Home Office - praca zdalna w dobie koronawirusa
Fot. Adobe.Stock.com
o tym się mówi!

Czas na home office? Praca zdalna bez tajemnic!

Jak efektywnie pracować z domu? Co zrobić, żeby mieć energię i być kreatywnym?

Redakcja VIVA! 13 marca 2020 19:30
Home Office - praca zdalna w dobie koronawirusa
Fot. Adobe.Stock.com

Zagrożenie koronawirusem zmienia nasze życie! Więcej czasu spędzamy w domu, nie uczestniczymy w dużych imprezach, nie chodzimy do teatru i kina. Wiele firm przechodzi na pracę zdalną. Wcale nie masz na to ochoty? Praca zdalna kojarzy Ci się z siedzeniem nieumytym w piżamie przed komputerem, brakiem kontaktu z ludźmi, samotnością i marazmem? Do tego dochodzą problemy techniczne z komputerem, a przede wszystkim brak efektywności - tysiąc razy szybciej udaje Ci się załatwić służbowe sprawy w bezpośrednim kontakcie ze współpracownikami? Spokojnie, nie panikuj! Praca zdalna może nie tylko być bardzo efektywna, ale również sprawiać wiele satysfakcji. Potrzebujesz tylko odrobiny dobrej woli i samodyscypliny!

Oto kilka praktycznych sposobów na to, żeby dzień pracy zdalnej był jeszcze przyjemniejszy niż praca w biurze!

Nie tracisz czasu na dojazd do pracy - zrób szybki trening

Zamiast nieprzytomnym przetoczyć się z łóżka przed komputer, poświęć czas, który normalnie spędziłbyś na dojeździe do pracy, ćwicząc. Szybki trening na macie w salonie doda Ci mnóstwo energii.

Weź prysznic i ubierz się ładnie

Gwarantujemy, że poczujesz się lepiej, jeśli zadbasz o siebie. Weź prysznic, z szafy wybierz wygodne, ale ładne rzeczy, których nie powstydziłabyś się założyć na biznesowe spotkanie.

Walcz z ciszą - posłuchaj podcastów

W pracy masz chwile na kawę z kolegami, cały czas z kimś rozmawiasz. W domu panuje wszechogarniająca cisza. Słuchaj więc muzyki, a w przerwach przekonaj się do podcastów. Zobaczysz, ich gospodarze będą dla Ciebie jak koledzy z biura ;-)

Miej kontakt ze znajomymi na Messengerze

W grupie raźniej! Nie jesteś jedyną osobą, która pracuje zdalnie - pogadajcie, ponarzekajcie razem, a szybko zrobi Wam się lepiej!

Narzuć sobie harmonogram pracy

Naczynia można włożyć do zmywarki, na dywanie widzisz paprochy do odkurzenia, brudne ubrania należałoby wrzucić już do pralki? Stop. Czy będąc w biurze zajmujesz się sprzątaniem domu? Oczywiście, że nie. Teraz też nie powinno Cię to rozpraszać. Zajmij się pracą, a potem „wróć do domu” i ogarnij mieszkanie. Nasza rada? Najlepiej zająć się rzeczami, które mogę Cię rozpraszać w dzień poprzedniego wieczoru. W ten sposób rozpoczniesz pracę w uporządkowanym mieszkaniu.

Zrób przerwę na pyszny lunch!

Czas, który poświęciłbyś na pójście do restauracji lub stołówki pracowniczej na (powiedzmy to sobie szczerze) niezbyt smaczny lunch, wykorzystaj na przygotowanie pysznego i zdrowego posiłku!

Home Office - praca zdalna w dobie koronawirusa
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.