Muzea jesień 2023
Fot. Canva
O tym się mówi!

Najciekawsze wystawy na jesień 2023

Sprawdź, gdzie warto wybrać się podczas nadchodzącej pory roku!

Aleksandra Frankowska 29 sierpnia 2023 13:27
Muzea jesień 2023
Fot. Canva

Kiedy lato jest już niemal za pasem, czas przygotować się na przepiękną, złotą jesień. Doskonałym antidotum na jesienną melancholię jest sztuka, która zawsze oferuje powiew świeżości i nowej energii. Te wystawy z pewnością pozwolą Wam poczuć magiczną aurę jesieni.

ZOBACZ TEŻ: Ich związek wywoływał skrajne emocje. Historia romansu Ingrid Bergman i Roberto Rosselliniego 

Gianni Versace Retrospective

Termin: 1/09/2023-31.01.2024 Miejsce: Galeria na Dziedzińcu, stary Browar, Poznań

Poznański Stary Browar już wielokrotnie zachwycał niezwykłymi wystawami, od Bjork po samego Davida La Chapelle'a. Tym razem do stolicy Wielkopolski przyjedzie nie zwykła wystawa "Gianni Versace Retrospective", a jej wernisaż będzie miał miejsce 1.09. "Oryginalne kreacje, ubrania i akcesoria z najsłynniejszych kolekcji Gianniego Versace będzie można zobaczyć na retrospektywnej wystawie w Starym Browarze w Poznaniu od 1 września 2023 r. Ten prestiżowy projekt jest częścią programu na 20. urodziny poznańskiego centrum – jednej z najbardziej unikalnych galerii handlowych w Polsce" - czytamy w informacji prasowej.

Odd Nerdrum: Malarz Północy

Termin: 11/08/2023 - 10/12/2023 Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Odd Nerdrum, wspaniale kontynuujący tradycję wielkich mistrzów malarstwa, taki jak Rembrandt czy Caravaggio, przedstawia w swej twórczości głębię emocji i techniczną precyzję. Jego ekspozycja w Zamku Ujazdowski to prawdziwe święto dla wszystkich wielbicieli sztuki.

Kolor życia: Frida Kahlo

Termin: 07/07/2023 - 03/09/2023 Miejsce: Muzeum Łazienki Królewskie

Twórczość Fridy Kahlo to eksplozja barw, uczuć i siły życiowej. Wystawa w Łazienkach Królewskich oferuje unikalną okazję do zanurzenia się w fascynujący świat meksykańskiej artystki i odkrycia jej niezłomnej pasji oraz walki z przeciwnościami losu.

Matejko: Malarz i historia

Termin: 23/06/2023 - 07/01/2024 Miejsce: Muzeum Narodowe w Krakowie

Klasyczne i dramatyczne interpretacje historyczne autorstwa Jana Matejki, jednego z najwybitniejszych polskich malarzy, znów ożywają na salach Muzeum Narodowego w Krakowie. To nie tylko dla Polaków okazja do przypomnienia sobie naszej bogatej historii, ale także dla turystów z zagranicy okazja do poznania jej w jednym z najpiękniejszych polskich miast.

CZYTAJ TEŻ: Jolanta Pieńkowska trafiła do telewizji z konkursu. Z wykształcenia jest kimś zupełnie innym

Nowosielski: W setną rocznicę urodzin

Termin: 14/04/2023 - 15/10/2023 Miejsce: Muzeum Narodowe w Krakowie

Prace Jerzego Nowosielskiego, które balansują na granicy między rzeczywistością a abstrakcją, zachwycają swoją głębią i oryginalnością. W setną rocznicę urodzin artysty, warto zanurzyć się w jego duchowy świat i pozwolić, aby prowadził nas przez labirynt myśli i emocji. 

TAGI #muzeum #wystawa

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.