Louvre, wystawy online
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi!

Dziś Dzień Sztuki! Oto niesamowite światowe wystawy, które można zobaczyć online!

Wybierz się w artystyczną podróż!

Aleksandra Frankowska 15 kwietnia 2021 13:27
Louvre, wystawy online
Fot. Adobe Stock

Pandemia koronawirusa skutecznie odcięła nas nie tylko od restauracji i centrów handlowych. Zamknięte pozostają również galerie, muzea i wystawy, a także wszelkie instytucje kultury. Na szczęście istnieje inny sposób, aby nacieszyć zmysły estetyczno-artystyczne. Są to wystawy online, oferowane przez światowej sławy muzea. Z okazji Dnia Sztuki, przygotowaliśmy dla Was listę takich miejsc.

Zobacz też: Jak spędzać czas w domu podczas kwarantanny, aby się nie nudzić?

Muzeum Luwr w Paryżu

Louvre, Mona Lisa
Fot. Adobe Stock

Jednym z miejsc, które absolutnie trzeba zobaczyć podczas wizyty w Paryżu jest Luwr. I chociaż długich kolejek teraz tam nie zastaniecie, możecie skorzystać z wirtualnego spaceru po 60 tysiącach m2 tego niezwykłego miejsca. Za pomocą jednego kliknięcia myszką, zobaczycie słynną Mona Lisę Leonarda Da Vinci, Nike z Samotraki oraz Wenus z Milo.

Wirtualny spacer: https://www.louvre.fr/en/online-tours 

Musee d’Orsay w Paryżu

Musee d'Orsay
Fot. Adobe Stock

To drugi, artystyczny powód do wyjazdu do Paryża, jednak i to miejsce można zobaczyć przez ekran komputera. Dzieła największych impresjonistów, zaczynając od Moneta, na Van Goghu kończąc. To zbiór niesamowitych dzieł z dziedziny fotografii, sztuki i architektury.

Wirtualny spacer: https://artsandculture.google.com/partner/musee-dorsay-paris?hl=en%C2%BB

Muzeum Van Gogha w Amsterdamie

Muzeum Van Gogha
Fot. Adobe Stock

Tej postaci nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Największą kolekcję dzieł artysty znaleźć można w Muzeum Van Gogha w Amsterdamie, które również umożliwiło zainteresowanym zwiedzanie online. Ponad 200 obrazów i 500 rysunków, a także 750 osobistych listów malarza, który pisał je do przyjaciół i brata. Niezwykła podróż jest teraz możliwa online.

Wirtualny spacer: https://artsandculture.google.com/partner/van-gogh-museum?hl=en%C2%BB

British Muzeum w Londynie

British Museum
Fot. Adobe Stock

To miejsce, jakich mało, zbiór kolekcji z całego świata – Egiptu, starożytnej Grecji, Rzymu. Znajduje się tutaj także słynny Kamień z Rosetty oraz prawie 8 milionów innych zbiorów. Zainteresowani nie muszą udawać się do Londynu, aby obejrzeć to, co muzeum ma do zaoferowania. Cyfrowe zbiory dostępne są w formie online i ogląda je ogromna część wielbicieli sztuki.

Wirtualny spacer: https://britishmuseum.withgoogle.com/

Galeria Uffizi we Florencji

Florencja
Fot. Adobe Stock

To miejsce jest marzeniem prawdziwych miłośników sztuki. Na szczęście wirtualny spacer pozwala zobaczyć takie eksponaty, jak Narodziny Wenus Botticellego, Wenus z Urbino” Tycjana czy Bachusa Caravaggia. To wyjątkowe ułatwienie, ponieważ dostać się tam osobiście, nawet przed pandemią było niezwykle trudno. Bilety trzeba było rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Wirtualny spacer: https://artsandculture.google.com/partner/uffizi-gallery?hl=en%C2%BB

Muzeum Muncha w Oslo

Muzeum Muncha Oslo
Fot. Adobe Stock

To niesamowite, jaką wyobraźnię mają artyści. Słynny Edward Munch po śmierci wszystkie swoje dzieła zapisał w spadku miastu Oslo. Obecnie, jego muzeum jest najsłynniejszym w stolicy Norwegii i znajduje się tam ponad 28 tysięcy dzieł, w tym również słynny obraz Krzyk. Wiele tych prac można obejrzeć bez wychodzenia z domu.

Wirtualny spacer: https://artsandculture.google.com/partner/the-munch-museum-oslo?hl=en%C2%BB 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.