google arts and culture
Fot. VANGOGHMUSEUM.NL
DESIGN

Znajdź swoją malarską podobiznę dzięki aplikacji Google Arts&Culture!

Funkcja Art Selfie dostępna jest wreszcie w Polsce

Gabriela Łaskowska 17 września 2018 13:02
google arts and culture
Fot. VANGOGHMUSEUM.NL

Aplikacja Google Arts&Culture pojawiło się w Polsce! O aplikacji mówi się już od kilku miesięcy. Jednak dopiero teraz doczekaliśmy się jej premiery w naszym kraju!

To wirtualne muzeum, które można zwiedzać za pomocą telefonu. Aplikacja w swojej bazie posiada 1200 muzea i galerie z 70 krajów na całym świecie. Polskie instytuty również wspomogły aplikację, udostępniając ponad 11 tysięcy swoich zbiorów! Każde dzieło zdigitalizowano i wrzucono do aplikacji.

Art Selfie, czyli nasze malarskie podobizny!

Aplikacja rozszerzona jest o funkcję Art Selfie, która analizując nasze selfie, wyszukuje w zbiorach muzealnych podobnego portretu. Aplikacja początkowo pojawiła się w Stanach Zjednoczonych, gdzie od razu zdobyła rzesze fanów. Wszystkie media społecznościowe zostały zasypane screenami z aplikacji, przedstawiające selfie zestawione z dziełem malarskim. W Internecie znajdziemy nawet takie porównania z udziałem celebrytów! Google podaje, że od początku roku algorytm znalazł prawie 80 milionów dopasowań!

Co oferuje nam aplikacja?

Podane dopasowania często zależą od miny, którą zrobimy lub perspektywa zdjęcia. Nie zawsze uderzająco podobne, choć czasem wyniki szokują! Świetną opcją jest podawanie użytkownikowi nie jednego, a kilka malarskich podobizn z różnych obszarów sztuki. W bazie znajdziemy nie tylko dzieła malarskie (choć te są popularne  aplikacji), ale także szkice czy prace akrylowe.

Jesteście ciekawi, którą słynną postać na obrazie przypominacie?  

google arts and culture
Fot. INSTAGRAM.COM/katehudson

google arts and culture
Fot. TECHEBLOG.COM

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.