKLAMA

sss

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.