Czy dzieci wrócą do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym? Stanowisko Rządu
Fot. AdobeStock
O TYM SIĘ MÓWI

Czy wszyscy uczniowie wrócą do szkoły jeszcze w maju?

Znamy najnowsze stanowisko MEN!

Redakcja VIVA! 7 maja 2020 09:01
Czy dzieci wrócą do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym? Stanowisko Rządu
Fot. AdobeStock

Czy wszyscy uczniowie wrócą do szkoły jeszcze w maju? 6 maja otwarte zostały żłobki i przedszkola, jednak ostateczna decyzja o ich uruchomieniu konkretnych placówek leży w gestii samorządów. Według ostatnich ustaleń 24 maja do szkół mają wrócić dzieci szkolne. Dotąd nie wiadomo jednak, czy termin zostanie utrzymany. Być może więc zakończą rok na nauce zdalnej. Szef Ministerstwa Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podkreśla, że ostatecznie o zmianach w funkcjonowaniu szkół dowiemy się za dwa tygodnie, czyli w drugiej połowie maja.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski o powrocie dzieci do szkoły

Wygląda więc na to, że wciąż nie wiemy nic konkretnego. W rozmowie z portalem Dziennik.pl, minister edukacji Dariusz Piontkowski tak przedstawił czekającą dzieci i rodziców perspektywę a właściwie perspektywy: „Może być powrót do szkół w ograniczonej formie dzieci z klas 1‒3. Potem powrót starszych dzieci. Być może nastąpi do jednocześnie. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej. Dziś opieramy się na danych historycznych oraz prognozach. Za dwa‒trzy tygodnie, kiedy będzie się kończył okres zamknięcia zajęć stacjonarnych w szkołach, będziemy mieli już więcej danych. Wówczas decyzja zostanie podjęta na podstawie większej liczby aktualnych danych”. Nie pozostaje nam zatem nic innego jak uzbroić się w cierpliwość. Powoli zaczynamy mieć w tym wszyscy dużą wprawę…

Czy dzieci wrócą do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym? Stanowisko Rządu
Fot. AdobeStock

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.